Церква

 • Понеділок, Лютий 26, 2024 - 13:54

  25 лютого владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святого Себастіана у м. Пух, де спочивають мощі блаженної Едіґни. Про це повідомила пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

 • Понеділок, Лютий 26, 2024 - 13:46

  Повномасштабна війна в Україні 24 лютого 2022 року посіявла великі страждання, на які український народ відповів мужністю та стійкістю, а світ — близькістю та солідарністю.

 • Понеділок, Лютий 26, 2024 - 13:34

  «Всі українці по цілому світі сьогодні заглиблені в молитву, у роздумах над тим, що відбувається у нашому житті, заглиблені у журбі про майбутнє нашої Батьківщини, заглиблені у жалобі за загиблими, у молитві перебувають в надії, що Господь не покине свій народ». Такими словами 24 лютого 2024 року, у день другу річниці повномасштабного вторгнення російських окупантів, владика Богдан Дзюрах розпочав свою проповідь у катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен (Німеччина).

 • Понеділок, Лютий 26, 2024 - 12:54

  На YouTube-каналі «Живого телебачення» доступна аудіоверсія Послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (Єр. 22, 3).

  Тривалість аудіо — 1 година 25 хвилин.

  Послання озвучив диякон Богдан Криницький.

 • Понеділок, Лютий 26, 2024 - 11:42

  Знайти радість в усвідомленні дружби з Ісусом побажав проповідник Папського дому, завершуючи цикл медитацій, приурочених до періоду духовних вправ, яким у Ватикані розпочався Великий Піст.

 • Неділя, Лютий 25, 2024 - 18:00
  В інтерв'ю для ватиканських медіа архиєпископ Вісвальдас Кульбокас описує ситуацію в країні після 24 місяців широкомасштабної війни: люди виживають завдяки гуманітарній допомозі, мільйони дітей не ходять до школи, священики та волонтери будують логістичні мережі, єпископи роздають речі першої необхідності.
 • Неділя, Лютий 25, 2024 - 17:39

  Напередодні 2-ї річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор, очільник Єпископської конференції Франції, написав листа солідарності Блаженнішому Святославові, Отцю і Главі Української Греко-Католицької Церкви.

  У листі архиєпископ Бофор висловив співчуття українському народу із приводу жертв, яких він зазнав унаслідок війни. А також запевнив, що єпископи та народ Франції з увагою і скорботою стежать за бойовими діями, що тривають.

 • Субота, Лютий 24, 2024 - 14:45
  У першій проповіді з нагоди Великого Посту, Проповідник Папського дому роздумував над наслідуванням Христа, яке проявляється, зокрема, через «споживання» Євхаристії та Божого слова.
 • Субота, Лютий 24, 2024 - 14:43

  З нагоди другої річниці початку російського повномасштабного вторгнення в Україну, в яку він вперше приїхав уже на початку березня 2022 року, кардинал-елемозинарій ділиться думками про важливість молитви і наголошуючи на солідарності з народом, який носить рани війни.

 • Субота, Лютий 24, 2024 - 14:39
  Отець Олександр Богомаз, греко-католицький священник, пережив російську окупацію в Мелітополі, допити, а потім видворення. «Ми не знали, коли прийдуть до нас, надягнуть мішок на голову і заберуть нас звідси», –ділиться він, додаючи також, що бути поруч з вірними, які там залишилися, було для нього честю.
 • П'ятниця, Лютий 23, 2024 - 13:16

  Важливості особистої зустрічі з Ісусом присвячена п’ята медитація з циклу роздумів, якими в соціальних мережах ділиться проповідник Папського дому в контексті тижня духовних вправ Папи та Римської курії.

 • П'ятниця, Лютий 23, 2024 - 13:13
  Голова Конференції римо-католицьких єпископів України в інтерв’ю для ватиканських медіа підбиває підсумки двох років широкомасштабної війни: захоплюся відданістю священиків, які залишилися поруч з людьми; ніхто не знає, коли це все закінчиться, більше, ніж у прогнозах аналітиків, знаходимо втіху у вірі.
 • Четвер, Лютий 22, 2024 - 18:59

  Починаючи від Попільної Середи у Херсоні не вщухають сильні обстріли. Винятком не була і субота, 17 лютого 2024 року, коли на територію костелу Пресвятого Серця Ісуса прилетів снаряд від «граду». Однак вже в черговий раз, Господь явив свою опіку та зберіг парафію. 

  Прокоментував це чудо вікарій отець Максим, який від моменту деокупації разом із настоятелем отцем Максимом Падлевським, попри обстріли та небезпеку, продовжують своє служіння у Херсоні. 

 • Четвер, Лютий 22, 2024 - 18:22
  На розмові Ісуса з перелюбницею зосереджені роздуми, якими проповідник Папського дому ділиться читачами Vatican News у період, коли у Ватикані тривають духовні вправи.
 • Четвер, Лютий 22, 2024 - 14:07

  Дикастерія Доктрини Віри надалі розслідує справу о. Марка Рупніка, колишнього єзуїта і відомого мозаїста, якого звинувачують у психологічному та сексуальному насильстві над дорослими жінками, включно з монахинями. Учора в Римі відбулася пресконференція двох жертв словенського священника. Про це повідомляє Vatican News.

 • Середа, Лютий 21, 2024 - 18:06

  Звернення голови Конференції римсько-католицьких єпископів України єпископа Віталія Скомаровського з нагоди других роковин повномасштабної війни в Україні.

  Улюблені у Христі! 

  Цього року 24 лютого ми входимо у другу річницю повномасштабного вторгнення та у десяту річницю російсько-української війни. Наші очікування на швидке припинення російської агресії не втілились у життя, наша Батьківщина далі несе тягар війни, а багато хто з українців оплакують смерть своїх найближчих та чекають хоча б якоїсь звістки від полонених чи зниклих безвісти. 

 • Середа, Лютий 21, 2024 - 17:54

  Військові капелани-випускники пройшли місячне навчання за програмою «Командного курсу тактичного рівня (L-1) з військовими капеланами НГУ».

 • Середа, Лютий 21, 2024 - 14:55
  З нагоди тижня духовних вправ у Ватикані проповідник Папського дому ділиться з підписниками сторінок Vatican News в соціальних мережах короткими роздумами. Третій випуск присвячений вірі.
 • Середа, Лютий 21, 2024 - 14:54

  У вівторок, 20 лютого, у Києві відбулась зустріч глав християнських Церков України, під час якої обговорювалась низка важливих питань та створено Нараду християнських Церков.

  Римсько-Католицьку Церкву представляв ординарій Луцький, який зараз виконує функцію голови Конференції єпископів України, єпископ Віталій Скомаровський.

 • Середа, Лютий 21, 2024 - 14:52

  ЗАКЛИК

  Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Загальнонаціональної молитви і посту 1-3 березня 2024 року

  Наближаються другі роковини від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Героїчний спротив Сил Оборони України та всього українського народу дозволив зупинити агресора, зруйнувати план ворога і визволити частину території України від російських окупантів.

Сторінки