Папа Римський

 • Середа, Лютий 1, 2023 - 13:33
  На темі миру була зосереджена проповідь Папи Франциска, яку він виголосив під час Святої Меси в Кіншасі, якою розпочався другий день його Апостольської подорожі в Демократичну Республіку Конго. Він вказав на прощення, спільноту та місію як джерела миру.
 • Вівторок, Січень 31, 2023 - 20:49
  У першій промові своєї 40-ї Апостольської подорожі Папа Франциск засудив експлуатацію Африки та послуговуючись образом діаманта, вказав на різні аспекти суспільного життя, підкреслюючи цінність діалогу, важливість освіти та наголошуючи на вимірі служіння, якими має відзначатися звершення влади.
 • Вівторок, Січень 31, 2023 - 20:44
  Розпочався перший етап 40-ї Апостольської подорожі Папи Франциска – візит у ДР Конго, який триватиме до п’ятниці, 3 лютого, коли він відлетить до Південного Судану.

  Випередивши на кількадесят хвилин запланований графік, приблизно о 14:30 місцевого часу (15:30 – київського), літак з Папою Франциском на борту приземлився в міжнародному аеропорту Кіншаси, столиці Демократичної Республіки Конго. Це третій візит Наступника святого Петра на ці землі: 1980 та 1985 року тут побував святий Іван Павло ІІ.

 • Вівторок, Січень 31, 2023 - 11:52
  Від 31 січня до 5 лютого Папа Франциск вп'яте відвідуватиме Африку, побувавши у Демократичній Республіці Конго та в Південному Судані.

  Тривале очікування, позначене також розчаруванням через відкладений пів року тому вже проголошений візит, добігає до завершення. У вівторок, 31 січня 2023 р., з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно вилетів літак з місцем призначення міжнародний аеропорт Кіншаси, столиці Демократичної Республіки Конго. На його борту Папа Франциск вирушив у свою сорокову Апостольську подорож, здійснену протягом майже десяти років понтифікату.

 • Понеділок, Січень 30, 2023 - 21:16

  Згідно зі звичаєм, Папа Франциск ввірив свою чергову міжнародну подорож заступництву Пречистої Діви Марії, здійснивши приватне паломництво до Марійської базиліки.

  Кожну свою Апостольську подорож Папа Франциск розпочинає та завершує відвідинами базиліки Santa Maria Maggiore, щоби помолитися перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці. Не стала винятком і 40-а Апостольська подорож, яка розпочнеться 31 січня. Це підтвердила прес-служба Святого Престолу, що поширила коротке повідомлення:

 • Понеділок, Січень 30, 2023 - 16:38

  Приймаючи на аудієнції учасників Генеральної капітули Лицарського Ордену госпітальєрів святого Івана, Папа Франциск відзначив їхнє актуалізоване свідчення Євангелія через служіння хворим і вбогим.

 • Понеділок, Січень 30, 2023 - 16:35
  В останню неділю січня, позначену присутністю на площі Святого Петра у Ватикані наймолодших римлян з їхнім закликом до миру, Папа Франциск згадав про Україну, а також про Святу Землю та Південний Кавказ, що спраглі цього дару, а також висловив солідарність з хворими на проказу й тими, хто їм допомагає.
 • Понеділок, Січень 30, 2023 - 16:26
  Роздумуючи над першим з Євангельських блаженств, що називає блаженними вбогих духом, Папа Франциск вказав на виклики, пов’язані з тим, щоби не марнувати Божі дари, якими є ми самі, матеріальні блага та наші ближні.
 • Субота, Січень 28, 2023 - 16:40

  Приймаючи молодіжних душпастирів Барселонської архидієцезії, Святіший Отець закликав виявляти братерство у нашій щоденній дійсності, не шукаючи світських задоволень.

  28 січня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції священників Барселонської архидієцезії, які займаються душпастирством молоді. Віддавши перевагу живому спілкуванню, Святіший Отець вручив їм приготовану промову, де йдеться про особливості апостоляту.

  Два виміри апостольського покликання

 • П'ятниця, Січень 27, 2023 - 17:37

  Папа Франциск повторив у Твіттері свій нещодавній заклик про те, що пам’ять про винищення мільйонів людей не повинна ні забуватися, ні заперечуватися.

  «Пам’ять про знищення мільйонів людей, євреїв і представників інших вірувань, не може бути ні забутою, ні заперечуваною. Братерство неможливе, якщо спочатку не повиривати коріння ненависті й насильства, що привели до жахіть Голокосту. #HolocaustRemembranceDay»

 • Четвер, Січень 26, 2023 - 21:15
  Приймаючи дослідників міжнародної політики, Папа Франциск наголосив на важливості зусиль, спрямованих на будування миру, що не є лише шуканням рівноваги сил.
 • Четвер, Січень 26, 2023 - 12:55
  У базиліці святого Павла за мурами Папа Франциск відслужив вечірню з нагоди завершення Тижня молитов за єдність християн. В екуменічному богослужінні взяли участь представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
 • Середа, Січень 25, 2023 - 14:57
  Звернувши попередньої середи увагу на Ісуса як на приклад звіщення доброї новини, чергову загальну аудієнцію Папа Франциск присвятив Ісусові як учителеві звіщення.

  Нехай же Господь Ісус допоможе нам звіщати Його так, як Він цього бажає, передаючи радість, визволення, світло, оздоровлення та захоплення благодаттю. Таким побажанням Папа Франциск підсумував свої чергові роздуми, присвячені апостольській ревності, якими він поділився з учасниками загальної аудієнції, що в середу, 25 січня 2023 р., відбулася в залі Павла VI у Ватикані.

 • Середа, Січень 25, 2023 - 14:54
  Зустрічаючись у Ватикані з очільниками та представниками українських Церков і релігійних організацій, Папа Франциск назвав знаком миру та джерелом надії той факт, що віруючі різних віросповідань в Україні об’єднують зусилля на служінні народові, зраненому війною.
 • Середа, Січень 25, 2023 - 14:52

  Загальну аудієнцію, що відбулася після зустрічі провідниками і представниками різних віровизнань з України, Папа Франциск завершив черговим закликом щоденно молитися за Україну. Перед тим прозвучав заклик, присвячений пам’яті жертв Голокосту, наголошуючи на тому, що для побудови братерства потрібно викорінювати ненависть і насильство.

 • Вівторок, Січень 24, 2023 - 14:21

  У Ватикані оприлюднено послання Папи Франциска на наступний Всесвітній день суспільних комунікацій, який згідно зі звичаєм відзначатиметься в неділю перед П’ятидесятницею.

 • Вівторок, Січень 24, 2023 - 12:36
  Приймаючи представників організації, що дбає про поширення грамотності в світі, Папа Франциск нагадав про постулати своїх святих попередників Івана ХХІІІ та Павла VI про зв’язок між освітою, розвитком і миром, які не втратили актуальності і через 60 років.
 • Понеділок, Січень 23, 2023 - 10:20

  Щоб по-справжньому іти за Ісусом і реалізуватися в житті, ми повинні навчитися залишати менш важливі речі. Про це роздумував Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» в Неділю Божого слова.

  Після Святої Меси з нагоди Неділі Божого слова, Папа Франциск 22 січня 2023 р. опівдні вдруге зустрівся з паломниками, очоливши проказування молитви «Ангел Господній». Коментуючи євангельську розповідь про покликання апостолів, він зупинився на тому, що вони «залишили все, щоб іти за Ісусом». Як читаємо в Євангелії від Матея, «вони негайно залишили сіті та пішли за Ним».

 • Понеділок, Січень 23, 2023 - 10:17

  Завершуючи зустріч з паломниками в Неділю Божого слова, Папа Франциск нагадав про тривання Тижня молитов за єдність християн, закликавши також пам’ятати в молитвах про український народ.

 • Неділя, Січень 22, 2023 - 13:08
  У Неділю Божого слова Папа Франциск нагадав про нагальність ділитися радісним звіщенням про Божу любов, запрошуючи всіх, кого зустрічаємо, до човна Божого царства.

Сторінки

Паломництво Святими місцями