100-річчя смерті Пія X: реформатор Церкви свого часу
  • Пон, 28/10/2013 - 17:21

У 2014 році відзначатиметься 100-річчя смерті Пія Х, якого часто називають реформатором ХХ ст. Понтифік зробив значний вплив на питання, які пізніше піднімалися під час II Ватиканського Собору. "Це був Папа, відкритий на сучасність. Він здійснив реформу Римської курії, скасував право вето глав держав на вибір конклаву і сприяв створенню Кодексу канонічного права", − нагадав член Папської комітету історичних наук Жанпаоло Раманата в інтерв'ю інформаційному агентству італійського єпископату.

Професор назвав "непорозумінням", що ім'я Папи захопили традиціоналісти (Братства св. Пія Х ), "майже зробивши символом повстання проти Церкви і розколу". Понтифіка можна назвати "найбільшим реформатором внутрішнього життя Церкви після Тридентського Собору", − вважає церковний історик.

Хоча Франциска і Пія Х відокремлюють століття, у двох Первосвящеників "очевидні деякі схожі риси", між ними існує деяка "близькість", вважає Раманата. Перш за все, обидва походять з простої сім'ї, вони розвивалися не на римському "культурному тлі й робили церковну кар'єру поза Вічним містом і Римською курією. Обидва були обрані після виняткових подій: Пій X в результаті австрійського вето на обрання сицилійського кардинала Рамполли дель Ціндара, а Франциск після відставки свого попередника Бенедикта XVI. І, нарешті, манера інтерпретації понтифікату і Франциском, і Пієм Х носить характер вільний і незалежний, пов'язаний з великою простотою і відсутністю римської "помпезності".

За матеріалами http://be.radiovaticana.va