Публікації

 • 20 Вересень 2022 (19:00)

  Усвідомлення реальної присутності Ісуса Христа у Євхаристії та поглиблення євхаристійної побожності серед вірних – це одні із завдань, які ставить перед собою Католицька Церква у США на найближчі роки. Це стосується не лише Церкви латинського обряду, але й Східних Церков, присутніх на території Сполучених Штатів.

  7 кроків для поглиблення Євхаристійної побожності своїм американським вірним запропонував Маронітський єпископ Ґреґорі Мансур з Брукліна. Ці поради є актуальним для усіх католиків, тому пропонуємо ознайомитись та практикувати.

 • 23 Серпень 2022 (12:54)

  У часі дня безліч причин, щоб нарікати. І часто ми це, не сумніваючись, робимо. Шемраємо, бурчимо, звинувачуємо інших і обставини і все ж остаточно розуміємо, що ми самі не дуже то кращі. Лапаємо себе на думці, що перед нами у боргу цілий світ. Тоді як нам ніхто не винен, ми самі носимо власне каміння. Як це водночас просто і складно збагнути, що нам ніхто не винен! Ми самі як стелимо, так і лягаємо.

   

 • 19 Серпень 2022 (11:43)

  Коментарі Отців Церкви на святкове Євангеліє

  Євангеліє від св. Матея 17:1-9

 • 18 Серпень 2022 (18:11)

  Матір Констянтина Великого, св. Олена, віднайшла багато місць на Святій Землі, серед яких і хрест, на якому помер Христос, а також інші реліквії Його Страстей, деякі з яких привезла зі собою до Риму.

  Ці мощі можна й досі вшанувати, у римській базиліці Святого Хреста з Єрусалиму.

  Ця базиліка спочатку була каплицею, яку св. Олена спорудила для зберігання у ній справжнього Хреста, знайденого на Голготі. Каплиця була частиною імператорського палацу, який Констянтин передав своїй матері, коли переніс столицю Римської імперії до Константинополя.

 • 18 Серпень 2022 (12:27)

  15 серпня в Україні відзначався День археолога, і ми запрошуємо вас знову поринути у світ біблійної археології, яка є нерозривною і важливою частиною науки про минуле нашої планети.

  Брама Ілія

  Цього літа археологи, які працюють на розкопках в ізраїльському Тель-Шіло, виявили опори, які могли утворювати двері в комплексі брами на північному краю біблійного міста. На думку Скотта Стріплінга, керівника розкопок Тель-Шіло під егідою Associates for Biblical Research, це може бути саме та брама, де помер первосвященник Ілій.

 • 17 Серпень 2022 (15:44)

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом з Ієрмонахом Аліпієм Федунь про Таїнство Священства
   

 • 16 Серпень 2022 (12:03)

  Служити Богові: чи ви є служителями в Тілі Христовому?

  КОЛИ СЛУЖИМО БОГОВІ – БОГ СЛУЖИТЬ НАМ

  Проповідь: єпископ Микола Петро Лучок ОР, Апостольський Адміністратор Мукачівської дієцезії 

  Для чого ви прийшли у храм? Чи ви прийшли на Богослужіння?

  Чи ви прийшли послужити Богові?

  Як можна служити Богові?

   

  Літургія – грецьке слово, що значить «Служіння»

 • 16 Серпень 2022 (11:50)

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом о. Орестом Фрединою про Таїнство Подружжя

 • 16 Серпень 2022 (10:57)

  Чимало людей у світі охоплені важким почуттям полишеності. У них нерідко складається враження, що усі сили зла повстають проти них. Що зло домінуюче скрізь і всюди. А звідси людським розумом починає володіти хибне переконання, що зло найсильніше.

   

  Таке помилкове наставлення володіє нами тоді, коли втрачаємо орієнтир віри. Коли ж ми, напоєні живою вірою, будемо повсякчас гаряче молитися, ці помисли відступлять. Тоді знову віднайдемо міцну опору, стоячи на якій не похитнемось.

   

 • 15 Серпень 2022 (12:58)

  Від сьогодні, 15 серпня 2022 р., розпочинається Успенський піст️, який триватиме до 28 серпня.

  Пригадуємо правила посту в УГКЦ.

  Покутна практика посту, покаяння та стриманості, метою якої є надолуження за вчинені гріхи та осягнення більшої досконалості задля особистого освячення, – це найдавніша традиція УГКЦ.

   

  Усі вірні зобов'язані постити в такі періоди церковного року:

  - Великий піст і Страсний тиждень; Петрівка; Різдвяний піст, п'ятниці впродовж року.

 • 13 Серпень 2022 (11:56)

  Потрібно поступово досягати вищого ступеня молитви — Господи, дай мені силу прийняти Твою волю, якою б вона не була щодо мене. Дай мені мужність протистояти ворогу і закрити собою мого побратима.

  Так про молитву воїна говорить о. Іван Гаваньо, богослов, викладач Дрогобицької духовної семінарії, у другому випуску програми «Християнин і війна» — спільному проєкті Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ і сайту «Духовна велич Львова» — про богословський вимір російсько-української війни, релігійні контексти та духовний баланс.

  Про молитву воїна з 26:08:

   

 • 12 Серпень 2022 (17:17)

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом з Владикою Володимиром Груцою про Таїнство Покаяння
   

 • 12 Серпень 2022 (17:03)

  Десять порад, як молитися

  1. З Богом ми можемо зустрітися в молитві.

  2. Кожна молитва – унікальна і неповторна. Наприклад, читаючи Псалом 50, сьогодні нас може щось одне зачепити, а завтра – щось інше.

  3. У молитві, коли ми зустрічаємося з Господом, то пізнаємо, що є правдивим добром.

  4. Важливо перед молитвою знайти час утихомиритися й усвідомити присутність Божу, усвідомити те, хто я є, перед Ким я стою, а не одразу братися за молитву. Неуважність під час молитви випливає з нашого неусвідомлення того, перед Ким ми стоїмо.

 • 12 Серпень 2022 (16:24)

  1 серпня 1917 р., Папа Венедикт XV написав відомого «Листа Главам воюючих народів», який запам’ятався висловом «даремне кровопролиття». Цей документ, який радикально засудив війну, належить до найважливіших Папських документів, що побачили світ протягом чотирьох з половиною років збройного конфлікту. Зрештою, вся діяльність Святого Престолу під час першого світового конфлікту виявилася інноваційною, випереджуючи очікування свого часу.

   

 • 11 Серпень 2022 (13:45)

  У Львові для людей з вадами слуху створюють катехитичні відеоролики.

  Цього разу роздумуємо разом з Ієрмонахом Юстином Бойко про Таїнство Пресвятої Євхаристії
   
 • 10 Серпень 2022 (19:27)

  Слово «мученик» (англ. martyr) походить від грецького слова «martyr» і означає свідка, котрий свідчить факт, про який він дізнався із власного досвіду. В християнському використанні це слово спочатку застосовували до апостолів, котрі були безпосередніми свідками життя Ісуса Христа і Його воскресіння.

 • 10 Серпень 2022 (16:56)

  Молитва – це спосіб нашої комунікації з Богом. Це – дар, однак деколи вона стає завданням, тягарем чи навіть світською частиною нашої щоденної рутини. Ми можемо відчувати «застій» в духовному житті, відчувати, що віддаляємося від Бога. А згодом навіть можемо перестати намагатись поговорити з Ним.

 • 8 Серпень 2022 (18:02)

  У 1944 році в Італії миром навіть не «пахло». Битва при Анціо тривала на повну силу і до її кінця ще був приблизно місяць, що в результаті призвело до близько 100 тисяч жертв.

  Однак, перед обличчям руйнівного лиха солдати союзників все ж знаходили способи втікати від бою та знаходити віру.

  На плацдармі Анціо, 88-ма піхотна дивізія виповзли із своїх окопів рано-вранці, щоб взяти участь у Великодній літургії, яку відправив капелан Лео Дж. Кроулі.

 • 8 Серпень 2022 (11:06)

  4 серпня 2022 року о 10:00 відбулася прем’єра фільму «У тихій та невтомній праці», присвяченого сімдесятилітньому ювілеєві Митрополита Львівського Ігоря. Цей проєкт реалізувала пресслужба Львівської Архиєпархії. Автори фільму – Христина Потерейко, семінарист Михайло Огірко та диякон Михайло Квасюк.

  Фільм розповість про життєвий шлях Митрополита Ігоря крізь призму спогадів самого Архиєрея, його приятелів, родичів, співбратів у священничому та Архиєрейському служінні.

   

 • 3 Серпень 2022 (18:52)

  Зазвичай щоденний іспит сумління – це перша практика, яка зникає з молитовного життя віруючої людини. Часто не пояснюють ясно причину припинення практики щоденного аналізування дня перед Богом. Часто вважається, що іспит сумління не має практичної цінності у щоденному житті, перевантаженому різними справами. Часто також, не бачачи швидких результатів, легко піддатися знеохоченню. Хочемо тут показати, що іспит сумління має суттєву цінність у житті християнина, і показати помилкове розуміння його обсягу.

  Іспит сумління в духовному житті

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць