Церква

 • Вівторок, Січень 25, 2022 - 17:29

  Звіти конференцій єпископатів, які сьогодні доручають зовнішнім незалежним органам, можуть стати протилежністю того, до чого вони призначенні. Вони стають не стільки прагненням до істини, скільки маркетинговими операціями, в яких єпископи неустанно вибачаються і виражають сором, щоб отримати визнання публічної думки – вважає італійський журналіст Андре Ґальярдуччі у своєму щотижневому коментарі на сторінках mondayvatican.com.

 • Вівторок, Січень 25, 2022 - 15:36

  Заклик Папи Франциска до молитви за мир спонукає нас замислитися над нашим загальнолюдським покликанням шанувати одні одних, а не використовувати інших задля власних інтересів. Передумовою дієвої молитви є навернення серця. Цими думками в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News поділився архиєпископ Вісвалдас Кулбокас.

 • П'ятниця, Січень 21, 2022 - 14:27

  Посеред Тижня молитов за єдність християн, Папа Франциск здійснив ще один промовистий акт, запрошуючи християн шукати у спадщині богословів первісної Церкви джерела для відновлення та збереження єдності Христових послідовників. У п’ятницю, 21 січня 2022 р., він проголосив святого Іринея Ліонського Вчителем Церкви.

 • П'ятниця, Січень 21, 2022 - 12:26

  У четвер, 20 січня 2022 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції кардинала Марчелло Семераро, Префекта Конгрегації в справах визнання святих.

  Як зазначається у повідомленні Прес-служби Святого Престолу, кардинал Семераро представив Святішому Отцеві рішення Пленарної Сесії членів цієї Конгрегації, що схвалює надання титулу Учителя Вселенської Церкви святому Іринеєві, Єпископові Ліона, що народився, правдоподібно, у Смірні (тепер Туреччина) між 130 і 140 роками, та помер у Ліоні (Франція) в 202 році.

  Основоположник християнської догматики

 • Середа, Січень 19, 2022 - 15:43

  Архиєпископа Кельну кардинала Райнера Марію Велькі виключили із наступної зустрічі німецького Синодального Шляху. Це наслідок рішення Папи Франциска, котрий скерував його на вимушений період мовчанки. В результаті, зустріч відбудеться за відсутності одного із найбільших критиків курсу, який обрала Церква в Німеччині.

 • Середа, Січень 19, 2022 - 13:46

  Кардинал Віллем Ейк, примас Нідерландів, наказав священникам в архиєпархії Утрехту відчинити храми. Вірні писали до нього скарги у зв’язку із тим, що через санітарні приписи храми були зачинені. Тож кардинал вирішив зреагувати.

  Під опікою кардинала Ейка перебуває 42 парафії, до яких він нещодавно скерував листа, в якому наказав парохам відчинити храми. Як виявилось, шість із цих храмів були цілком зачиненими для вірних. Як кінцевий термін він вказав минулу неділю, 16 січня. Кардинал наголосив, що священники не можуть обмежувати своє служіння до трансляції Літургії в мережі.

 • Понеділок, Січень 17, 2022 - 15:38

  17 січня 1377 року завершився Авіньйонський полон Пап.

 • Четвер, Січень 13, 2022 - 16:31

  Під час аудієнції, наданої на початку року очільникові Папської Ради сприяння новій євангелізації, Папа Франциск затвердив тему наступного Святого Року.

  Папа Франциск турбується про те, щоби Ювілей 2025 року був якнайкраще приготованим. Про це архиєпископ Ріно Фізікелла, Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації, розповів у інтерв’ю для телеканалу «Telepace», говорячи про аудієнцію в Папи Франциска, що відбулася 3 січня 2022 року. Під час цієї зустрічі Святіший Отець затвердив гасло Святого Року, яке за його словами можна підсумувати двома словами: «Паломники надії».

 • Четвер, Січень 13, 2022 - 15:31

  Запитання: Чи існує схильність  до гріха?

  Відповідь. Через первородний гріх, який торкнувся самої людської природи, всі люди схильні до гріха. Наша природа пошкоджена і, як говорить св. Апостол Іван, увесь світ лежить у злі. Даруючи життя у Христі, хрещення змиває з людини первородний гріх, проте схильність до зла, так зване пожадання, залишається. Тому життя християнина – це постійна боротьба і немає людини, навіть яка досягла повноти життя з Богом і святості, що не пройшла б через спокусу і через битву з цією своєю схильністю. 

 • Четвер, Січень 13, 2022 - 14:32

  В ніч з неділі на понеділок 10 січня у двох храмах підпаризької єпархії Сен-Дені дійшло до осквернення, крадіжки та нищення двох храмів. 7 січня схожий випадок зафіксовано у храмі Сен-Жермен у Вітрі-Сюр-Сен у єпархії Кретей.

  У всіх трьох випадках відбулось осквернення Пресвятого Таїнства, зловмисники також викрали гроші та літургічний посуд, а також нанесли іншої шкоди.

