Архиєпископ Мечислав Мокшицький про Бенедикта XVI
  • Пон, 02/01/2023 - 20:46

Колишній Другий Секретар Папи Венедикта XVI, а сьогодні Львівський римо-католицький архиєпископ Мечислав Мокшицький ділиться спогадами про Папу-емерита, серце якого перестало битися в останній день минулого року.

 

Костянтин Чавага - Львів

«Звістка про смерть Папи Венедикта XVI наповнила моє серце болем, тому що він був мені близький», – так архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит латинського обряду, прокоментував для Vatican News повідомлення, яке 31 грудня 2023 року надійшло із Ватикану.

Ієрарх пояснив, що мав нагоду познайомитися із ще тоді кардиналом Йозефом Ратцінґером, коли був Другим Секретарем Івана Павла ІІ. Префект Конгрегації Віровчення щоп’ятниці мав аудієнцію в Святішого Отця. «Коли я впроваджував його на зустріч, він завжди був дуже сердечним, приємним, цікавився також моїм життям. А потім вже як його Другий Секретар я міг ще більше його пізнати. Це була дуже вразлива людина», – згадує архиєпископ Мокшицький, додаючи, що Папа Венедикт завджди мав для нього добре слово, був немов батьком.

Для Львівського римо-католицького митрополита спілкування з Бенедиктом XVI було також школою молитви. «Він завжди дуже багато часу присвячував молитві. Він дуже багато працював, готувався до зустрічей, готував свої проповіді. І також дуже любив зустрічатися з людьми під час аудієнцій», – згадує він, підркеслюючи, що завдячує вислуженому Папі любов до літургії.

«Пізніше, коли він призначив мене Архиєпископом Львова, він особисто висвятив мене на єпископа в базиліці Святого Петра. А пізніше, коли я приїжджав до Риму, завжди запрошував мене до себе. Був дуже зацікавлений моєю працею, моїм служінням в Україні. Завжди запевнював мене про свою молитву, пам’ять, а також допомагав, щоби тут все добре відбувалося, щоби наша Церква розвивалася», – розповів митрополит Мокшицький.

Остання зустріч відбулася в листопаді, кілька тижнів перед смертю. «Він почував себе ще дуже добре. Питав, яка ситуація в Україні під час цієї війни і запевнював нас про свою молитву, про свою турботу. Будемо завжди його пам’ятати в своїх молитвах. Я вірю, що Папа Франциск швидко оголосить його святим», – сказав архиєпископ Мечислав Мокшицький.


Паломництво Святими місцями