Андрей Шептицький посмертно удостоєний нагороди за порятунок євреїв у часи Голокосту
  • Нед, 03/11/2013 - 19:56

Митрополит Андрей Шептицький був посмертно удостоєний нагороди Антидифамаційної Ліги (ADL) за відвагу і героїзм, рятуючи євреїв від Голокосту. Про це йдеться на сайті Антидефамаційного Ліги.

Митрополит Шептицький був духовним лідером українських католиків на чолі української греко-католицької церкви з 1900 року і до своєї смерті в 1944 році.

Шептицького посметрно вшанували нагородою імені Яна Карського "Care Award" (за мужність) під час зустрічі Антидефамаційної Ліги в Нью-Йорку. Митрополит визнаний за його мужні зусилля, щоб захистити українських євреїв від виниищення, зокрема, він надавав неправдиві документи і переховував їх від фашистів у той час, коли такі дії каралися стратою.

“Ми вшановуємо митрополита Шептицького за його безкорисливе прагнення до збереження людського життя та за боротьбу з антисемітизмом під нацистським режимом”, - сказав директор Антидефамаційного Ліги Авраам Фоксман.

Нагороду отримав родич митрополита професор Єжи Вейман.

У повідомленні організації відзначається, що Андрей Шептицький (1865-1944 рр.) відкрито виступав проти переслідування євреїв та називав дії нацистської влади “політичним вбивством”.

Він мав тісні і дружні зв'язки з єврейською громадою Львівської області  і євреї часто зверталися до нього за допомогою. Під його керівництвом надавалися фальшиві документи, включаючи свідоцтво про хрещення, щоб захистити євреї від захоплення нацистами. Митрополит допомагав євреям переховуватися в монастирях та в його особистій бібліотеці.

Нагорода "Care Award" була заснована Антидефамаційной Лігою у 1987 році.

Джерело: www.day.kiev.ua


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць