Церква

 • Понеділок, Лютий 20, 2017 - 20:15

  Група, пов’язана з ІДІЛ у Єгипті, в понеділок опублікувала відео, в якому вбивця-самогубець в грудні вбив близько 30 людей, нападаючи на церкву, а також пообіцяла нових атак на християн країни.

  У 20-хвилинному відео промовець зазначає, що єгипетські християни є «улюбленою жертвою» групи екстремістів.

 • Понеділок, Лютий 20, 2017 - 19:27

  Кардинал Вінсент Нікольс коронував статую Фатімської Богородиці в соту річницю її об’явлення і знову посвятив Англію та Уельс Непорочному Серцю Марії.

  На урочистості у переповненій Вестмінстерській катедрі та на площі поблизу кардинал Нікольс провів молитву посвяти, говорячи: «Тобі і Твоєму Непорочному Серцю, в соту річницю об’явлень у Фатімі, ми знову посвячуємо себе у єдності не лише з Церквою, Містичним Тілом твого Сина, але й з усім світом».

 • Понеділок, Лютий 20, 2017 - 12:54

  Дієцезія Ера і Дакса у Франції сповістила про смерть найстаршої на світі домініканської черниці, сестри Марі-Бернадетт.

  Сестра 5 січня відсвяткувала 110-річчя від дня народження. До вічності відійшла 13 лютого 2017 року.

  Марі-Бернадетт пережила дві світові війни й могла бачити десятьох понтифіків. Іспанський журнал «Альфа і Омега» нагадує, що сестра народилася 5 січня 1907 г., у маленькому селі Орсанко у французькій Країні Басків. Батьки мали 12 дітей, з яких четверо дівчат стали черницями.

 • Неділя, Лютий 19, 2017 - 17:04

  Кардинал Реймонд Берк рішуче відкинув заяви виконуючого обов’язки керівника Мальтійського ордену фра Людвіґа Гофмана фон Румерштайна стосовно того, що начебто кардинал Берк вимагав від Великого Канцлера Ордену піти у відставку, повідомляє британське EWTN.

 • Субота, Лютий 18, 2017 - 20:57

  «Вважаю, що недоцільно, щоб кожен єпископ окремо коментував папські документи, маючи намір пояснити як він їх суб’єктивно розуміє»,- зазначив під час розмови з німецьким виданням «Rheinische Post» кардинал Герхард Мюллер. Префект Конгрегації науки віри говорив про виданий нещодавно (1 лютого) коментар німецького єпископату щодо післясинодальної адгортації «Amoris laetitia», в якому владики представляють можливість в окремих випадках уділяти Св. Причастя розлученим.

 • Субота, Лютий 18, 2017 - 20:15

  Бразилійський мегаполіс Ріо-де-Жанейро стане місцем проведення другого Міжнародного конгресу на тему душпастирства великих міст, який відбудеться з 3 по 15 липня цього року та буде присвячений енцикліці «Славен будь!». В середу, 15 лютого 2017 р., під час приватної аудієнції з Папою Франциском, Архиєпископ-емерит Барселони кардинал Луїс Мартінес Сістак представив йому програму майбутнього заходу. Він був організатором першої зустрічі, що в травні та в листопаді 2014 року відбувалася в цьому каталонському місті.

 • П'ятниця, Лютий 17, 2017 - 19:27

  Католицька Церква завжди намагалася дбати про духовну опіку військових. Війна залишає незатертий слід в людині, що є свідком жорстокості й жахіть, якими вона супроводжується. На цьому наголосив монсеньйор Януш Урбаньчик, Представник Святого Престолу при ОБСЄ, виступаючи у середу, 15 лютого 2017 р. у Відні під час зустрічі на тему: «Роль військових капеланів у збройних силах та релігійна свобода в періоди миру й війни».

 • П'ятниця, Лютий 17, 2017 - 16:21

  Сьогодні, 17 лютого 2017р.Б., на 79 році життя і 51 році священства у Загребі (Хорватія) помер засновник аґіотерапії о. д-р. Томіслав Іванчіч, повідомила прес-служба Загребської Архиєпархії РКЦ.

  Аґіотерапія – метод психологічно-духовної допомоги, який показав свою ефективність у допомозі жертвам воєнного синдрому (PTSD) на прикладі ветеранів хорватської Війни за Незалежність.

 • П'ятниця, Лютий 17, 2017 - 12:57

  25 червня 2017 року у Вільнюсі відбудеться беатифікація Теофілюса Матульоніса (1876–1962) під проводом кардинала Анджело Амато, префекта Конгрегації з канонізації святих.

  Посланець Папи зазначив, що «оголошення про беатифікацію преподобного архієпископа Теофілюса – це подарунок для литовського народу», вказано на сайті Конференції єпископів.

 • П'ятниця, Лютий 17, 2017 - 11:31

  Новий діючий глава Мальтійського ордену розповів, що про відставку канцлера Альбрехта фон Бьозелягера просив кардинал Берк, а не колишній великий магістр Ордену.

 • П'ятниця, Лютий 17, 2017 - 08:53

  Звернення Митрополита Львівського архієпископа Мечислава Мокшицького до учасників зустрічі Комісії душпастирства Молоді при Конференції Єпископів РКЦ України

 • Четвер, Лютий 16, 2017 - 14:29

  З нагоди дня, приуроченого до врочистого об'єднання України в єдину державу, ми, римсько-католицькі єпископи в Україні, щиро вітаємо всіх співвітчизників, яка б не була їхня конфесійна чи релігійна приналежність.

  Це особливе свято не лише нагадує нам про непорушну єдність України, а й символізує згуртованість українців у розмаїтті думок, поглядів та підходів до творення майбутнього. Для цього необхідно виявляти братерську та сестринську любов до земляків, незважаючи на походження, мову або релігію.

 • Середа, Лютий 15, 2017 - 13:09

  У понеділок 13 лютого в Коїмбрі, Португалія, завершився дієцезіальний етап беатифікаційного процесу сестри Лусії, останньої з трьох дітей, яким об'явилася Пресвята Богородиця в Фатімі.

  Підсумкове засідання дієцезіальної стадії процесу було проведено в Кармелі святої Терези з Коїмбри, де сестра Лусія жила багато десятиліть і померла у 2005 році.

  Зараз понад 15 тисяч сторінок документації перейшли для вивчення до Конгрегації канонізації святих у Ватикані.

 • Середа, Лютий 15, 2017 - 12:26

  Є причина для того, чому Церква зробила день їхнього шлюбу святом

  Традиційно Церква відзначає спомин життя святого щороку в день його смерті, який є днем їх переходу в Царство небесне. Однак, у випадку блаженного Карла Австрійського це не так.

  Натомість, Церква обрала дату з його життя, яка мала велике значення і прокладала шлях до його святості: день річниці його шлюбу.

 • Середа, Лютий 15, 2017 - 11:27

  Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті та єпископ Ян Собіло, Голова Комітету Акції “Папа для України” в ході візиту на Донеччину відвідали дитячий санаторій “Перлина” та інтернат “Смарагдове місто”, де зараз перебувають діти та батьки, які виїхали з міста під час недавнього загострення в Авдіївці.

  Представники Папи Франциска в ході особистого моніторингу знайомляться з найбільш актуальними потребами людей, що найбільше постраждали від загострення воєнних дій на Сході України. Протягом візиту делегацію супроводжують представники організації Save the Children.

 • Середа, Лютий 15, 2017 - 11:24

  На 29 квітня 2017 року скликано Вищу Державну Раду Суверенного Лицарського Мальтійського Ордену, аби обрати наступного Великого Магістра, або, як це передбачено Конституцією, Місцеблюстителя Великого Магістра на один рік. Таке рішення у вівторок, 14 лютого, прийняла Суверенна Рада Ордену, яка наприкінці січня затвердила відставку попереднього Великого Магістра Брата Метью Фестінґа.

 • Вівторок, Лютий 14, 2017 - 18:58

  Сьогодні, 14 лютого, Церква також згадує і св. Валентина, римського священика, що жив у III столітті. Св. Валентин вважається покровителем людей хворих на епілепсію і нервовохворих, а також - лікарів, що працюють з такими людьми. Окрім цього, він є покровителем людей закоханих.

  Це був час переслідування християн. З того часу відомі Акти мучеників. Ці акти християни читали на своїх молитвах і це їм додавало відваги, щоб мужньо вистояти проти переслідувачів.

  У Римі на ринку відбувалися суди над християнами й на ці суди кожен міг прийти...

 • Вівторок, Лютий 14, 2017 - 16:51

  14 лютого Католицька Церква римського обряду літургійно згадує св. мученика Валентина. Не існує якихось певних відомостей, чому саме св. Валентина у середньовічній Європі почали почитати як захисника тих, хто прагне увійти у шлюб та помічника в освяченні подружнього життя. Єдине, що про цього святого говорить старе християнське передання, що він проповідував Євангеліє в Римі в часі переслідування християн, навернув багатьох до Христа, включно з родиною свого тюремщика та помер мученичою смертю, не зрікшись Христа.

 • Вівторок, Лютий 14, 2017 - 13:31

  14-15 лютого 2017 року Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті разом з єпископом Яном Собіло, Президентом Технічного Комітету Акції «Папа для України» перебуває з візитом в Авдіївці та інших прилеглих населенних пунктах Донецької області, що постраждали від обстрілів останніми днями.

 • Вівторок, Лютий 14, 2017 - 10:30

  Французький Єпископ Альбер Мальбуа Помер 12 лютого у віці 101 року.

  Альбер Мальбуа народився 17 листопада 1915 року в Версалі, пише французька вікіпедія. У сан священика був висвячений 29 червня 1938 року, ставши кліриком Версальської єпархії.

  У березні 1961 був призначений допоміжним єпископом Версаля; хіротонізований 22 квітня того ж року.

  9 жовтня 1966 був призначений першим єпископом новоствореної єпархії Еврі-Корбей-Есон, що об'єднала два департаменту Паризького регіону.

  Вийшов на пенсію у вересні 1977 року в віці 61 року.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць