Новини

 • 3 Жовтень 2022 (16:34)

  Деколи ми можемо жалітися: «Я є недосвідчений. Я не маю досвіду молитви. Треба часу, щоб навчитися молитви, набратися досвіду, ще якусь книжку гарну почитати, трохи років прожити». 

  Це – неправда. Усі бачили малих дітей, наприклад, віком до року. Мала дитина до року ще не говорить. Але, коли вона чогось потребує, то для неї не проблема, що вона тільки кричить, бо мама звертає увагу, дитина різними знаками показує мамі, чого саме вона потребує. І мама завжди розуміє ту дитячу мову, правда. Розуміє, чого її дитина потребує. 

 • 3 Жовтень 2022 (16:28)

  Традиційний Чоловічий Розарій у Варшаві у першу суботу місяця.

  Католицькі чоловіки молилися за Польщу та Україну.
  Серед них і наші польські миротворці- Лицарі Святого Йоана Павла ІІ, інформує Християнська служба порятунку.
 • 3 Жовтень 2022 (15:41)

  Ратифікована 20 червня 2022 року Верховною Радою України та підписана 21 червня Президентом Володимиром Зеленським “Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами” передбачає співпрацю держави з неурядовими організаціями в питанні впровадження гендерної політики, в тому числі в освіті (ст.ст. 9, 13 Конвенції). Є очевидним вплив гендерних громадських організацій в освітній сфері, зокрема в діяльності антидискримінаційної експертизи шкільних підручників.

 • 3 Жовтень 2022 (14:13)

  Мультимедійна проекція на фасаді базиліки св. Петра зібрала велику кількість глядачів в неділю ввечері у Ватикані. Під час показу було представлено життя св. Петра. Подію супроводжував виступ тенора Андре Бочеллі.

  Це був прем’єрний показ відео, яке до 16 жовтня можна буде щовечора переглянути на площі св. Петра.

  Техніка показу називається відео-маппінг і полягає на висвітленні зображень та відео на нетрадиційних поверхнях, як наприклад фасади будинків.

 • 3 Жовтень 2022 (14:01)

  У неділю Папа прийняв експертів, відповідальних за підготовку синтезу місцевих рапортів, надісланих до Риму на синод про майбутнє Церкви. Про це повідомляє представник видання «La Croix» Люп Бесмон у Твіттері.

  Цей новий документ буде робочою основою для тих, хто братиме участь у континентальному етапі цього процесу.

 • 3 Жовтень 2022 (13:49)

  Брудною політику роблять брудні політики. Всяку добру справу можна опоганити, коли ти починаєш її робити нечистими руками. Так чомусь стається, що добрі і чесні люди не хочуть іти в політику, тому що наш народ буде їх відразу підозрювати у якомусь бруді. І це трохи зле, бо тоді ми пускаємо до влади часто тих, хто є негідним тої влади, того довір’я. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі з молоддю, яка відбулася в суботу, 1 жовтня, в межах відначення 25-річчя відновлення діяльності ТУСК «Обнова» у Тернополі.

 • 3 Жовтень 2022 (13:03)

  У неділю, 2 жовтня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав військових Збройних сил України, які перебувають на лікуванні в одній з лікарень Тернопільщини та зустрівся з медичним персоналом.

  Глава Церкви духовно підтримав поранених бійців, подарував хлопцям духовну літературу, вервиці та побажав швидкого одужання, а Україні — перемоги.

  Опісля Предстоятель зустрівся з медичним персоналом закладу, відзначив роботу лікарів травматологічного відділення лікарні та подякував за врятовані життя.

 • 3 Жовтень 2022 (13:01)

  Пропонуємо вашій увазі передмову Папи Франциска до книги «Папа Іван XXIII. ІІ Ватиканський Собор для світу» авторства Етторе Малнаті та Марка Ронкаллі, яка присвячена 60-й річниці від відкриття Собору.

  Другий Ватиканський Собор, якого дуже прагнув святий Іван XXIII і який завершив святий Павло VI, був подією благодаті для Церкви та світу. Подія, плоди якої не вичерпані.

 • 3 Жовтень 2022 (12:56)

  Ми самі собі до кінця не можемо цього пояснити, але Боже слово сьогодні нам об’являє правду про нас самих. Українці є незламні, тому що вміють любити. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своїй недільній проповіді до вірних під час Божественної Літургії у храмі святого священномученика Йосафата в Тернополі 2 жовтня, в неділю після Воздвиження.

  За словами проповідника, сьогодні святе Євангеліє (Мк. 8, 34–9, 1) говорить нам про Хрест Господній. І ця неділя так і називається неділею після Воздвиження.

 • 3 Жовтень 2022 (12:54)

  У неділю 2 жовтня 2022 року Божого в Папській базиліці Санта Марія Маджоре біля фіґури Цариця Миру, яка була встановлена на прохання папи Бенедикта ХV після більшовицької революції в росії в 1917 році і біля якої папа Франциск 31 травня 2022 року очолював молитву Вервиці за мир в Україні, єпископ УГКЦ Іриней Білик освятив п’ять тисяч вервиць, які передані для українських воїнів.

 • 2 Жовтень 2022 (19:20)

  Сьогоднішня подія була великою хвилею спогадів, які вчать і виховують. Про це сказав Блаженніший Святослав у Тернополі після перегляду вистави «Голгофа. Містерія непокори» з нагоди 130-ї річниці з дня народження патріарха Йосифа Сліпого у виконанні акторів Тернопільського академічного обласного драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, що відбулася в рамках обновлянської конференції «Яке наше завтра?».

 • 2 Жовтень 2022 (19:19)

  В суботу, 1 жовтня 2022 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції радника-уповноважену Президента України Альону Вербицьку. Зустріч відбулася в Апостольському палаці у Ватикані.

 • 2 Жовтень 2022 (19:17)

  9–10 листопада 2022 року в м. Кевеляр (Німеччина) владика Богдан Дзюрах скликає Собор Апостольського екзархату, який матиме тему «Слухати — молитися — служити». Напередодні, 1 жовтня, у Мюнхені відбулися передсоборові збори Південного деканату, яким передували парафіяльні зібрання.

  За словами єпископа, Собор екзархату скликається з метою поглиблення, пробудження та оживлення віри, яка родиться зі слухання.

 • 2 Жовтень 2022 (19:15)
  Стурбований новими загрозами та ескалацією війни в Україні, Папа Франциск свої роздуми перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 2 жовтня 2022 р., присвятив рішучому закликові до припинення вогню, засудивши анексію територій, закликавши до пошани територіальної цінності та прав меншин і висловивши біль з приводу численних жертв, між якими багато дітей. Пропонуємо вашій увазі робочий переклад цих роздумів.

  Дорогі браття і сестри, доброго дня!

 • 2 Жовтень 2022 (19:13)

  Сьогодні в Україні не існує тилів. Кожен із нас має стати на захист усього того, що любить, що називає рідним, — на захист України. І коли ми любимо по-справжньому, тоді вистоїмо, знайдемо в собі сили не зупинитися.

  Таке переконання висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 221-й день повномасштабної війни росії проти України.

 • 1 Жовтень 2022 (15:40)

  Пірнальник віднайшов меч хрестоносця, якому близько 900 років.

  Знахідка відбулась біля узбережжя ХаКармал у Хайфі. Пірнальник відплив на відстань 150 м від берега та пірнув на глибину 5 м, де віднайшов меч 900-річної давнини.

  Довжина меча 122 см. Він лежав на дні моря серед черепашок, піску та інших морських частинок, пише Roman Archeology.

 • 1 Жовтень 2022 (15:26)

  Відколи почалася широкомасштабна війна в Україні, в республіках Балтії витає стурбованість можливою агресією. На думку Ризького Архиєпископа, російське вторгнення не можна виключати. Водночас, завдяки підтримці благодійників Церква засіває зерна надії.

 • 1 Жовтень 2022 (15:24)

  Депутат Львівської облради Микола Іщук із благословення Митрополита Ігоря вирушив зі Львова у велопрощу паломницьким Шляхом Святого Якова. Відстань від України до могили святого Якова в Сантьяго-де-Компостела в Іспанії ― понад чотири тисячі кілометрів.

 • 1 Жовтень 2022 (15:19)
  Звертаючись до Згромадження Редемптористів, Святіший Отець закликав їх не забувати про убогих, здійснюючи євангелізацію за прикладом Христа.

  1 жовтня 2022 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Генеральної капітули Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, знаних також як редемптористи. У своїй промові, яку Святіший Отець вручив присутнім у письмовій формі, він зауважив, що Генеральна капітула не є канонічною формальністю, а переживанням П’ятидесятниці.

 • 1 Жовтень 2022 (15:18)

  Ми сьогодні усвідомлюємо, що перемогти — це не лише вистояти перед викликами сьогоднішнього, а й здолати загрози завтрашнього дня. Перемогти — це не тільки деокупувати незаконно окуповані і крадені землі в України. Ні! Перемогти означає створити простір гідності для людини на українській, Богом даній землі. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 220-й день великої, кровопролитної, повномасштабної, жахливої війни росії проти України.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць