Церква

 • Вівторок, Липень 16, 2024 - 13:47

  Сьогодні в Ужгороді відбувається архиєрейська хіротонія о. Тедора Мацапули, якого 8 травня Папа Франциск номінував єпископом-ординарієм Мукачівської греко-католицької єпархії.

  Коли йому зателефонував нунцій повідомити про обрання єпископом Мукачівським, то священник аж ніяк не очікував цієї новини.

 • Вівторок, Липень 16, 2024 - 13:41

  На початку вересня Папа Франциск здійснить візит до країн Азії та Океанії, відвідавши, зокрема, Папуа-Нову Ґвінею. Там, за словами Генерального настоятеля Місіонерів Пресвятого Серця Ісуса, він зустріне «Церкву з інтенсивними релігійними практиками, але в стилі Папуа-Нової Гвінеї, країни з дуже давніми традиціями».

 • Вівторок, Липень 16, 2024 - 13:39

  Архиєпископ Альфонс Матіас помер 10 липня у віці 96 років. Архиєпископ-емерит Бенгалуру на півдні Індії був одним із останніх живих отців Другого Ватиканського Собору. «Його життя було свідченням євангельських цінностей любові, служіння та смирення», – написала архиєпархія в некролозі.

  Смерть Арх. Матіаса знаменує кінець цілої епохи, але його спадщина продовжує жити в Церкві та в людях, життя яких він торкнувся. «Його бачення живої, динамічної та соціально залученої Церкви залишатиметься керівною силою для майбутніх поколінь».

 • Понеділок, Липень 15, 2024 - 14:14
  Приймаючи учасників генеральних капітул кількох чернечих чинів і згромаджень, Папа Франциск заохотив їх бути свідками Божої краси в світі, зосереджуючись на суттєвому й позбавляючись зайвого.
 • Неділя, Липень 14, 2024 - 16:51

  Відкриваючи третю сесію Другого Ватиканського Собору, Папа Павло VI наголосив, зокрема, на важливості прийняття документа про Церкву, переконаний у тому, що неможливо говорити про інші речі, доки Церква не висловитися про себе саму.

 • Неділя, Липень 14, 2024 - 16:41

  У столиці Кенії відбувся семінар, організований Асоціацією єпископських конференцій східної Африки за вказівками Папської Комісії захисту неповнолітніх, у якому взяли участь делегати, що відповідають за захист уразливих.

 • Субота, Липень 13, 2024 - 11:30

  Свята Розалія закликає нас відновити першочерговість духовного життя, відкинути ідолопоклонство та фальшиві обіцянки щастя,- зазначив Архиєпископ Коррадо Лорефіс, митрополит Палермо. У середу процесією вулицями цього сицилійського міста розпочалися святкування 400-річчя віднайдення тіла св. Розалії, яке експонуватиметься у катедрі до понеділка.

   

 • Субота, Липень 13, 2024 - 11:24
  У світлі складної історії, пов’язаної з приходом Євангелія на ці землі, місцеві єпископи заохочують пам’ятати, що Господь присутній у своїй Церкві, яка від своїх перших днів є одночасно і святою, і грішною.
 • Субота, Липень 13, 2024 - 11:18
  Коментуючи в інтерв’ю для ватиканських медіа праці крайньої зустрічі Ради Організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам, Префект Дикастерії для східних Церков звернув увагу на екуменічний вимір підтримки стражденних.

  Як ми повідомляли, наприкінці червня у Ватикані відбулася 97-а сесія Ради Організацій, які допомагають Східним Католицьким Церквам, що діє при Дикастерії для Східних Церков. В її працях також взяв участь представник Ечміадзинського Католикосату Вірменської Апостольської Церкви єпископ Ґеворк Сароян, який є відповідальним за соціальне служіння.

 • Субота, Липень 13, 2024 - 11:13

  Хто такі святі? Це наші «супутники в надії», «“старші” брати й сестри», це люди, які «ходили тими самими дорогами, що й ми, які пізнали наші труднощі й навіки живуть у Божих обіймах». Це «товариство», яке ми призиваємо під час молитви і яке є для нас цінним даром, що допомагає відкривати, що «християнське життя не є недосяжним ідеалом». Ці думки, якими Папа Франциск ділився з учасниками однієї із загальних аудієнцій 2017 року, стали натхненням для нової книги кардинала Марчелло Семераро, Префекта Дикастерії у справах визнання святих, що має назву «Супутники надії.

 • П'ятниця, Липень 12, 2024 - 15:25

  В Ірландії відзначається зацікавленість священством як життєвим шляхом. Як припускають, це стало результатом Року покликань та позитивного висвітлення служіння священників у засобах масової інформації.

 • П'ятниця, Липень 12, 2024 - 15:19

  У контексті дебатів у країні про декриміналізацію абортів польські єпископи звернулися до вірних з «Листом щодо захисту життя».

 • П'ятниця, Липень 12, 2024 - 10:57

  Пожежники загасили пожежу, яка спалахнула в четвер на шпилі Руанської катедри, історичної готичної церкви на півночі Франції.

  Мер Руана Ніколя Майєр-Росіньйол підтвердив інцидент у соцмережах, опублікувавши зображення, на якому видно дим, що піднімається зі шпиля катедри.

  Як повідомляє газета «LeMonde», в операції гасіння брали участь 63 пожежників і 33 пожежні машини. Влада оголосила, що «взяла пожежу під контроль» менш ніж за дві години після опівдні за місцевим часом.

  Місцеві ЗМІ 11 липня повідомили, що катедру евакуйовано та встановлено охоронний периметр.

 • Вівторок, Липень 9, 2024 - 14:28

  Господь слухає нас набагато уважніше, ніж ми думаємо. Треба уважніше слухати Його. Люди часто скаржаться, що Бог не чує їхніх молитов, а вони, ймовірно, не дочекалися Його відповіді, вважає Архиєпископ Фултон Шін.

  Вам здається, що Бог не чує ваших молитов? А, можливо, ми молимося не так, як треба? Дізнайтеся 5 порад для ефективної молитви від Архиєпископа Фултона Шіна.

  1. Прислухайся до прагнення Бога

 • Понеділок, Липень 8, 2024 - 16:04

  Тисячі паломників в іспанському Марійському санктуарії в Ковадонзі не зможуть відвідати традиційну Святу Літургію. Дикастерія Божого культу повідомила архиєпархії Ов’єдо про те, що відправа богослужіння за стародавнім обрядом заборонена.

 • Понеділок, Липень 8, 2024 - 13:42

  У неділю Всіх святих, 30 червня 2024 року, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк під час проповіді застановився над тим, що значить бути святими у теперішньому світі та яким чином християнам досягнути і виконати цей заповіт Христовий.

  З цієї проповіді владики Ігоря Возьняка ви дізнаєтеся:

 • Понеділок, Липень 8, 2024 - 13:15
  Період між другою та третьою сесіями Другого Ватиканського Собору був сповнений різноманітними нововведеннями, що мали вирішальний вплив на подальший перебіг цього церковного зібрання. Йдеться зокрема про перегляд запропонованих для розгляду схем документів і про запрошення жінок як спостерігачок.
 • Понеділок, Липень 8, 2024 - 13:08
  Єпископи, відповідальні за душпастирство в збройних силах, і їхні делегати з різних частин світу зібралися, щоб обговорити сучасні виклики, що стоять перед військовими ординаріятами, а також приготуватися до паломництва силових структур до Риму з нагоди Святого Року.
 • Субота, Липень 6, 2024 - 15:53

  У суботу, 6 липня, у Львові в «каплиці Розена» відбудеться богослужіння «першої суботи місяця». Цього разу відправу організовує спільнота римо-католицької парафії святого Антонія Падуанського. Долучитись до молитви винагородження за зневаги, які люди завдають Непорочному Серцю Пресвятої Діви Марії, запрошує Домініканське душпастирство у Львові.

  Про це сайту «Духовна велич Львова» розповів Настоятель чернечого дому Пресвятої Євхаристії Ордену Проповідників о. Ігор Ґнюс.

 • П'ятниця, Липень 5, 2024 - 13:11

  Як вже повідомлялось раніше отця Юхневича арештували у Білорусі 8 травня цього року та кілька разів продовжували адміністративний арешт.

Сторінки