Архиєпископ Мокшицький: молитва - велика сила, дякуємо Папі за підтримку
  • Чтв, 20/06/2024 - 16:49
Серед учасників загальної аудієнції, що відбулася на площі Святого Петра у Ватикані, була делегація з Львівської архидієцезії РКЦ в Україні та родичі українських військовополонених, які мали можливість поспілкуватися зі Святішим Отцем.
 

В цей період прилюдні зустрічі з паломниками з нагоди середових загальних аудієнцій чи недільної молитви «Ангел Господній» Папа Франциск завершує згадками про ті частини світу, які страждають від лиха війни. Називаючи ці країни чи народи на ім’я, коли йдеться про Україну, Святіший Отець постійно додає означення «martoriata», що походить від слова «martoriare», що означає катувати, мучити, завдавати страждань. Про ці страждання він знає не з газет чи доповідей, але із безпосереднього спілкування зі свідками цих страждань.

У загальній аудієнції, яка в середу, 19 червня 2024 р., відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані, взяла участь делегація родичів військовополонених захисників Маріуполя. Вони вручили Папі списки, фото, дитячі малюнки, а також картину, що зображає молитву матерів і дружин за синів і чоловіків, які перебувають у полоні. Жінки також подарували Святішому Отцеві медаль, викарбувану з гільзи.

 

В зустрічі брав участь архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит РКЦ в Україні. Після загальної аудієнції він поділився деякими думками з нашою редакцією:

 

«Радію, що Боже Провидіння дало мені таку ласку й можливість прибути сюди, до гробів святого Петра, а також Папи Івана Павла ІІ, Бенедикта XVI, щоб через їхнє заступництво разом з паломниками з України випрошувати мир. З нами є народний депутат, інші вірні. На аудієнції також були дружини та мама солдатів, які в полоні. Вони багато розповідали Папі Франциску про це страждання, просили про благословення для сина і чоловіків, а також для всіх інших, що страждають під час цієї війни, просили молитися про мир. Я також мав нагоду, щоб подякувати Святішому Отцю за його щоденні молитви, за те, що він кожної неділі і кожної середи під час аудієнції згадує про Україну, завжди говорить, що молиться за терплячу Україну. І сьогодні він теж про це сказав. Він заохочував до молитви псалмами і сказав, що отримав книгу псалмів, з якої молився український воїн. Це дуже важливо, бо ми знаємо, що молитва має велику силу. Я подякував за цю солідарність, за підтримку нашого українського народу, в особливий спосіб за те, що він закликає світ і відповідальних дбати про те, щоб якнайшвидше прийшов так довгоочікуваний мир».

 

Разом з архиєпископом Мечиславом на загальній аудієнції був також народний депутат з Тернопільщини професор Іван Калаур, який також мав нагоду обмінятися кількома словами зі Святішим Отцем. В коментарі для нашої редакції він сказав:

 

«Дякую архиєпископу Мечиславу Мокшицькому за запрошення взяти участь разом з його делегацією в загальній аудієнції Папи Римського. Для мене це надзвичайно велика подія в моєму житті, я давно мріяв про таку участь і надзвичайно приємно вражений. Для України дуже важлива підтримка всіх європейських партнерів, в тому числі і Святого Престолу. І дуже приємно, що і в сьогоднішньому зверненні, як і в попередніх, з якими я мав можливість ознайомиться, Папа згадує про Україну, просить, щоби християни, католики молилися за Україну, за мир в Україні. І це дає нам дуже сильний поштовх, надію на те, що якнайшвидше наступить мир на нашій рідній землі. Звичайно, війна – це дуже велика трагедія для українського народу. Тисячі полонених військовослужбовців, тисячі незаконно вивезених дітей – це велика болюча рана для українського народу. І вона буде боліти до тих пір, поки ми не повернемо всіх військовополонених, не повернемо всіх незаконно вивезених дітей. Сьогодні на аудієнції також були присутні дві дружини і мати військовополонених. Ми спілкувалися з ними, і в їхніх очах був біль і втома від очікування. Але в той же час, коли ми розмовляли з ними, вони не втрачають віри в те, що їхні чоловіки і син повернуться в Україну найближчим часом. Тому ми будемо просити Папу Римського і весь католицький світ, щоби вони допомагали Україні в поверненні військовополонених і незаконно вивезених українських дітей».