Церква

 • Вівторок, Березень 28, 2023 - 15:02

  Під час симпозіуму, що відбувся минулих вихідних у цистерціанському абатстві Гайлігенкройц, що налічує 890-років, в Австрії, у місці, де Бенедикт XVI почувався як вдома і яке навіть у важкі часи сприймав як “промінь надії” та “точку опори”, його багаторічний секретар Архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн окреслив теологічну спадщину Йозефа Ратцінґера як “сучасне свідчення”.

   

 • Вівторок, Березень 28, 2023 - 14:19

  Релігійні спільноти обурені законопроєктом № 9103, який пропонує прирівняти реєстровані партнерства до шлюбу, називаючи їх “сімейним союзом” змінюючи чинні норми Сімейного кодексу України. 

   

  З цього приводу Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до Голови Верховної Ради, заперечуючи проти чергової спроби легалізації в Україні так званих “одностатевих шлюбів” під виглядом реєстрованих партнерств. 

 • Вівторок, Березень 28, 2023 - 12:07

  Вже понад рік нацгвардійці, які стояли на захисті Чорнобильської АЕС, перебувають у російському полоні. Від початку повномасштабної війни доля захисників залишається невідомою. Глава УГКЦ просить вірян молитися за їхнє звільнення.

   

  Наприкінці березня 2022 року окупанти залишили Чорнобильську АЕС і забрали зі собою 167 полонених українських військових, які її охороняли. Відтоді минув рік — понад 9408 годин пекла, нестерпних знущань та виснаження в застінках російських катівень. Понад рік невідомості для їхніх родин.

   

 • Вівторок, Березень 28, 2023 - 12:03

  «Ми іноді шукаємо легкого "рецепту", натомість Ісус починає з питання, яке запрошує нас зазирнути всередину себе, щоб звірити причини нашої подорожі», – наголосив Папа Франциск, звертаючись до духовенства та семінаристів Калабрії, які прибули до Ватикану на аудієнцію з Наступником святого Петра.

   

  «Калабрія очікує від вас, щоб все чинилося в милосерді, єдності та братерстві», – підкреслив Святіший Отець, приймаючи у понеділок, 27 березня 2023 р., єпископів, настоятелів, форматорів та семінаристів південоіталійського регіону Калабрії.

 • Вівторок, Березень 28, 2023 - 09:57

  Батькам, діти яких відвідують садочок, розіслали документ для підпису, в якому батьки підтверджують, що не сповідують жодну віру, не беруть участь у релігійних практиках та не поширюють чи пропагують віру в якому-небудь місці.
  Таким чином китайська провінція змушує батьків офіційно відмовитись від своєї віри. 

 • Вівторок, Березень 28, 2023 - 09:52

  “Стати мамою – не можна бути ще більше жінкою”, “Завдяки любові тати стають героями” та “Кожне життя — це подарунок!” – під такими гаслами 25 березня у Мюнхені майже 4 000 противників абортів вийшли на “Марш за життя”. Про це повідомляє ekai.pl.

   

  Марш охороняли 370 поліцейських, які, зокрема, перешкодили блокуванню його учасників та іншим діям, метою яких було зірвати акцію. За даними поліції, мюнхенський “Альянс за сексуальну свободу” організував контрдемонстрацію, в якій взяли участь близько 100 осіб.

   

 • Понеділок, Березень 27, 2023 - 13:55

  Приймаючи паломників із півночі Італії, Папа Франциск поділися кількома думками про важливість парафії в житті Церкви та про завдання парафіяльної спільноти.

   

 • Понеділок, Березень 27, 2023 - 09:10

  Системи на основі штучного інтелекту «не можуть думати, відчувати, вирішувати чи брати відповідальність за свої дії, оскільки їм бракує морального імпульсу». Тому ніколи не можна дозволити їм використовувати зброю, від імені Святого Престолу наголосила Франческа Ді Джованні, заступник секретаря з питань взаємин із державами Державного Секретаріату Ватикану під час конференції в Гаазі на тему відповідальності штучного інтелекту в армії. Про це пише Vatican News.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 21:41

  Коли життя здається запечатаним гробом, Ісус закликає відкотити камінь. Про це нагадав Папа Франциск, зустрічаючись із паломниками в останню неділю березня.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 19:56
  Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск наголосив на важливості навернення сердець як дороги до миру, закликаючи молитися за український народ, а також за постраждалих від стихійних лих у Сирії, Туреччині та США. о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан «Дорогі браття й сестри, вчора, в урочистість Благовіщення, ми поновили посвяту Непорочному Серцю Марії, маючи впевненість у тому, що лише навернення сердець може відкрити дорогу, що веде до миру. Не переставаймо молитися за багатостраждальний укр

  Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск наголосив на важливості навернення сердець як дороги до миру, закликаючи молитися за український народ, а також за постраждалих від стихійних лих у Сирії, Туреччині та США.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 10:53

  У суботу, 25 березня, у межах щорічної молитовної ініціативи Ради єпископських конференцій Європи (ССЕЕ), Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві очолив Божественну Літургію за жертв жорстокої війни і мир в Україні. Цього дня у цьому молитовному наміренні єднаються і єпископи Української Греко-Католицької Церкви у своїх катедральних храмах.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 10:39

  Після майже чотирьох років випробувального періоду опублікована оновлена версія правил запобігання та протидії сексуальному насильству щодо неповнолітніх і вразливих дорослих.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 10:16

  Минає половина часу Великого посту. Цієї неділі Церква поставила перед нашими очима хрест як особливий символ і пригадування про страждання та мученицьку смерть Ісуса за наші гріхи. У світлі хреста ще чіткіше бачимо наш гріх і його наслідки. Євангеліє Хрестопоклонної неділі нам в особливий спосіб нагадує про покликання християнина, подає немов цілу програму життя, кажучи: «Коли хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за мною» (Мр. 8, 34).

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 10:07

  В урочистість Благовіщення Папа Франциск нагадав через Твіттер про те, що Бог оселився між нами завдяки покірному «Так» Діви Марії, яке здолало горде первісне «ні». Рік тому відбувся акт посвячення світу Непорочному Серцю Марії.

   

  «Бог прийшов, щоб оселитися між нами завдяки “так” Марії під час Благовіщення. Це найважливіше “так” в історії, смиренне “так”, яке скасувало гордовите первісне “ні”, вірне “так”, яке зціляє від непослуху, “так” доступне, яке перевертає егоїзм гріха».

 • Субота, Березень 25, 2023 - 22:53

  25 березня, у таборі Майданек спочив у Бозі блаженний священномученик Омелян Ковч – ісповідник, капелан УГА, праведник України та покровитель душпастирів УГКЦ.

 • Субота, Березень 25, 2023 - 16:07

  25 березня ми спогадуємо першу річницю посвяти росії та України Непорочному серцю Марії, яку здійснив Папа Франциск. Сьогодні важливо відновити посвяту нашого багатостраждального українського народу. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Літургії за жертв війни та мир в Україні в Патріаршому собоі Воскресіння Христового в Києві.

   

  Отець і Глава Церкви пригадав, що рік тому Папа Франциск здійснив посвяту росії та України Непорочному серцю Марії. Цей жест, додав він, був зроблений у відповідності до об’явлень Пречистої Діви Марії у Фатімі.

 • Субота, Березень 25, 2023 - 15:56

  Святіший Отець закликає підтримати християн Святої Землі. Як і щороку, у Страсну П’ятницю в усіх католицьких храмах світу збиратимуть на це пожертви. З цієї нагоди Префект Дикастерії Східних Церков у листі нагадує про землетрус, який цьогоріч уразив Близький Схід. Християни, які вже подумали про виїзд через війну, тепер змушені були не раз залишати свої домівки, бо вони були пошкоджені.

   

 • Субота, Березень 25, 2023 - 13:53

  9 березня 2023 року у Митрополичій курії після молитви «Ангел Господній» архієпископ Мечислав Мокшицький привітав особливого гостя, підполковника Олега Дідича, викладача Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного у Львові, який прибув з подякою та медалями за сприяння Збройним Силам України для наших волонтерів на чолі з єпископом Едуардом Кавою.

 • Субота, Березень 25, 2023 - 13:00

  Східні католицькі єпископи шести обрядів приєдналися до архиєпископа Мітчелла Розанські під час Божественної Літургії в катедральній базиліці Сент-Луїса (штат Міссурі, США).

 • Субота, Березень 25, 2023 - 12:56

  Цього тижня, у рамках весняної пленарної асамблеї Комісії єпископатів ЄС (COMECE), Папа Франциск прийняв її учасників на аудієнцію у Ватикані. Святіший Отець нагадав про дві мрії батьків-засновників об’єднаної Європи, якими є єдність і мир. В контексті завершення асамблеї, один з новообраних віцепрезидентів COMECE Архиєпископ Діжона Антуан Еруар в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News поділився думками про дилему війни в Україні та наголосив на принципі солідарності в питанні міграції.

   

Сторінки

Паломництво Святими місцями