Англія: «10 тисяч причин» для молоді, щоб вірити, надіятись і молитись
  • Срд, 15/03/2017 - 17:48

У суботу, 11 березня 2017 р., 10 тисяч молодих людей зібралися на лондонській «Уемблі-Арені», щоб взяти участь у з’їзді під назвою «Flame 2017», ініціаторами якого були «Catholic Youth Ministry Federation» (Федерація католицького молодіжного служіння) та Єпископська конференція Англії та Уельсу.

У посланні до учасників з’їзду Державний Секретар Святого Престолу П’єтро Паролін передав слова Папи Франциска, який закликав молодь «відкрити нові горизонти, здатні породжувати радість, ту радість, що зароджується з любові до Бога, радість, яка залишає в серці кожен жест, кожен порух милосердя». Святіший Отець спонукав молодих людей вийти на вулиці, наслідуючи Христа, Який навчає розрізнавати Його в голодному, спраглому, нагому, хворому, ув’язненому, у біженці та мігранті, в ближньому, що є самотній.

Тема цьогорічного молодіжного з’їзду – «10 тисяч причин» – це заклик до молоді віднаходити причини, щоб вірити, надіятись і молитись. Важливою складовою частиною зібрання була музика, яку виконували музичні гурти, такі як «One Hope Project», та співаки, як Жасмін Елкок, юна переможниця телевізійної програми «Britain’s Got Talent» у 2016 році, та Мет Редмен, двічі переможець нагороди Ґреммі.

Почесним гостем заходу був кардинал Чарльз Маунг Бо, Архиєпископ Янгона в М'янмі, який розповів про політичну й релігійну ситуацію в країні, закликаючи молодь бути сміливими та бути прикладом для інших у суспільстві. Молодь також почула свідчення Сари Тітер, директорки британського відділення Єзуїтської служби біженців, та отця Авґусто Дзампіні з Католицького фонду міжнародного розвитку.

Солідарність і прийняття біженців було ключовою темою в багатьох моментах молодіжного заходу. Під час одного з театралізованих дійств молодь показала, як 37 людей тікають у човні з Північної Африки до Лампедузи, рятуючись від насилля й війни. Під час Святої Меси в другій половині дня кардинал Вінсент Нікольс, Архиєпископ Вестмінстерський, запросив молодих людей молитися за понад 10 тисяч біженців, які потонули при спробі перетнути Середземне море, і благословив дерев'яний човен, типовий для Північної Африки, який часто використовують мігранти, що перетинають море, як «символ надії для людей, що перебувають у розпачі. Це символ нових починань і безпеки. Символ для всіх подорожуючих, об'єднаних як родина в любові до Бога».