8 із 27 німецьких єпископів не приїхали на засідання місцевого «синодального комітету»
  • Пон, 13/11/2023 - 12:29

Восьмеро із 27 німецьких єпархіальних єпископів не приїхали в п’ятницю на інавгураційну зустріч комітету, що має на меті втілювати рішення локального «синодального шляху».

Четверо з цих єпископів бойкотують так званий «синодальний комітет», а ще четверо були відсутніми через інші справи.

Як інформує «The Pillar», глава німецького єпископату Ґеорґ Бетцінґ оголосив 10 листопада, що кардинал Райнер Марія Велькі з Кельну, єп. Ґреґор Марія Ханке з Айхштетту, єп. Стефан Остер з Пассау та єп. Регенбурга Рудольф Фодерхольцер відкинули запрошення взяти участь у засіданні комітету.

Ці четверо єрархів оголосили про свої наміри ще в червні, коли ветували плани, відповідно до яких діяльність комітету мала оплачуватись з фонду, який контролюють німецькі єпархіальні єпископи.

Так званий «синодальний шлях» формально завершився в березні, але «синодальний комітет» має намір прокласти шлях для постійної «синодальної ради» єпископів і мирян у 2026 році.

До складу комітету мали увійти усі 27 єпархіальних єпископів та 27 представників мирянського «Центрального комітету німецьких католиків» (ЦКНК) та 20 членів, обраних учасниками «синодального шляху». Враховуючи бойкот від 4 єпископів, комітет складатиметься із 70 членів. (Варто додати, що представники ЦКНК пропихають ідею, щоб рішення комітету приймалось двома третіми голосів).

Нагадаємо, до у Римі висловились проти планів синодальної ради у січні, аргументуючи тим, що це підірве роль єпископів, як її передбачає ІІ Ватиканський собор.

Відповідаючи на лист від п’яти німецьких єпископів (чотирьох, які бойкотують, та єпископа Аугсбурга Бертрама Майєра), у Ватикані зазначили, що жоден єпископ не є зобов’язаний брати участь у засіданнях комітету.

Інших четверо єпископів, які були відсутні 10-11 листопада на відкритті засідань в Ерфурті, це: Архиєпископ Фрайбурга Стефан Бурґер, Архиєпископ Гамбурга Стефан Хессе, згаданий вище єпископ Майєр та єпископ Хільдешайму Хайнер Вільмер.

Бурґер, Хессе та Майєр мали вже раніше заплановані події у своїх єпархіях, а Вільмер поїхав до Ізраїлю.