 • Четвер, Січень 13, 2022 - 13:22

  Кардинал Реймонд Лео Берк опублікував на своїй інтернет-сторінці розважання, що стосуються значення чистоти серця. Власне через чистоту серця, за словами кардинала, ми в найбільш можливий тут на землі досконалий спосіб єднаємось з Серцем нашого Господа, Ісуса Христа. Взірцем такого поєднання є Непорочне Серце Марії. До вашої уваги повний текст статті кардинала.

  «Слава Ісусу Христу!

  Брати і сестри у Христі,

 • Середа, Січень 12, 2022 - 15:29

  Єпископ однієї з італійських єпархій заборонив священникам, які не отримали вакцину від COVID-19, причащати своїх вірних. Таке ж розпорядження стосується і мирян - служителів Євхаристії. Вакцинація – це, за словами єрарха, “акт любові” до себе та інших людей.

  “Святе Причастя в єпархії Теано-Кальві, розташованій у столичному районі Неаполя, уділятимуть лише священники, які пройшли вакцинацію від COVID-19”, – повідомляє портал DoRzeczy.pl.

 • Понеділок, Січень 10, 2022 - 16:53

  Колишній митрополит Конкари висловив думку, що послаблення віри та покликань на Старому Континенті відбувається внаслідок впливу сучасних технологій та руйнування сім’ї через розлучення. За його словами, Європа відвернулася від свого коріння. Тому для її пробудження потрібні місіонери нового типу. Він сам почувається одним із них і нагадує, що місіонери приїжджали з Європи, щоби “рятувати душі” африканців. “Я став християнином завдяки Європі, я маю синівський обов’язок повернути Європі те, що вона дала мені”, – говорить 76-річний єрарх.

 • Понеділок, Січень 10, 2022 - 15:29

  Ординарій Кам’янець-Подільської римо-католицької єпархії єпископ Леон Дубравський наголосив на недопустимості узалежнення можливості відвідувати храми від статусу вакцинації.

  Свою думку з цього приводу ієрарх висловив в ефірі Радіо Марія.

 • Середа, Січень 5, 2022 - 19:37

  Німецькі та австрійські католики організовують публічні молитовні зустрічі в намірі завершення епідемії Covid-19, повернення до свободи і завершення поділів у суспільстві. Серед інших, акцію підтримує кардинал Герхард Мюллер, а організатори заохочують до участі віруючих по всій Європі.

  В Німеччині стартувала акція «Europa betet» - Європа молиться. Католики організовуються і зустрічаються в публічних місцях, щоб переважно на вервиці молитись за припинення епідемії, повернення до свободи, завершення поділів у суспільстві, за політиків і за навернення сердець.

 • Середа, Січень 5, 2022 - 17:02

  Після смерті вислуженого Архиєпископа Толедо, Колегія Кардиналів нараховує 214 членів, з яких 120 належать до грона виборців.

  Преосвященний Франсіско Серро Чавес, Архиєпископ Толедо і Примас Іспанії, повідомив про те, що вранці, 5 січня 2022 року, в лікарні у Мадриді після тривалої хвороби, на 97-му році життя переставився до вічності кардинал Франсіско Альварес Мартінес, вислужений Архиєпископ Толедо.

 • Субота, Січень 1, 2022 - 22:15

  416 мільйонів християн проживають на територіях, де їх дискримінують і переслідують. Однак цю тему і надалі недостатньо висвітлюють, і терпіння християн зустрічається у світових ЗМІ з байдужістю. На це вказує Папське товариство «Допомога Церкві у потребі», яке впродовж років моніторить ситуацію християн. Водночас зазначається, що рік, що завершився, був особливо важким для християн.

 • Середа, Грудень 29, 2021 - 12:57

  Відтепер книгу Роберта Баррона «Католицизм: мандрівка до серця віри» можна слухати. Перша презентація аудіокниги відбудеться у Львові 3 січня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Початок о 19:00.

  Аудіокнига вже доступна для завантаження через мобільний додаток АБУК – Першої української аудіокнигарні.

 • Вівторок, Грудень 28, 2021 - 14:10

  Новорічна зустріч у Львові відбуватиметься за програмою, узгодженою зі спільнотою Taize, та відповідною до запланованої у Турині.  

  Участь у зустрічах, що триватимуть з 28 грудня по 1 січня, може взяти кожен охочий, не залежно від віку та безкоштовно.

  Детальний план зустрічі: 

  28 грудня

  18:00 - вечірня молитва, парафія св. Йоана Павла ІІ, Стрийська 6 (Сокільники)

  29 грудня

  9:00 - молитва; зустрічі в групках, Театральна вистава. Парафія св. Йоана Павла ІІ.

 • Вівторок, Грудень 21, 2021 - 13:53

  Кардинал Роберт Сара заявив, що Церква полишає свою традицію, тому що сподівається притягнути до себе людей. На думку єрарха, пом’якшення “радикальності Євангелія” не змусить невіруючих і загублених повернутися до Церкви.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць