10-річний ювілей салезіянської школи в Одесі
  • Срд, 10/02/2016 - 09:01

«Краще виховувати з любов'ю і радістю,
показуючи позитив і заохочуючи до добра,
ніж залишати дітей одних і
тільки карати при порушенні правил».

(Святий Йоан Боско)

 «Вся історія Нарнії говорить про Христа».
(Клайв Стейплз Льюїс)

10 років тому, у 2006 році, в Одесі було відкрито дитячий садок, який з 2009 році має статус приватного навчально-виховного комплексу «Нарнія». Засновниками «Загальноосвітньої школи І ступеня – дошкільного навчального закладу «Нарнія» є отці салезіяни.

Товариство Святого Франциска Сальського або Салезіяни – це монаше згромадження, засноване Святим Йоаном Боско, з метою служіння Богові через служіння дітям та молоді, особливо тим, які найбільше цього потребують. Це згромадження є присутнім у 132 країнах світу. В Одесі салезіяни служать майже 60 років. Все своє життя салезіяниприсвячують вихованню дітей і молоді, створюючи добрий родинний дух, підбадьорюючи, підказуючи правильний шлях, завжди супроводжуючи своїх вихованців у процесі зростання.

На сьогоднішній день НВК «Нарнія» – єдина школа Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Виховний процес у «Нарнії» побудований на так званій «Запобіжній системі виховання» Дона Боско, видатного душпастиря й вчителя молоді, який значну увагу звертав на інтеграційне виховання, що ґрунтується на християнських цінностях,адже людина сама по собі є покликана до Бога, походить від Нього і теж має до Нього прямувати. Запобіжна система базується на розумі, релігії, душпастирській любові. Цей метод формування дитини не передбачає використання примусу, але звертає увагу на той потенціал добра, який дитина має в своєму в серці.

Дон Боско вважав: «Слід давати підліткам повну свободу бігати, стрибати, шуміти. Гімнастика, музика, декламація, театр і прогулянки – ось найбільш ефективні засоби, щоб домогтися дисципліни, і їх потрібно використовувати для зміцнення моральності та здоров'я. Потрібно тільки стежити за тим, щоб у змісті або в поведінці не було нічого поганого».

Саме тому колектив “Нарнії” залучений у постійний процес християнської та салезіянської формації, яка допомагає створювати разом виховавчу атмосферу, засновану на Євангельській любові Ісуса Доброго Пастиря.

Наш учбовий заклад бере свою назву від серії казок «Хроніки Нарнії» видатного письменника, ученого і богослова Клайва Стейплза Льюіса, за допомогою якої він бажав розповісти дітям про Бога.

Навчально-виховний процес проводиться у 5 групах дитячого садка і 8 навчальних кабінетах для учнів 1-4 класів з ліцензованим обсягом навчального закладу 160 осіб.

Крім обов'язкових шкільних предметів, усі учні можуть відвідувати додаткові заняття, гуртки і факультативи (музичний театр, гурток образотворчого мистецтва, шахи, християнська етика), які забезпечують психофізичний, розумовий і духовно-моральний розвиток дитини, його художньо-естетичне формування. НВК «Нарнія» має потужну матеріально-технічну базу: кабінет інформатики, спортивний зал, актовий зал, велике подвір’я, новий футбольний майданчик, кабінет психологічної допомоги.

Християнськими елементами у процесі виховання є духовна бесіда і ранкова молитва, предмет «Основи християнської етики в українській культурі», підготовка та переживання християнських свят. Кожного року НВК «Нарнія» забезпечує можливість безкоштовного навчання кільком дітям з бідних родин.

«Нарнія» – це особливий світ, де діти знаходять друзів і формують коло спілкування, а батьки пишаються результатами дітей і школою. Якість освіти, родинний дух, особистісно-орієнтований підхід, співпраця з батьками у справі виховання – головні засади діяльності НВК «Нарнія». В умовах малої наповнюваності груп та класів ці принципи успішно втілюються в реальному процесі роботи НВК «Нарнія». Ефективність салезіянського методу виховання підтверджується стабільно високим рівнем культури і освіти учнів, випускників та педагогів нашої приватної школи.

У 2015 році (Закон України № 498-VIII від 02.06.2015 року) релігійні організації визнано суб'єктами права заснування світських навчальних закладів різних форм і рівнів акредитації, які будуть ліцензуватись і надавати освіту державного стандарту. Це є зеленим світлом для заснування шкіл, у тому числі для Католицької Церкви, яка має великі традиції шкільної освіти. Варто зазначити, що духовно-моральне спрямування визначено однією із основних складових національно-патріотичного виховання«Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки».(Указ Президента України №580 від 13.10.2015 р.).

Дякуємо Богові за перші 10 років існування салезіянської школи в Одесі, за кожного з 252 вихованців, за усіх вихователів, батьків, благодійників, друзів і колег, завдяки яким в Україні продовжується місія нашого святого засновника і покровителя Дона Боско: плекати в молоді любов до Господа, йти дорогою святості і проявляти її у щоденному житті.

Підготувала: с. Наталія Вакулішина, FMA
за матеріалами Нарнія