Папа Римський

 • Неділя, Березень 19, 2023 - 15:46

  Десять років тому Святою Месою на площі Святого Петра у Ватикані Папа Франциск урочисто розпочав своє Петрове служіння.

   

 • Неділя, Березень 19, 2023 - 15:38

  Наприкінці недільної зустрічі з прочанами Папа Франциск закликав не забувати молитися за український народ. Він також склав співчуття постраждалим від землетрусу в Еквадорі та разом з паломниками підніс молитву за татів.

   

  «Браття і сестри, не забуваймо молитися за мученицький український народ, який і далі потерпає від воєнних злочинів», – сказав Папа Франциск, перед тим, як завершити свою недільну зустріч з паломниками, що опівдні 19 березня 2023 р. відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані.

 • Неділя, Березень 19, 2023 - 15:35

  У своїй недільній катехизі Папа Франциск заохотив замислитися над тим, як ми ставимося до страждань і труднощів інших людей і чи вміємо радіти дарами, які кожного дня отримуємо від Бога.

   

 • Субота, Березень 18, 2023 - 16:26

  Думками про добру політику яка є служінням, а не домінуванням, Папа Франциск поділився із учасниками формаційної програми для молоді, організованої однією із соціальних ініціатив італійського єпископату.

  «Участь – це ліки на рани демократії, а тому заохочую вас зробити свій внесок, брати участь і запрошувати до цього ровесників, завжди з метою служіння та в стилі служіння», – із такими побажаннями Папа Франциск звернувся до молодих учасників суспільно-політичного формаційного курсу, організованого в рамках «Проекту Полікоро».

 • Субота, Березень 18, 2023 - 16:18

  Папа Франциск зустрівся у Ватикані з біженцями, які прибули до Європи в рамках екуменічної ініціативи гуманітарних коридорів.

 • Субота, Березень 18, 2023 - 01:09

  Під час покаянного богослужіння на римській парафії Папа Франциск поділився думками про те, що віддаляє і що наближає нас до Бога, наголошуючи на тому, що зустріч з Господом у сповідальниці – це «свято, що зціляє серце та дарує мир».

 • П'ятниця, Березень 17, 2023 - 15:54

  Зустрічаючись із членами Згромадження святого Йосифа, Святіший Отець закликав їх наслідувати свого засновника – святого Леонардо Муріальдо, який зумів розпізнати суворі виклики часу, щоб завдяки силі Святого Духа принести плоди богопосвяченого життя.

  17 березня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Згромадження святого Йосифа, які цьогоріч святкують 150-ліття від заснування свого чернечого інституту. У своєму слові Святіший Отець наголосив та трьох важливих аспектах: першість Божої любові, уважність до мінливого світу та батьківська лагідність любові.

 • Четвер, Березень 16, 2023 - 13:02

  У своєму посланні до учасників 26-ї відкритої сесії Папських академій Святіший Отець закликав при розробці архітектурних проєктів святинь черпати натхнення з церковної літургії.

  Про це пише Vatican News.

 • Четвер, Березень 16, 2023 - 12:01

  Аргентинський священик Гільєрмо Марко був прес-секретарем кардинала Берґольо, коли він був Архиєпископом Буенос-Айреса. Минулими днями він записав інтерв’ю з Папою Франциском для аргентинського інформаційного веб-порталу «Infobae» з нагоди 10-ї річниці його понтифікату.

   

 • Середа, Березень 15, 2023 - 19:33

  Наприкінці загальної аудієнції Папа Франциск ввірив український народ Пресвятій Марії, Цариці миру. Він також звернувся із закликом шанувати під час війни місця культу.

   

 • Середа, Березень 15, 2023 - 19:32

  Чергові роздуми Папи Франциска з циклу, присвяченого апостольській ревності, зосередилися на загальному покликанню до апостольської місії, яка виражається у розмаїтті служінь та однаковій гідності.

   

 • Середа, Березень 15, 2023 - 00:26

  Папа Франциск написав послання учасникам другого латиноамериканського конгресу про захист неповнолітніх, тема якого «Піклування, інформація, комунікація: ключові елементи ефективного розгляду випадків сексуального зловживання».

   

 • Понеділок, Березень 13, 2023 - 23:37

  13 березня в Католицькій Церкві відзначають 10-річчя обрання Вселенським архиєреєм Папу Франциска. З цієї нагоди Блаженніший Святослав надіслав Папі вітального листа, у якому висловив вдячність за підтримку України й відновив прохання про «спільні зусилля для досягнення справедивого миру для українського народу».

  Глава УГКЦ зазначив, що цю річницю важко оцінити лише людськими критеріями, «без погляду крізь призму віри, котра вчить довіряти Богові кожен період людської історії».

 • Понеділок, Березень 13, 2023 - 23:31

  Середа, 13 березня 2013 року, похмура й дощова погода.... На площі Святого Петра десятки тисяч людей, хоч цього дня і не відбувається загальна аудієнція... А це тому, що два тижні перед тим Папа Венедикт XVI провів прощальну аудієнцію, в якій взяли участь коло 200 тисяч паломників, і наступного дня, 28 лютого, вступило в дію його зречення з Петрового служіння.

 • Неділя, Березень 12, 2023 - 16:02
  Презентуючи цьогорічне проведення ініціативи «24 години для Господа», Папа Франциск нагадав про те, як минулого року під час такого богослужіння посвятив Україну Непорочному Серцю Марії, закликаючи не забувати про страждання українського народу.
 • Неділя, Березень 12, 2023 - 16:01

  Ісус втамовує нашу спрагу сенсу та любові, щоби ми тамували фізичну та духовну спрагу наших ближніх. На цьому наголосив Папа у своїй проповіді в третю неділю Великого Посту.

 • П'ятниця, Березень 10, 2023 - 17:12

  Підсумовуючи 10-річчя понтифікату Папи Франциска, Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові виділив його пріоритети, які стосуються захисту людського життя та належної побудови майбутнього спільного дому людського роду.

  З нагоди 10-річчя від вибору кардинала Хорхе Маріо Берґольйо на уряд Наступника апостола Петра, кардинал Майкл Черні, префект Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, в інтерв’ю для Vatican News виокремив важливі риси теперішнього Глави Католицької Церкви, вказавши на його заклики забезпечити гідність кожної людини.

 • П'ятниця, Березень 10, 2023 - 17:10
  Відкритість Церкви, потойбіччя, стосунки з попередником, війни в світі. Про це та інше Папа Франциск ділився думками в інтерв’ю для Швейцарської телерадіокомпанії.

  У неділю, 12 березня 2023, напередодні 10-ї річниці понтифікату Папи Франциска, Швейцарська телерадіокомпанія транслюватиме інтерв’ю зі Святішим Отцем, в якому він відповів на запитання про те, як ці десять років його змінили, про можливу відставку та про актуальні теми, які стосуються сучасного світу. Витяги з цього інтерв’ю були опубліковані в п’ятницю, 10 березня.

 • Четвер, Березень 9, 2023 - 21:26

  У Ватикані оприлюднено програму папських богослужінь на квітень, яка охоплює богослужіння, пов’язані з Великоднем, й Апостольську подорож.

  Бюро Папських літургійних відправ опублікувало програму богослужінь, які Папа Франциск очолить протягом квітня, який цього року розпочинається Великим Тижнем.

  У Вербну Неділю, 2 квітня, Папа Франциск о 10:00 очолить Святу Месу на площі Святого Петра, яка буде випереджена процесійною ходою з посвяченими галузками.

 • Четвер, Березень 9, 2023 - 15:08
  Звертаючись до учасників спільної робочої групи Дикастерії з міжрелігійного діалогу та Палестинської комісії з міжрелігійного діалогу, Папа Франциск звернув увагу на плач Христа над Єрусалимом, який спонукає виявити любов та співчуття до цього міста.

Сторінки

Паломництво Святими місцями