АМОРАЛЬНІ ЗАКЛИКИ ДО МИРУ
  • Суб, 07/02/2015 - 17:30

Будь-яка війна – це страшне зло. Але, якщо зі сторони агресора – це зло у собі, то зі сторони того, хто вимушений оборонятися, – накинуте зло. «Агресивна війна за своєю природою аморальна. У той трагічний момент, коли вибухає війна, керівники держави, яка зазнала нападу, мають право і зобов’язані захищати країну, застосовуючи навіть силу зброї.» (КСДЦ 500). Жертва агресії зобов’язана захистити своє населення, його мир, спокій, добробут. Тому, заклики до жертви агресії, а не до агресора, скласти зброю, оправдовуючись тим, що, мовляв, агресор не оголосив війну, просто напросто є аморальними.

Що маємо в українських сумних реаліях:

  1. Анексія української території РФ;
  2. Військове вторгнення РФ на територію України, яке відбувається як у формі присутності частин регулярної армії РФ на території України, так і поставками зброї і військового спорядження терористичним бандформуванням «ДНР» та «ЛНР», а також підготовкою самих терористів військовими інструкторами РФ та присутністю громадян РФ у терористичних бандформуваннях «ДНР» та «ЛНР». Вже сама неоголошена війна РФ проти України є формою тероризму. Тероризму державного;
  3. Управління терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР» здійснюється з Кремля;
  4. Кремлівські агенти ведуть терористичну діяльність за межами театру військових дій, жертвами цієї терористичної діяльності є цивільні громадяни;
  5. РФ веде проти України інформаційну війну з підключенням до неї структур Московського патірархату.

Такими ж аморальними є і заклики до миру під усяку ціну. Мир – це плід справедливості (див. SRS 39), ба більше цього, мир – це плід солідарності (див. SRS 39). Інакше це не мир, а тільки пауза перед черговою війною. Версальський мир після І світової війни став прологом до ІІ світової війни. Тому заклик до миру під усяку ціну – це заклики до майбутньої війни, війни іще більш кривавої.

Осягнення миру – найбільш відповідальне завдання і саме тому і політики, і суспільство, і церковні мужі мають усвідомити собі усю повноту своєї відповідальності перед людством, перед Богом за осягнення миру не тільки в Україні, але й в інших гарячих точках.

СКОРОЧЕННЯ: 

КСДЦ - Компендіум соціальної доктрини Церкви

SRS - енцикліка св. Івана Павла ІІ "Sollicitudo rei socialis"

о.Орест-Дмитро Вільчинський


Паломництво Святими місцями