Папа Римський

 • Понеділок, Жовтень 25, 2021 - 10:15

  Коли віра є живою, молитва не є дріб’язковою і не обмежується миттєвими проблемами. На це звернув увагу Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 24 жовтня 2021 р., розповідь святого євагелиста Марка про те, як Ісус, виходячи з Єрихону і прямуючи до Єрусалиму, повернув зір сліпому Вартимеєві, що жебрав біля дороги.

  Бог чує волання бідних

 • Четвер, Жовтень 21, 2021 - 10:05
  Продовжуючи роздуми над свободою в світлі Послання до Галатів, Папа Франциск ділився думками про спільнотний вимір свободи. Якщо свобода не служить добру, то ризикує залишитися безплідною, зазначив він.
 • Середа, Жовтень 20, 2021 - 12:08

  У зворушливому листі Папа-емерит Бенедикт XVI висловив співчуття з приводу смерті австрійського монаха та історика Церкви о. Герхарда Вінклера. «Звістка про смерть о. Вінклера глибоко мене заторкнула»,- написав Бенедикт XVI в листі до абата Райнхольда Дессла, який опублікувало цистеріанське абатство Вільгерінга.

 • Понеділок, Жовтень 18, 2021 - 17:24
  В процесі лікування та медичних досліджень на першому місці повинна бути конкретна хвора людина, бо католицька охорона здоров’я покликана свідчити своїми справами, що не існує негідного чи викинутого життя. На цьому наголосив Папа Франциск під час аудієнції з представниками Фундації університету «Rome Biomedical Campus».
 • Понеділок, Жовтень 18, 2021 - 12:33

  Справжня слава не здобувається, вивищуючись понад інших. Так Ісус повчав Своїх учнів, які сперечалися між собою за почесні місця. Коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 17 жовтня 2021 р., розповідь святого Марка про те, як апостоли Яків і Іван підійшли до Ісуса з проханням, аби одного дня сидіти поруч з Ним у Його славі, чим викликали обурення інших, Папа Франциск поділився думками про дві протилежні ментальності: виділятися та зануритися.

  Любов, що стає служінням

 • Субота, Жовтень 16, 2021 - 17:08
  16 жовтня 1978 року конклав кардиналів обрав Кароля Войтилу Папою Римським.
 • П'ятниця, Жовтень 15, 2021 - 11:28
  Завертаючись до представників Італійської спілки лікарняних аптек, Єпископ Риму вказав на важливість дотримання професійної етики. В цьому контексті він підкреслив, що кінцевою метою їхньої діяльності «завжди повинно бути життя пацієнта в його цілісності».
 • Середа, Жовтень 13, 2021 - 11:35
  Зв’язок між вірою та культурами був у центрі уваги чергової катехизи Папи Франциска з циклу, присвяченого Посланню до Галатів.
 • Понеділок, Жовтень 11, 2021 - 19:26
  Монсеньйора Ґвідо Маріні, призначеного Єпископом Тортони, замінить співробітник Бюро Папських літургійних богослужінь, який також відповідатиме за Папську Сикстинську капелу.

  У понеділок, 11 жовтня 2021 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Церемоніймейстером Папських літургійних відправ і Керівником Папської музичної капели монсеньйора Дієґо Джованні Равеллі, дотеперішнього голову адміністрації Апостольської елемозінерії та Папського церемоніймейстера.

 • Понеділок, Жовтень 11, 2021 - 19:23
  Звертаючись до учасниць Генеральної Капітули Згромадження Сестер Милосердя, Папа Франциск закликав їх наслідувати святих сестер Марту і Марію з Витанії в дбайливості та слуханні.

  У понеділок, 11 жовтня 2021 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасниць 21-ї Генеральної Капітули Згромадження Сестер Милосердя. Воно було засноване на початку ХІХ століття у Франції святою Жанною-Антідою Тюде, а сьогодні понад дві тисячі сестер служать у тридцятці країн Європи, Азії, Африки та Америки.

 • Понеділок, Жовтень 11, 2021 - 10:41

  Як пройти «тест на віру» було в центрі роздумів, якими Папа Франциск поділився з паломниками, які в неділю опівдні зібралися на площі Святого Петра на традиційну Богородичну молитву.

 • Понеділок, Жовтень 11, 2021 - 10:21
  Зустрічати, слухати, розрізнювати – ці три «дієслова Синоду» були в центрі уваги проповіді Папи Франциска, яку він виголосив під час Святої Меси з нагоди початку синодального процесу в рамках XVI Звичайної Асамблеї Синоду.
 • Четвер, Жовтень 7, 2021 - 14:32

  Щоб також і серед віруючих саме лише зацікавлення темами довкілля перетворилося у місію, які здійснюють належно вишколені особи, що є нашою відповідальністю перед тими, які з причини екологічної кризи є виключеними, покинутими та забутими. Так Папа Франциск пояснив відкриття нової навчальної програми при Папському Латеранському Університеті «Екологія та довкілля. Піклування про наш спільний дім і захист створіння».

 • Четвер, Жовтень 7, 2021 - 10:50

  Католицька Церква в Шотландії готується прийняти Франциска та світових лідерів на саміті ООН з питань клімату. Він відбудеться у Глазго з 31 жовтня по 12 листопада 2021 року.

  Під час форуму заплановані молитви, чування, зустріч для молоді та екуменічні ініціативи.

 • Четвер, Жовтень 7, 2021 - 10:05

  Рішення має на меті надавати економічну підтримку церковним закладам охорони здоров’я, щоб вони зберегли харизму засновників.

  Власноручним розпорядженням, оприлюдненим 6 жовтня 2021 р., Папа Франциск створив «Фундацію для католицької охорони здоров’я», спеціальний орган, завданням якого є надавати економічну підтримку медичним структурам Церкви, «щоби зберігалися харизма засновників, включення у мережу аналогічних і заслужених структур Церкви й разом з цим – їхній виключно благодійний характер, відповідно до приписів соціальної доктрини».

 • Середа, Жовтень 6, 2021 - 13:15

  «Тобі, Господи, слава, а нам – сором», – таку молитву підніс Папа Франциск, коментуючи результати дослідження щодо випадків сексуальних зловживань проти неповнолітніх у Церкві в Франції, закликавши робити все можливе для того, щоби такі злочини більше ніколи не повторювалися.

 • Середа, Жовтень 6, 2021 - 12:49

  «Безсмертні слова» святого Павла про свободу, вміщені в Посланні до Галатів, були в центрі роздумів Папи Франциска, якими він поділився з учасниками загальної аудієнції в першу середу жовтня.

 • Понеділок, Жовтень 4, 2021 - 12:54

  Суперечності та ситуації, що виявляють нашу крихкість, є привілейованими нагодами, щоби пережити досвід Божої любові. Про це йшлося в недільній проповіді Папи Франциска.

 • Середа, Вересень 29, 2021 - 11:52

  Відповідь віри на Боже запрошення вимагає бути активними в любові. На цьому наголосив Папа Франциск, роздумуючи на навчанням святого Павла про виправдання людини.

 • Понеділок, Вересень 27, 2021 - 20:47

  Оприлюднене послання Папи Франциска на Світовий День Молоді 2021, який цього року відзначатиметься на місцевому рівні в передостанню неділю листопада.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць