25-та річниця встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Апостольською Столицею
  • Срд, 08/02/2017 - 18:14

У середу, 8 лютого 2017 р., виповнюється 25 років з дня встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Святим Престолом.

«Упродовж століть Римські Вселенські Архиєреї з надзвичайною турботою ставилися до України, насамперед у зв'язку з тим, що там понад тисячу років існують християнські громади, які дали багатьох душпастирів і святих, що є надзвичайними плодами віри. Тому після успішного встановлення дипломатичних стосунків між цим Апостольським Престолом та Україною, Нам здається дуже слушним заснувати в ній Апостольську Нунціатуру заради того, щоб краще сприяти духовному благу Христових вірних, що проживають в Україні», – йдеться у Папському Бреве святого Папи Івана Павла ІІ, яким 8 лютого 1992 року засновано Апостольську Нунціатуру в Україні.

Першим Апостольським Нунцієм в Україні став Його Високопреосвященство архиєпископ Антоніо Франко, який був призначений 28 березня 1992 року, а 19 серпня того ж року вручив Вірчі Грамоти. Його наступником від 30 травня 1999 року призначено архиєпископа Миколу Етеровича, який вручив Вірчі Грамоти 31 серпня того ж року. Від 22 квітня 2004 року Апостольським Нунцієм в Україні був Архиєпископ Іван Юркович, який прослужив в Україні майже сім років, до того, як 19 лютого 2011 р. Святіший Отець Венедикт ХVІ призначив його Апостольським Нунцієм у Російській Федерації. Тепер представником Папи та Апостольської Столиці в Києві є Високопреосвященний Клаудіо Ґуджеротті, призначений Папою Франциском 13 листопада 2015 р., що вручив Вірчі Грамоти 12 січня 2016 року. Він замінив архиєпископа Томаса Едварда Ґалліксона, який вручив Вірчі Грамоти 16 листопада 2011 року, а 5 вересня 2015 р. був призначений Апостольським Нунцієм у Швейцарії та Князівстві Ліхтенштейну.

Після встановлення дипломатичних стосунків контакти України з Ватиканом здійснювалися через Посольство України в Італії. Лише 9 вересня 1998 року Послом України при Апостольській Столиці за сумісництвом була призначена Посол України в Швейцарській Конфедерації Ніна Климівна Ковальська, яка виконувала цю місію до 19 червня 2003 року, а від 5 березня 2004 року до 14 червня 2006 р. Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані був Григорій Фокович Хоружий. 11 грудня 2006 р. Президент України призначив Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані Тетяну Іванівну Іжевську, яка вручила Вірчі Грамоти на руки Святішого Отця Венедикта XVI 30 березня 2007 р. і здійснює цю місію дотепер.

Протягом цього періоду відбулися, зокрема, важливі візити на найвищому рівні. В Україні 2001 року побував святий Папа Іван Павло ІІ, який, у свою чергу, приймав у Апостольському палаці у Ватикані українського Президента Л. Кучму. В. Ющенка свого часу приймав Венедикт XVI, а П. Порошенка – Папа Франциск. Крім того, Україну відвідували Державні Секретарі Святого Престолу, у Ватикан з офіційними візитами приїздили Прем’єр-Міністри України. Сьогодні важливим аспектом двосторонньої співпраці є гуманітарна сфера, зокрема, надання допомоги постраждалим внаслідок бойових дій на сході країни.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць