Папа Римський

 • Вівторок, Березень 28, 2023 - 12:03

  «Ми іноді шукаємо легкого "рецепту", натомість Ісус починає з питання, яке запрошує нас зазирнути всередину себе, щоб звірити причини нашої подорожі», – наголосив Папа Франциск, звертаючись до духовенства та семінаристів Калабрії, які прибули до Ватикану на аудієнцію з Наступником святого Петра.

   

  «Калабрія очікує від вас, щоб все чинилося в милосерді, єдності та братерстві», – підкреслив Святіший Отець, приймаючи у понеділок, 27 березня 2023 р., єпископів, настоятелів, форматорів та семінаристів південоіталійського регіону Калабрії.

 • Понеділок, Березень 27, 2023 - 14:01

  Приймаючи науковців, інженерів, богословів і філософів, які обговорюють етичний вимір технологічного розвитку, Папа Франциск наголосив на тому, що технології повинні зосереджуватися на людині, а підґрунтям поступу повинна бути пошана до людської гідності.

   

 • Понеділок, Березень 27, 2023 - 13:55

  Приймаючи паломників із півночі Італії, Папа Франциск поділися кількома думками про важливість парафії в житті Церкви та про завдання парафіяльної спільноти.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 21:41

  Коли життя здається запечатаним гробом, Ісус закликає відкотити камінь. Про це нагадав Папа Франциск, зустрічаючись із паломниками в останню неділю березня.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 19:56
  Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск наголосив на важливості навернення сердець як дороги до миру, закликаючи молитися за український народ, а також за постраждалих від стихійних лих у Сирії, Туреччині та США. о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан «Дорогі браття й сестри, вчора, в урочистість Благовіщення, ми поновили посвяту Непорочному Серцю Марії, маючи впевненість у тому, що лише навернення сердець може відкрити дорогу, що веде до миру. Не переставаймо молитися за багатостраждальний укр

  Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск наголосив на важливості навернення сердець як дороги до миру, закликаючи молитися за український народ, а також за постраждалих від стихійних лих у Сирії, Туреччині та США.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 10:39

  Після майже чотирьох років випробувального періоду опублікована оновлена версія правил запобігання та протидії сексуальному насильству щодо неповнолітніх і вразливих дорослих.

   

 • Неділя, Березень 26, 2023 - 10:07

  В урочистість Благовіщення Папа Франциск нагадав через Твіттер про те, що Бог оселився між нами завдяки покірному «Так» Діви Марії, яке здолало горде первісне «ні». Рік тому відбувся акт посвячення світу Непорочному Серцю Марії.

   

  «Бог прийшов, щоб оселитися між нами завдяки “так” Марії під час Благовіщення. Це найважливіше “так” в історії, смиренне “так”, яке скасувало гордовите первісне “ні”, вірне “так”, яке зціляє від непослуху, “так” доступне, яке перевертає егоїзм гріха».

 • Субота, Березень 25, 2023 - 15:56

  Святіший Отець закликає підтримати християн Святої Землі. Як і щороку, у Страсну П’ятницю в усіх католицьких храмах світу збиратимуть на це пожертви. З цієї нагоди Префект Дикастерії Східних Церков у листі нагадує про землетрус, який цьогоріч уразив Близький Схід. Християни, які вже подумали про виїзд через війну, тепер змушені були не раз залишати свої домівки, бо вони були пошкоджені.

   

 • П'ятниця, Березень 24, 2023 - 13:03

  Папа Франциск наголосив на важливості Таїнства Сповіді, зустрічаючись із учасниками щорічного курсу для сповідників, який організовує Апостольська Пенітенціарія. Він закликав, аби в сповідальницях завжди були священники, готові приймати каяників із великодушним серцем.

   

  Приймати всіх без упередження, вислуховувати вухами серця, щедро роздавати Боже прощення. Із такими заохоченнями Папа Римський звернувся до учасників уже 33-го курсу про сповідництво, який Апостольська Пенітенціарія організовує під час Великого Посту для молодих священників і тих, хто готується до свячень.

 • Четвер, Березень 23, 2023 - 08:54

  Згадуючи про цю ініціативу у вітанні для польських паломників, Папа Франциск наголосив на тому, що кожне життя є священним і недоторканим.

  Перед початком загальної аудієнції у середу, 22 березня 2023 р., Папа Франциск поблагословив дзвін «Голос ненароджених», який польська фундація «Так життю» подарувала для Замбії. Дзвін, призначений для катедрального собору Дитятка Ісуса в Лусаці, побуває в багатьох інших містах африканської країни. В церемонії, разом з представниками фонду, взяв участь також Архиєпископ Лусаки Алік Банда.

 • Середа, Березень 22, 2023 - 18:43

  Свою чергову катехизу на тему євангелізації Папа Франциск присвятив Апостольському напоумленню святого Павла VI «Evangelii nuntiandi».

   

  Євангелізація – це щось більше, ніж просте передавання доктрини та моралі. Вона є, насамперед, «свідченням про особисту зустріч з Ісусом Христом, Втіленим Словом, у Якому сповнилося спасіння». На цьому наголосив Папа Франциск, розпочинаючи свою катехизу під час загальної аудієнції в середу, 22 березня 2023 року.

 • Середа, Березень 22, 2023 - 18:31

  Згадавши під час загальної аудієнції про річницю посвячення України, Росії та всього світу Непорочному Серцю Марії, Папа Франциск закликав не забувати у ці дні про багатостраждальну Україну.

   

 • Неділя, Березень 19, 2023 - 15:46

  Десять років тому Святою Месою на площі Святого Петра у Ватикані Папа Франциск урочисто розпочав своє Петрове служіння.

   

 • Неділя, Березень 19, 2023 - 15:38

  Наприкінці недільної зустрічі з прочанами Папа Франциск закликав не забувати молитися за український народ. Він також склав співчуття постраждалим від землетрусу в Еквадорі та разом з паломниками підніс молитву за татів.

   

  «Браття і сестри, не забуваймо молитися за мученицький український народ, який і далі потерпає від воєнних злочинів», – сказав Папа Франциск, перед тим, як завершити свою недільну зустріч з паломниками, що опівдні 19 березня 2023 р. відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані.

 • Неділя, Березень 19, 2023 - 15:35

  У своїй недільній катехизі Папа Франциск заохотив замислитися над тим, як ми ставимося до страждань і труднощів інших людей і чи вміємо радіти дарами, які кожного дня отримуємо від Бога.

   

 • Субота, Березень 18, 2023 - 16:26

  Думками про добру політику яка є служінням, а не домінуванням, Папа Франциск поділився із учасниками формаційної програми для молоді, організованої однією із соціальних ініціатив італійського єпископату.

  «Участь – це ліки на рани демократії, а тому заохочую вас зробити свій внесок, брати участь і запрошувати до цього ровесників, завжди з метою служіння та в стилі служіння», – із такими побажаннями Папа Франциск звернувся до молодих учасників суспільно-політичного формаційного курсу, організованого в рамках «Проекту Полікоро».

 • Субота, Березень 18, 2023 - 16:18

  Папа Франциск зустрівся у Ватикані з біженцями, які прибули до Європи в рамках екуменічної ініціативи гуманітарних коридорів.

 • Субота, Березень 18, 2023 - 01:09

  Під час покаянного богослужіння на римській парафії Папа Франциск поділився думками про те, що віддаляє і що наближає нас до Бога, наголошуючи на тому, що зустріч з Господом у сповідальниці – це «свято, що зціляє серце та дарує мир».

 • П'ятниця, Березень 17, 2023 - 15:54

  Зустрічаючись із членами Згромадження святого Йосифа, Святіший Отець закликав їх наслідувати свого засновника – святого Леонардо Муріальдо, який зумів розпізнати суворі виклики часу, щоб завдяки силі Святого Духа принести плоди богопосвяченого життя.

  17 березня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Згромадження святого Йосифа, які цьогоріч святкують 150-ліття від заснування свого чернечого інституту. У своєму слові Святіший Отець наголосив та трьох важливих аспектах: першість Божої любові, уважність до мінливого світу та батьківська лагідність любові.

 • Четвер, Березень 16, 2023 - 13:02

  У своєму посланні до учасників 26-ї відкритої сесії Папських академій Святіший Отець закликав при розробці архітектурних проєктів святинь черпати натхнення з церковної літургії.

  Про це пише Vatican News.

Сторінки

Паломництво Святими місцями