Артема Димида поховають у Львові (розклад похоронних богослужінь)
  • Пон, 20/06/2022 - 10:29

Парастас за Артемом Димидом, який загинув на війні, відбудеться в понеділок, 20 червня, о 20:00 в Гарнізонному храмі Петра і Павла у Львові. Чин похорону розпочнеться у вівторок, 21 червня, об 11:00 у цьому ж храмі.

Сім’я просить не купувати вінків та квітів, а скерувати кошти на стипедійний фонд імені Артема Димида, який родина започатковує спільно з УКУ. Номер рахунку та деталі буде повідомлено згодом.

Артем – син отця Михайла Димида, першого ректора відновленої Львівської богословської академії (сьогодні – УКУ) і капелана Майдану, та Іванки Крип‘якевич-Димид, відомої львівської іконописиці, правнук історика Івана Крип’якевича та священника й скрипаля Артемія Цегельського, що сім років провів на засланні в Сибіру.

Єднаймось у молитві за душу новопреставленого Артема!

Вічна йому пам’ять!

Пригадуємо, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив співчуття рідним з приводу загибелі Артема.

Довідка

Артем Димид – пластун, член станиці Львів – друг «Курка». Активний учасник Революції Гідності, служив у батальйоні спецпризначення «Гарпун» та батальйоні «Азов».

Як написали на сторінці «Пласт Львів» Артем став до лав Пласту в 7 років, юнакував у курені 69 імені Богдана Хмельницького та був курінним, а пізніше став виховником. Був членом 15 куреня УСП Орден Залізної Остроги. «Учасник крайових таборів : Легіон, Говерля, КВТ. Не було виду спорту, в якому “Курка” себе не спробував. Він і адреналін були нерозлучні слова. Його життя була суцільна пригода. Захоплювався військовий пластуванням, стрибками з парашутом, мандрівництвом», – пишуть пластуни.

На Майдані ніколи не занепадав духом, допомагав іншим мислити позитивно. Був очевидцем подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Весною того ж року, на початку окупації Криму, поїхав на півострів для підсилення проукраїнських сил під прикриттям купівлі мотоцикла. Після початку бойових дій на Сході України вступив добровольцем в «Азов». Брав участь в боях в районі Широкого. Пізніше перевівся в спеціальний підрозділ «Гарпун».

Після повернення з АТО активно займався саморозвитком та подорожами. Займався парашутним спортом та іншими екстремальними заняттями. Одного разу на мотоциклі заїхав в Ірак. Загалом відвідав понад 50 країн.

24 лютого 2022 року перебував у США, проте одразу після початку повномасштабного вторгнення вирушив в Україну. У США купив бронежилет та каску та, щоб не платити за перевезення в літаку одягнув броню на себе. Здивованій стюардесі сказав, що він з України і так йому безпечніше. Вдома зібрав решту спорядження з часів АТО, склав присягу та одразу вирушив на передову.

18 червня зранку під час мінометного обстрілу росіян загинув неподалік Донецька.

У грудні 2021 року Артемій став учасником програми радіо «Район», в якій розповів про себе. https://www.youtube.com/watch?v=wgCBBxUj25A

 


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць