«Вселенная, веселися» – екоколядничок для прослави Творця і Спасителя світу
  • Срд, 19/12/2012 - 17:40

В переддень свята святого Миколая 2012 року, світ побачив екологічний колядничок, підготовлений Бюро УКГЦ з питань екології, під назвою «Вселенная, веселися!».

 

Цей екоколядничок є повноцінним колядником і  спробою Екобюро запропонувати усім тим, хто з трепетом очікує приходу Спасителя, підбірку колядок, в яких Новонароджене Дитя-Ісус прославляється як Творець всесвіту, який прийшов відновити первозданну гармонію, що була порушена через гріхопадіння людини.

 

Те, що колядник називається також і екологічним, зовсім не означає, що упорядники, за зразком комерційних структур, намагаються використати певний черговий рекламний «трюк», користуючись «екологією» як модним брендом; називаючи колядничок екологічним, працівники екологічного бюро, перш за все, в черговий раз намагаються донести до віруючих правду про те, що дбаючи про власну екологію та чистоту душі, весь створений Богом світ – природа у повноті «відчує» на собі цей екологічний вимір. Турбота про природне довкілля – невід’ємна складова нашої християнської віри.

 

Оригінальністю цього колядника можна вважати те, що в кожній з колядок, які складають цю збірку, помітна одна дуже важлива річ: весь всесвіт, цебто ціле створіння Боже розвеселилось і зраділо з приходу Дитяти-Ісуса, адже в тілі появився той, хто через Своє на­род­ження, смерть та воскресіння прийшов дати новий початок і примирити «впалого Ада­м» з його Творцем та усім створінням.

 

«Якщо всі ми, вірні нашої Церкви, чи то в Україні, чи на поселеннях, оспівуючи прихід Новонародженого, усвідомимо, що колядки – це не лише літературний та творчий здобуток і доробок нашого народу, а перш за все – вираження глибини та цілісного характеру християнської віри, – йдеться у вступі до колядника, – то цим ми вдихнемо новий подих життя у наші чудові традиції. Рівно ж, ми зможемо зробити нашу віру більш дієвою і такою, яка оживить, через наші «живі парафії», цілу нашу Церкву».

 

Упорядники вважають, що через колядки ми повинні навчитись у наших прадідів як по-справжньому святкувати і по-божому жити: для наших пращурів було самозрозумілою річчю, разом з усім створінням радіти приходу Спасителя, який входить в історію Людства під видом беззахисного Дитяти, проте є Творцем, Відкупителем та повновладним Суддею всього світу.

 

«А що для мене означає Різдвяна радість?», – ніби провокуючи задається питання у вступі.   Це означає – по-справжньому радіти з Доброї Новини, що є нічим іншим як, в дусі Любові, примиритись з Богом, нашими ближніми та усім створінням і плекати поширення гармонійного Царства Божого «вже тут і тепер»; Царства, в якому ті, кому було доручене все створіння, бережливо та шанобливо ставитимуться до природного довкілля, поважаючи його як Створіння Боже та реалізуючи через нього любов до ближніх та любов до Бога.

 

«Задум, мета і поява цього колядника будуть тоді виправдані, – надіються упорядники, – коли кожен, хто в Різдвяному часі, з одного боку через колядки прославлятиме Новонародженого Ісуса і його прихід, а з іншого – освячуватиметься цими колядками, і від Різдвяної зорі загориться Любов'ю Божою до цілого створіння, яке у Первородному Синові було сотворене».

 

Задаючи святкового тону та настрою, екоколядник закликає усіх такими словами: «Колядуймо, радіймо і веселімося у Бозі і допоможімо, щоб вся природа, через наше до неї ставлення, відчула, що народився Христос – Творець і Спаситель світу!».

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць