«Патріарший собор - видимий знак невидимої дійсності, який ми залишимо нащадкам на підтвердження своєї віри в Бога», - Глава УГКЦ
  • Чтв, 21/02/2013 - 15:16

В УГКЦ у рамках святкування Року віри та з нагоди 1025-річчя  Хрещення Русі затвердили низку важливих заходів. Серед цих заходів головна подія - Всецерковна проща до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві та його освячення - відбудеться 17-18 серпня. Розповідаючи про перебіг прощі, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, в інтерв’ю для греко-католицького часопису «Наш Собор» висловив сподівання, що це паломництво буде одним із важливих елементів будівництва Собору.

 

 

 

«Це буде Всецерковна проща і ми очікуємо на приїзд тисяч наших вірних з усього світу, - сказав Глава УГКЦ. - Ми хочемо разом зібратися в нашому, ще не завершеному Патріаршому соборі на березі Дніпра, щоб святкувати нашу віру, яку ми отримали у Володимировому Хрещенні». На переконання Блаженнішого Святослава, Хрещення Русі-України було моментом оновлення українського народу, внутрішньої духовної революції, яка потім вилилася в розквіт суспільства, науки та культури. «Життя Русі-України тоді змінилося на краще у всіх вимірах існування людини. Отож я сподіваюся, що духовна революція і духовне відродження можливе й сьогодні. Це залежить від кожного з нас», - додав він.

 

Крім того, на думку Предстоятеля Церкви, Патріарший собор є символом єдності Церкви не тільки в Україні, а й у світі, тому його будівництво вимагає не лише цегли та цементу, а й, передусім, духовної дійсності. «Символіка і внутрішній зміст будівництва Собору диктує моральний імператив певних правил, за допомогою яких ми приймаємо пожертви, котрі є релігійним актом конкретної особи», - пояснив Першоієрарх УГКЦ. За його словами, пожертва є актом, який людина чинить у напрямку до свого Творця, тому важливо зберегти його чистоту.

 

«Будуючи Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві, ми творимо певний символ, який, як не один раз наголошував Блаженніший Любомир (Гузар), є символом  єдності нашого народу. Стіни і баня собору – це лише  видимий знак невидимої дійсності, який нинішнє покоління залишить нащадкам на підтвердження своєї віри в Бога», - зауважив Глава Церкви.

 

Пригадуємо, що рішення про освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі-України було прийнято на Постійному Синоді Єпископів УГКЦ, який проходив 13-17 лютого цього року в Княжичах біля Києва.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями