35-та річниця упокоєння Папи Івана Павла І
  • Суб, 28/09/2013 - 13:29

Вранці, 28 вересня 1978 р., перестало битися серце Папи Івана Павла ІІ, в миру – Альбіно Лучані. Так, тридцять п’ять років тому, закінчився один із найкоротших понтифікатів в історії Церкви, що тривав лише 33 дні.

Альбіно Лучані народився 17 жовтня 1912 року в місцевості Канале д-Аґордо на півночі Італії. У конклаві він брав участь як Патріарх Венеції, а коли 26 серпня 1978 р. кардинали обрали його на Наступника святого Петра, він взяв подвійне ім’я на честь своїх попередників – Івана ХХІІІ та Павла VI.

У своєму єдиному зверненні «Urbi et Orbi» Папа Іван Павло ІІ наголосив на тому, що першочерговим обов’язком Церкви є євангелізація, а також закликав продовжувати екуменічний діалог. А під час чотирьох загальних аудієнцій «Усміхнений Папа», як його називали, говорив про покору, віру, надію та любов. А з огляду на стиль, яким він послуговувався, відразу було видно його покликання до пастирської місії та катехизації. І через це Івана Павла ІІ називали також «Папою-катехитом» та «Папою-парохом світу».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va