Архиєпископ Мальти: слід відрізняти психічні проблеми від одержимості дияволом
  • Срд, 12/01/2022 - 15:46

Архиєпископ Мальти Чарльз Скіклана застеріг від того, щоб називати одержимими дияволом людей, у яких є проблеми з психічним здоров'ям. Водночас він зазначив, що хоча багато розладів є результатом психічних проблем, це не означає, що диявола не існує.

Учора під час ранкової Літургії єрарх прочитав євангельський уривок про те, що Ісус вигнав злого духа в синагозі в Капернаумі. Коментуючи цей текст у своїй проповіді, Архиєпископ зазначив, що ми часто плутаємо одержимість дияволом чи злим духом із психічними проблемами.

“Слід бути дуже уважними й обережними. Якщо хтось страждає від психічних проблем, не називаймо його одержимим”, – звернувся Архиєпископ Скіклун, пояснивши, що виявляти одержимість чи диявольський вплив на якусь особу мають спеціалісти та екзорцисти.

“Бог дав владу екзорцизму лише Церкві, і кожному єпископу дана ця сила і влада у його єпархії. Вони делегують цю силу і владу духовенству, яке відповідно кваліфіковане, добре навчене, любляче, турботливе і мудре”, – пояснив Архиєпископ Мальти.

Нещодавно мальтійська поліція призупинила допит головного підозрюваного у жорстокому вбивстві в Слімі на початку 2021 року після того, як він сказав, що з ним розмовляв диявол. Абнер Аквіліна стверджував, що він робив “Божі діла”, коли диявол увійшов у його думки і привів до вбивства. Наразі вбивця перебуває в державній лікарні для лікування психічних розладів (лікарня Маунт-Кармель). Зловмисника пов’язують із суперечливою євангельською спільнотою River of Love, на зустрічі якої його бачили ввечері напередодні злочину. Проте лідер спільноти відхрещується від підозрюваного.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць