Церква

 • Середа, Травень 31, 2023 - 16:25

  Невеличкий монастир сестер-бенедиктинок потрапив на головні сторінки американських ЗМІ після того, як стало відомо, що тіло покійної засновниці майже не змінилось за чотири роки після її смерті. Тепер тіло сестри Вільгельми Ланкастер, афро-американки, розмістили у скляному гробі, щоб провести необхідні дослідження та для почитання вірних.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 15:03

  На завершення травня – місяця, присвяченого Марії, пропонуємо до вашої уваги невеличку "екскурсію" - підбірку різних чудових зображень Богородиці у головній базиліці Ватикану.

  1. Діва, непорочно зачата

  У хоровій каплиці розташований великий витвір мистецтва, що зображає Марію – Діву, непорочно зачату – у небесній славі понад ангелами та святими. Ця мозаїка базується на картині 18 ст. авторства італійця П’єтро Бянчі, що зобразив на ній також св. Йоана Золотоустого, св. Франциска Асизького та св. Антонія Падуанського, які вшановують Діву Марію.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 14:16

  Загальну аудієнцію в останній день травня, місяця наполегливої молитви до Богородиці, Папа Франциск завершив ввіренням Її материнському заступництву всіх тих, хто страждає від війни.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 14:13

  Постаті італійського місіонера Маттео Річчі була присвячена чергова катехиза Папи про євангелізаційну ревність.

  Протягом кількох останніх місяців середові зустрічі Папи Франциска з паломниками присвячені роздумам про покликання християн до євангелізації, тож під час кількох останніх загальних аудієнцій він представляє різні постаті, які є прикладом апостольської ревності. У середу, 31 травня 2023 р., у центрі уваги була постать італійського єзуїта о. Маттео Річчі, який проповідував у Китаї.

  Покликання вирушити на Далекий Схід

 • Середа, Травень 31, 2023 - 12:35

  Касаційна палата Верховного суду Колумбії відхилила апеляцію ординарія єпархії Сонсон-Ріонегро, єпископа Фіделя Леона Кадавіда Маріна та о. Хуана Мануеля Лопеса Лопеса на вироки судів нижчої інстанції. В результаті їх засудили до 10 днів домашнього арешту та сплати штрафу у розмірі трьом мінімальних зарплат.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 10:47

  23 травня Всеукраїнська Рада Церков та Релігійних Організацій підписала Меморандум про співпрацю із Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення. Це документ, який створює поле для діалогу та співпраці між медіарегулятором та релігійними організаціями в умовах дії нового закону «Про медіа».

 • Середа, Травень 31, 2023 - 10:32

  Рух людей доброї волі «За життя» виник у відповідь на усвідомлення потреби захисту життя та гідності людини у сучасному світі . Рух «За життя» – це не професія, не хобі, не політична партія, і не спільнота чи товариство – це християнське переконання усіх неупереджених людей у тому, що в сучасному світі з його «цивілізацією смерті» існує необхідність стати на захист життя та гідності людини, що означає – стати на захист Христа та Його Євангелії, яка є Євангелією життя.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 10:19

  Книжка «Духовна семінарія у Дрогобичі», яка нещодавно вийшла друком, розкриває історичні обставини й особливості підготовки священнослужителів, починаючи від виходу УГКЦ із підпілля наприкінці 80-х років ХХ століття і дотепер.

 • Середа, Травень 31, 2023 - 10:16

  «Радуйся, море, що фараона душевного потопило;

  Радуйся, скеле, що спрагнених життям напоїла;

  Радуйся, стовпе вогненний, що сущим у темряві дорогу показує;

  Радуйся, покрове світу, ширший від облаків».

  Друга частина Ікосу 6 присвячена тематиці Виходу вибраного народу з Єгипетської неволі. Пророк Осія представляє цю центральну подію Старого Завіту як вихід улюбленого сина Божого на свободу за покликом люблячого Батька: «Коли Ізраїль був дитятком, я полюбив його, і з Єгипту покликав я мого сина» (Ос. 11, 1).

 • Середа, Травень 31, 2023 - 10:14

  Розвиток допомоги постраждалим, опрацювання відповідних елементів програми вишколу в семінаріях і належне формування душпастирів щодо питань запобігання. У таких напрямках співпрацюватимуть два відомства Римської Курії згідно з підписаним наприкінці минулого тижня протоколом.

   

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 22:33

  Жертвам катувань і закликові викорінювати тортури присвячений молитовний намір Папи Франциска на червень.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 22:29

  Написавши послання на підтримку «Глобального пакту задля сім’ї», Папа Франциск підкреслює, що зважаючи на важливість сім’ї, ми не можемо миритися із її занепадом і повинні надавати їй всебічну підтримку.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 17:31

  о. Роман Лаба розповідає про св. Жанну д'Арк

   
  У відео:
  - Історична епоха, в якій довелося діяти Святій.
  - св. Михаїл і "справедлива війна".
  - Звідки черпала натхнення та сили?
  - Міць переконання св. Жанни.
  - Риси її духовності.
  - Христос і Церква.
   
   

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 11:23

  Сьогодні, 30 травня, у Католицькій Церкві свято св. Жанни дʼАрк - покровительки Франції. Жанна народилась у сільській родині в Шампань, Франція, на початку 15 ст. 

  Ще від юнацького віку вона чула голоси св. Михаїла, св. Катерини і св. Маргарити, які промовляли до неї. Тоді, в 1428 р., коли їй було 13 років, Жанна отримала видіння, в якому їй було сказано іти до Короля Франції і допомогти йому відвоювати його королівство від завойовників Англії та Бургундії.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 11:02

  28 травня, у свято Зіслання Святого Духа за григоріанським календарем, у Санлісі (Франція) відбулися традиційні дні Анни Київської.

  Я розпочався день з урочистого покладання квітів до памʼятника Анні Ярославні, у якому взяли участь Посол України у Франції п. Вадим Омельченко, мер Санліса п. Паскаль Львазельор разом із заступницею п. Флоренс Міфсуд, представники Центру Анни Київської, єпархії Святого Володимира та Пласту.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 10:59

  Сьогодні ми, українські єпископи, шукаємо друзів, створюємо широку міжнародну коаліцію на підтримку Батьківщини й, очевидно, щоразу молимося за наших військових, хлопців і дівчат на фронті. Ми думаємо про те, як допомогти подолати гуманітарну кризу, яку спричиняє війна, як полікувати тих, кого вона калічить. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослава у зверненні в 67-й тиждень повномасштабного вторгнення росії на українську землю.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 10:56

  «Радуйся, роду людського поправо;

  Радуйся, нечистої сили погубо;

  Радуйся, бо Ти лукавство обману стоптала;

  Радуйся, бо Ти ідолів облуду викрила».

  У перших чотирьох стишках Ікосу 6 представлено прибуття Пресвятої Родини до Єгипту і спасенні наслідки цієї події для народу і усього людства. Тепер настає здійснення пророцтва Господнього щодо Єгипту, яке читаємо в Ісаї: «Ось Господь вершником на легкій хмарі входить у Єгипет; і перед ним тремтять єгипетські кумири, і серце Єгипту тане в грудях» (19, 1).

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 10:54

  Кардинал Андерс Арбореліус, єпископ римо-католицької дієцезії Стокгольма (Швеція), який 9–11 травня разом з єпископом Еріком Варденом із Норвегії здійснив візит солідарності в Україну, надіслав Блаженнішому Святославові листа, де від щирого серця подякував за теплий прийом у Києві, а також поділився враженнями від візиту та розповів про допомогу українцям у нордичних країнах.

 • Вівторок, Травень 30, 2023 - 10:41

  Дикастерія в справах комунікації представила документ, який пропонує душпастирські роздуми про залучення людей у цифровому просторі, заохочуючи започаткувати діалог про те, як зробити цю сферу більш людяною.

   

 • Понеділок, Травень 29, 2023 - 16:40

  Закон збільшує покарання для ЛГБТ-спільноти, включаючи смертну кару та довічне ув’язнення

   

  Президент Уганди Йовері Мусевені 29 травня підписав закон, який збільшує покарання для ЛГБТ-спільноти, включаючи смертну кару та довічне ув’язнення.

Сторінки

Паломництво Святими місцями