Африканські єзуїти готують книгу про християнське бачення проблеми СНІДу
  • Чтв, 03/07/2014 - 17:00

Минулого року в Швейцарському місті Женеві відбулася презентація книги «СНІД – 30 років крок за кроком. Роздуми на основі віри про епідемію в Африці», яка на основі життєвих історій громад, що переживають цю трагедію та свідчень тих, хто працює у католицьких організаціях, задіяних у цій сфері, представила часто невизнане дбання Церкви у боротьбі проти СНІДу в Африці. Вона побачила світ завдяки старанням заснованої 2002 року організації AJAN, (African Jesuit AIDS Network – Африканської Єзуїтської Мережі боротьби зі СНІДом).

Тепер Отці Єзуїти в Африці працюють над новим проектом. На 2015 рік передбачено публікацію книги «Актуальні християнські перспективи щодо ВІЛ та СНІДу в Африці: богословська призадума, криза служби охорони здоров’я та суспільні перетворення», яка запропонує богословські роздуми на тему цієї проблеми в африканському контексті.

Як зазначають координатори проекту, протягом понад 30 років пандемії, багато християнських богословів запропонували роздуми щодо цієї проблематики, було оприлюднено чимало єпископських документів, однак, досі забракло вичерпного богословського аналізу цього явища з африканської перспективи. Завдяки внескові експертів з різних ділянок богослов’я нова книга повинна заповнити цю прогалину.

Початком роздумів є усвідомлення того, що проблема СНІДу є не лише медичною проблемою, але включається у контекст цілісного людського розвитку та суспільної справедливості й вимагає глобальної відповіді. Тому дописи матимуть міждисциплінарний характер та опрацьовуватимуться на основі матеріалів, наданих наукою, біомедициною, філософією, дослідженнями у сфері пошуку миру, прав людини та юридичних аспектів. Очевидно, все це, не втрачаючи з поля зору головної теми, тобто, богослов’я.

Праця, насамперед, призначається для керівників сфери охорони здоров’я, академічного середовища, для юристів, богословів, християнських активістів та організацій, задіяних у боротьбі зі СНІДом, надаючи їм методологічні засоби, які можуть стати корисними для майбутніх богословських роздумів про нові епідемії.

AJAN – Африканська Єзуїтська Мережа боротьби зі СНІДом – це структура, яку створила Конференція Вищих Настоятелів Товариства Ісусового Африки та Мадагаскару, щоб координувати відповідь цього чернечого Ордену на виклики, пов’язані з пандемією ВІЛ на континенті. Сьогодні вона діє у 30 країнах Африки, координуючи діяльність 150 осередків.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць