Африка закриває британські “фабрики смерті”
  • Чтв, 27/02/2020 - 15:15

У 2018 р. в Нігерії більше 700 тисяч дітей загинуло внаслідок абортів, вчинених гігантом світової індустрії смерті – Marie Stopes International. Ця британська організація, заснована у 70-х роках минулого століття пропагує аборт і контрацепцію у 37 країнах. Під її прицілом перебувають також кільканадцять держав Африки, де аборт переважно заборонений або дозволений лише у виняткових обставинах.

Діяльність Marie Stopes International (MSI) зустрічає все більші обмеження з боку урядів африканських держав. Це є результатом у тому числі й кампанії міжнародної платформи  CitizenGO, яка домоглася призупинення діяльності MSI у Кенії. Слідом за нею пішла Нігерія, де було закрито дві клініки MSI через незаконну абортивну діяльність. Танзанія й Уганда також починають ближче придивлятися до активності цих осередків, які діють під гаслом ”турботи про репродуктивне здоров’я”. CitizenGO Africa у 2019 р. адресувала уряду Нігерії лист про зупинення незаконних абортів, за які MSI бере плату у розмірі 50 доларів. Петиція вже дала результат – поліція нігерійського Лагоса закрила абортивний осередок Marie Stopes, вилучивши документацію, що стосується як здійснених абортів, так і протизаплідних ін’єкцій, зроблених дітям.

MSI не могла б заробляти на абортах в Африці, якби не її головний благодійник: уряд Великобританії. Його відома нігерійська pro-life активістка Уджу Екеоча на ВВС назвала “ідеологічним колонізатором”.

На програми допомоги Африці Великобританія призначає мільйони фунтів. У рамках так званої “допомоги” є також фінансування регуляції народжень за посередництвом контрацепції. “Британська підтримка не може стосуватися незаконної діяльності”, – такою була відповідь уряду, коли його запитали про участь у фінансуванні абортів у країнах , що розвиваються.  “Це важлива заява Великобританії, беручи до уваги, що за посередництвом Департаменту Міжнародного Розвитку ми переказуємо мільйони одному з найбільших постачальників абортіву світі”, – прокоментувала Філіппа Тейлор із британської організації Christian Medical Fellowship. 

Організація Marie Stopes є членом International Planned Parenthood. Федерація, резиденція якої знаходиться у Лондоні, робить доступним так званий “безпечний аборт”. Її діяльність фінансується, зокрема, за рахунок коштів Європейської Комісії. У 2017 р. її вплив значно обмежив Дональд Трамп. Надання дотацій неурядовим організаціям урядом США він поставив під умову припинення пропаганди чи підтримки ними послуг щодо аборту.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць