Анонс "Католицького Вісника" №6 від 23 березня 2014 р.
  • Суб, 22/03/2014 - 15:50

Готуючись разом з вами до Великодня, "Католицький Вісник" приготував номер про Джерело і Вершину всіх Таїнств – про Пресвяту Євхаристію, духовний скарб Церкви. Але це далеко не все – окремо ми поговоримо про ситуацію в Криму з точки зору духовенства, яке там служить. Дізнаємося багато нового про військове капеланство, покликання та обов’язки військових священиків. Особливо важливим цей номер "Вісника" стане для кожної родини, куди надійшла повістка у військо для сина, батька, брата – разом з отцем-єзуїтом Андрієм Зелінським ми приготували Десять порад військовослужбовцю, що вони допоможуть зберегти духовний спокій у цей тривожний час. Адже не варто забувати про те, що коли ми перебуваємо з Богом, то знаходимося у найбезпечнішому місці на Землі, і не важливо, де це відбувається.

***

"Ставати більше ніж людьми" закликає нас Папа Франциск. Вимогливо? Аякже! Але на зустрічі з любов’ю Бога, що перемінюється на щасливу дружбу, можливо все.

"Про передчуття" зустрічі, коли Бог буде в усьому, роздумує шеф-редактор "КВ" Олексій Браславець. Щодо актуальних подій в Україні він же подає варту уваги думку: "вони можуть стати для нас нагодою виявити свідомий і дорослий спосіб мислення…"

Міжнародна тематика цього разу торкнеться нарад у Ватикані (червона беретта для другого наймолодшого кардинала у світі, увага до християнських подружжів, економічні реформи – Апостольський Престол нині важко звинувачувати у "відставанні" від світу) та теми демократії по-християнськи – від св.Томи Аквінського (!) до Лева ХІІІ та Жака Марітена і аж до сучасних християнських демократів та їхнього становища у світі та в Україні.

Цей рік став історичним для Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, яка 26 лютого визнала легітимність нової української влади. "Ми – з українським народом", впевнено ствердили найвищі церковні кола, виразивши готовність до духовної підтримки новому громадянському суспільству нашої держави.

"Виходом з дому неволі" називає цей піст Блаженніший Святослав Шевчук, Голова і Отець Української Греко-Католицької Церкви. Блаженніший готує нас до майбутніх випробувань (також і економічних), стверджуючи разом зі своїми пастирями готовність бути поруч з народом як у мирний час, так і у війську, коли треба боронити рідну землю. Тема військового капеланства окремо широко розглянута у "КВ", зокрема – поради як для солдат, так і для капеланів.

Кривава рана української землі – Крим – волає про допомогу. Єпископ-помічник Одесько-Сімферопольський Яцек Пиль просить усіх постити так, як народ у Ніневії: "Може, Бог змилується над нами…" Священик-францисканець Леон Метельський з Феодосії з болем закликає: "Моліться, як вмієте… Якщо ви можете пожертвувати Кримом заради власної безпеки, то чи готові ви пожертвувати також і нашими життями?.."

Розглядаючи прийняття Святого Причастя як зустріч кожної душі з її Творцем та Тим, Кого ми покликані любити більше над усе, "КВ" зосередився на кількох темах: Євхаристія і Старий Завіт (біблійні роздуми о.Патрика Оліха, головного редактора "КВ"), приготування до Святої Літургії та перебування на ній (отець-професор Пшемислав Новаковський, Краків), емоції в переживанні Євхаристії (о. Віктор Симон, Київ) та на тому, як навчитися вдячності (о.Степан Самборський, м. Хуст, Закарпаття).

Як завжди, на вас чекають і постійні рубрики "КВ": коментарі до недільних читань як в латинському, так і у візантійському обрядах, розповідь про монаші ордени (цього разу – зустріч з таємничими та суворими цистерціанцями). В Credo ми разом з бл.Йоаном Павлом ІІ поговоримо про Богородицю – Наречену Євхаристії, а в "Житті святих" познайомимось зі св.Рафаелем Бароном – заступником хворих на діабет та покровителем днів молоді. "Забери мене від мене самого і дай Себе світові" – так цей містик-трапіст востаннє звернувся до Бога на землі, перейшовши у Вічну Радість.

Малюки та батьки дізнаються у "КВ" про те, "як Фархад знайшов сина" (узбецька казка), а також навчаться робити екологічно чистий та безпечний борошняний пластилін. Батькам варто окремо звернути увагу на педагогічні коментарі – вони розкажуть про те, як прості речі та спілкування з малюками творять мистецтво християнського виховання. Кіноклуб оповість про стрічку "Перед дощем", яка свого часу передувала війні у Македонії. Історія-бувальщина – про "буденність" Святої Євхаристії і про те, як тонкі дівочі руки можуть розірвати цю буденність…

Закінчується номер мандрівкою до Базиліки Благовіщення в Назареті та знайомством зі св.Станіславом зі Щепанова, убитим польським королем Болеславом ІІ Сміливим. Його історія символічна для України: вбивши єпископа Станіслава, цей горе-сміливець викликав народний бунт, в наслідок чого втік і згодом помер у вигнанні. А св.Станіслав став покровителем Польщі – і Отцем Вітчизни для поляків.