Церква

 • П'ятниця, Листопад 16, 2018 - 18:04

  Ці чотири королівські пари показують, що святість можлива навіть для тих, хто займає високі позиції в суспільстві.

  Історично склалось так, що королів і королев сприймають як гнітючих диктаторів, котрим байдуже на їхній народ та його добробут. Звичайно, що в багатьох випадках по всьому світу так і було, однак у Католицькій Церкві було кілька королівських пар, які правили справедливо і милосердно, а не залізним кулаком.

  Пропонуємо до Вашої уваги коротку інформацію про чотирьох таких пар, котрі стали зразковим прикладом для управителів.

 • Вівторок, Листопад 13, 2018 - 12:41

  Переданню віри в сучасних умовах був присвячений черговий симпозіум в Теологічному Інституті ім. св. Йосифа Більчевського, який відбувся 10 листопада і був підготовлений у співпраці з Інститутом Пасторальної Теології і Катехетики Теологічного факультету Люблінського Католицького Університету ім. Івана Павла ІІ.

  Вранці Архієпископ Мечислав Мокшицький відправив для його учасників св. Месу та виголосив проповідь.

 • Вівторок, Листопад 13, 2018 - 12:38

  Як відомо, Його Святість Папа Франциск виділив суму в розмірі 16 мільйонів євро, плід збору пожертв у всіх католицьких церквах Європи та Його особистої пожертви, для надання допомоги жертвам війни на сході України. Ця ініціатива була названа Акція «Папа для України» та була доручена під нагляд Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку Святого Престолу, яку на даний час очолює Його Еміненція Кардинал Пітер Кодво Аппіах Тарксон.

 • Вівторок, Листопад 13, 2018 - 09:18

  Якщо священики в Католицькій Церкві не можуть бути одруженими тому, що Ісус віддав перевагу безшлюбності, то як потрібно сприймати звичайних людей, які перебувають у шлюбі?

 • Вівторок, Листопад 13, 2018 - 09:17

  Навіщо потрібно ходити до церкви, якщо я і так охрещений, вірю і молюся?

  Вірити і молитися – це прекрасно і необхідно. Але в такому випадку охрещена людина нічим би не відрізнялася від неохрещеної, наприклад, від катехумена. У Таїнстві Хрещення у віруючій людині відбувається щось нове. Хрещення прищеплює до Христа зримим чином, і з цього моменту християнське життя живиться Таїнствами, подібними до великих артерій, якими людині передається благодать.

 • Понеділок, Листопад 12, 2018 - 11:21

  Одного дня я відвідав дитячий будинок; там був хлопчик. Він називався Веня. Директорка мені сказала: ці, менш інтелектуальні, навчаються тут, всередині, лише два дні на тиждень. Весь інший час вони доглядають свині. Веня пишався своєю свинею. Він показував мені її кожного разу, коли я його відвідував. Він пестив її так, неначе це була якась дуже дорога особа. Одного дня свиня померла. Директорка зателефонувала мені: Веня не переставав плакати, він був у розпачі. Він втратив те, що в його світі було його єдиною сім’єю…

 • Субота, Листопад 10, 2018 - 19:51

  Тринадцять богопосвячених осіб та троє мирян , мучеників за віру, вбитих наприкінці 30-их років минулого сторіччя в Іспанії, проголошено блаженними в Барселоні 10 листопада 2018 року

 • П'ятниця, Листопад 9, 2018 - 09:48

  Незвичайна участь у святі молоді осіб, що відбувають покарання

  Тридцять п’ять в’язнів з пенітенціарного закладу Ла-Йоха в Панамі виготовляють 250 сповідальниць, які використовуватимуться під час Всесвітнього Дня Молоді 2019, який відбуватиметься в цій центральноамериканській країні наприкінці січня.

  «Майстерня свободи»

 • Четвер, Листопад 8, 2018 - 19:11

  Після завершення Синоду, присвяченого молоді, патріарх Луїс-Рафаель кардинал Сако звернувся до молодих людей Іраку, запевняючи їх в тому, що Церква готова їх приймати і прислухатися до них, бо є родиною, в якій вони завжди можуть знайти підтримку

 • Вівторок, Листопад 6, 2018 - 10:08

  Джерело: КМЦ

 • Неділя, Листопад 4, 2018 - 20:27

  У Римі відбулася беатифікація засновниці Згромадження Апостолок Найсвятішого Ісусового Серця, виховательки дівчаток та опікунки похилих віком жінок.

 • Вівторок, Жовтень 30, 2018 - 16:35

  З буремного 2014-того капелани разом із військовослужбовцями тримають мирне небо над кожним з нас. Лише замість зброї у капеланів — Боже Слово, замість камуфляжу – підрясник, а військова виправка для них – це тверда віра і готовність в умовах війни надати духовну поміч. Звідси і гасло: “Бути поруч”. 

  Як це — бути військовим капеланом роками і не “вигоріти”, чим найбільше відрізняється в’язничне і військове душпастирювання та чому іноді бійці потребують почути Месу англійською мовою, ми поспілкувалися із о. Іваном Заяцем – головним військовим капеланом Львівської Архідієцезії.

 • Вівторок, Жовтень 30, 2018 - 16:32

  26 — 27 жовтня 2018 року до парафії св. ап. Петра і Павла та Божого Милосердя що знаходиться у м. Рівному на День Зосередження прибула молодь Луцької дієцезії. Цикл «Двері зачиняються» цього року розглядав тематику Суд. Це вже другий рік поспіль молодь котра навчається абож вже працює виривається з буденності життя щоб спільно бути перед Богом. Ділитися своєю вірою, переживаннями. Перший день традиційно розпочався зі знайомства, адже серед учасників були ті, хто вже приймав участь, а також ті хто вперше приїхав.

 • Понеділок, Жовтень 29, 2018 - 20:43

  Що таке чистилище?

  Згідно з ученням Церкви, спасається і потрапляє в рай той, хто перебуває в стані Божественної благодаті. Однак це не означає, що в рай потрапляють негайно: шлях до нього лежить через чистилище. чистилище – це не покарання, а милість. Як свідчить Катехизм Католицької Церкви, «ті, що вмирають у благодаті та дружбі Божій, але не зовсім очищеними, хоча їм і забезпечене вічне спасіння, після смерті зазнають очищення, щоб набути святості, потрібної для вступу в радість небесну».

 • Понеділок, Жовтень 29, 2018 - 20:42

  Які критерії приналежності до певної парафії?

  Критерії приналежності до тієї чи іншої парафії і до єпархії перераховані в Кодексі канонічного права. Проживаючи на певній території, віруючий стає парафіянином місцевої територіальної парафії.

 • Понеділок, Жовтень 29, 2018 - 11:45

  Єпископи, які зібралися цього жовтня на Синод у Римі, обговорювали як виклики, з якими молодь стикається сьогодні, зокрема в духовній сфері, так і можливі відповіді на них. Українська молодь, боркаючись із сучасними проблемами, також шукає можливостей іти євангельським шляхом. Про те, що вона переживає і як Синод єпископів може їй допомогти, ми поспілкувалися з єпископом Віталієм Кривицьким, ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії.

  – Ваше Преосвященство, навіщо Церкві взагалі потрібні синоди єпископів?

 • Неділя, Жовтень 28, 2018 - 10:07

  Ґватемала втішається новими блаженними, що були вбиті з ненависті до віри, свідчачи про Христову любов до убогих і найостанніших

  Мученики Ґватемали – так називають у цій країні священика-францисканця Тулліо Маруццо та катехита Луіса Обдуліо Аррохо Наварро. Їх було проголошено блаженними у суботу, 27 жовтня 2018 р., у місті Моралес на сході Ґватемали, під час урочистої Святої Меси, яку очолив представник Папи Франциска кардинал Джованні Анджело Беччіу, Префект Конгрегації в справах визнання святих.

  Брати-близнюки і брати у вірі

 • П'ятниця, Жовтень 26, 2018 - 18:19

  Ніч Хеллоуїна - це «не тільки жарт», заявив президент Міжнародної асоціації екзорцистів священик Франческо Бамонт, вказуючи на ризики, яким піддаються діти: на деяких веб-сайтах для дітей є посилання, що ведуть безпосередньо на сатаниські і окультистські сайти. «Соціальні планувальники зла, - зазначає Бамонт, - знають, що діти, привчені з перших років життя до мови і образів окультизму, ставши дорослими, ризикують долучитися до окультизму як такого, який для нових поколінь може стати альтернативою християнства».

 • Четвер, Жовтень 25, 2018 - 13:43

  Інтерв‘ю зі Станіславом та Людмилою Ґріґель з нагоди 40-ї річниці обрання св. Івана Павла на Папський престіл.

 • Четвер, Жовтень 25, 2018 - 12:06

  25 жовтня 1147 року учасники Другого хрестового походу відбили в мусульман Лісабон. Наприкінці літа 1145 року Європу сколихнула страшна новина: правитель Мосула Імад ад-Дін Зенгі захопив місто Едеса й ліквідував Едеське графство – одну з чотирьох держав хрестоносців на Сході. Відповіддю на цю подію став заклик Папи Євгена ІІІ (1145–1153) до європейських володарів і лицарів знову вирушити на Схід боротися з «невірними».

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць