40 країн візьмуть участь у Чоловічій Вервиці 7 жовтня
  • Чтв, 28/09/2023 - 12:47

У суботу 7 жовтня – день, коли Католицька Церква відзначає свято Матері Божої Вервиці – відбудеться четверта Всесвітня Чоловіча Вервиця, що об’єднає в молитві понад 40 країн.

Ініціатива виникла в Польщі та Ірландії в 2018 році і лише за кілька років поширилася на інші країни в різні дати.

В Аргентині, країні, що є піонером у цьому глобальному хрестовому поході, мета полягає в тому, щоб усі міста молилися в один день. Основною локацією стане Пласа де Майо в Буенос-Айресі. Про це повідомляє CNA.

Перша всесвітня Чоловіча Вервиця відбулася 28 травня 2022 року, а друга – 8 жовтня того ж року, за участю понад 150 міст на всіх п’яти континентах. У Буенос-Айресі були присутні близько 2000 людей.

6 травня, втретє, молитовна акція відбулася за участі понад 40 країн. Тоді чоловіки молилися за те, аби роль чоловіка в суспільстві знову була оцінена та за навернення всього світу.

Сеґундо Карафі, один із організаторів ініціативи в Буенос-Айресі, з цієї нагоди сказав, що “важливість цієї вервиці полягає в тому, що саме чоловіки хочуть повернути віру в публічну сферу, молячись за відновлення власної сутності у світі, який їх критикує й атакує”.

Метою є продемонструвати, що “віра — це не лише жіноча справа, і що чоловік, як батько сім’ї, священник як такий, готовий боротися, захищаючи свою найабсолютнішу сутність чоловіка”.

Молитовними наміреннями на найближчу Чоловічу Вервицю за словами Карафі є: надолуження за образи, вчинені проти Непорочного Серця Марії; наслідування прикладу святого Йосифа, відновлення чоловічості як роль чоловіка у Божому плані, щоби захищати й оберігати святість наших сімей і найближчих нам людей; захист і охорона наших сімей від людських ідей, які є антихристиянськими.

Аргентинці також молитимуться “за те, щоб наша країна відновила католицьку віру і щоб заохотити нас сповідувати її в публічній сфері”, – сказав організатор.

“Ми молимося до Марії за нашу країну і за Церкву. Ми віддаємо нашу країну в руки Нашої Матері, особливо в цей рік глибокої соціальної та економічної кризи, благаючи її про навернення тих, хто нами керує “, – підсумував він.

Подія не обмежується лише чоловіками-католиками, а адресована всім чоловікам і людям доброї волі.

В Україні чоловіки також активно долучаються до ініціати Чоловічої Вервиці. Фейсбук-сторінка Чоловічий Розарій Україна & Męski Różaniec Ukraina рясніє дописами про ревну молитву чоловіків на вервиці по різних містах нашої країни та світлинами, які це ілюструють. Ось деякі з них.

 

 

Чому Чоловіча Вервиця?

На своєму веб-сайті польські ініціатори Чоловічої Вервиці стверджують, що метою є виконати волю Діви Марії, що є волею Її Сина, Ісуса Христа.

Вони зазначають, що “роль чоловіків у Божому плані – захищати для вічного життя всіх тих, кого Бог дав нам тут, на землі”.

“Як святий Йосиф був земним покровителем Пресвятої Родини, так і ми маємо завдання захищати святість наших сімей і близьких. Ми хочемо робити це разом, у спільноті чоловіків. У цій єдності ми зміцнюємо нашу чоловічу ідентичність і чоловічі чесноти”, – пояснили організатори молитовного руху.


Паломництво Святими місцями