Авторські матеріали

  • 25 Березень 2024 (14:58)

    Неможливість поєднати оливу і воду пригадує нам, що у Благовіщення уможливилося Богові і людині стати одним цілим в Ісусі. Божий Син, від моменту свого зачаття у лоні Діви Марії, був Богочоловіком, також кожне зачате людське життя є людською особою.

    Війна відкриває нам біль втрати кожної дитини, а Благовіщення пригадує нам про тягар втрат кожного людського життя, яке обірвалося в утробі матері. Діва Марія може і хоче стати помічницею у збереженні і захисті кожної зачатої дитини!

  • 24 Березень 2024 (14:40)
    Обіцяю, що тут навіть згадки нема про православних, але зміст роздумів досить ортодоксійний, і навіть тіло-теологічний.
     
    Отже, на початку говоримо про нашу поведінку, стереотипи, маски, фальш. Як правильно скептикуватися? В чому справжність Натанаїла як сина Якова-Ізраїля?
     
    Чим Богочоловік зламав саркастичність Натана? Трохи про секс, чи тілесне проникнення між чоловіком і жінкою, і знову ж таки все зав'язано на Ісусі і любителі підсмоковної прохолоди.
     
  • 21 Березень 2024 (21:37)

    «Дводумність означає спроможність одного розуму притримуватись водночас двох протилежних переконань і однаково приймати обидва з них» (Джордж Орвел, «1984»).

    Ми на пострадянському просторі добре зживаємось з принципом дводумності: голосно співаємо «душу й тіло ми положим», живучи на чужій землі; називаємо всіх депутатів хапугами, хабарниками, але самі радо несемо хабар, коли так вигідно, а ще радіше беремо (я цілком свідома, що приклади дуже узагальнені). Подібних ситуацій можна наводити багато, але я б хотіла трохи затриматись на одній, бо вона найвагоміша, бо стосується життя.

  • 19 Березень 2024 (13:29)

    Якщо відкрити п'ятнадцяту главу Євангелія від Луки, то на початку прочитаємо, що до Ісуса приходили митники та грішники, щоб Його почути. Це не подобалося фарисеям і книжникам. 

    Тоді Ісус їм розповідає притчі, одна з яких про двох братів (про блудного сина). 

    Цікаво, що наступна шістнадцята глава розпочинається закликом придбати собі друзів мамоною неправою. Це дає нам можливість побачити певні деталі, на які, можливо, ми не звертали уваги раніше.

  • 11 Березень 2024 (15:13)
    • Папа Урбан ІІ та святий Пій V і адекватна реакція на агресію.
    • Піднести білий прапор в умовах геноциду – це дозволити агресору безперешкодне вбивство народу.
    • Заклики підняти білий прапор є логічним продовженням пацифістського мислення.
    • Пацифізм: початки.
    • Пацифізм на службі у тоталітаризму.
    • Ідея роззброєння - серце пацифізму.
    • Єдиний ефект роззброювальної пацифістської пропаганди полягає в тому, що під час наступного нападу чесна людина буде абсолютно беззахисна, а злодій цілком озброєний.
  • 7 Березень 2024 (12:40)

    Чи благословення на при кінці Святої Меси є для всіх?

    - Як один із аргументів на підтримку так званого душпастирського благословення для одностатевих пар, наводиться факт, що на закінчення Святої Меси, благословення уділяється УСІМ!!!

    - Благословення є для учасників Євхаристії.

    - Свідоцтво св. Юстина, Апологія І.

    - В перших століттях християнства було неможливим щоб у Євхаристії приймав участь якийсь язичник, бо він, наприклад, був «мером міста» чи «головою райдержадміністрації».

  • 5 Березень 2024 (11:06)

    Чи можна молитися про помсту? Чи молитва про покарання ворогів не суперечить заклику Ісуса любити неприятелів?

    - Публічний і приватний ворог в античному світі.

    - Любов до неприятелів і захист Вітчизни.

    - "Влада не дарма носить меч" (Рим 13, 5).

    - А якщо hostis став inimicus?

    - Хто може мститися?

    - Бог милосердний і тому... КАРАЄ!

  • 4 Березень 2024 (13:09)

    Адам і Єва не дотримались посту (Буття 3).

    - В чому полягала заборона споживати з дерева пізнання добра і зла?

    - "Їстимеш з усякого дерева, що в саду, але..." (Бут 2).

    - Де заспокоїти голод серця?

    - Від бажання подобатися Богу до бажання подобатися людині.

    - Мета посту.

    - Чому піст має бути в тайні?

    - Що обирати, коли вибір між гординею і м'ясом?

  • 3 Березень 2024 (14:30)

    Днями на моїх очах і за моєю участю, відбувався цікавий спектакль. Будучи учасником, я також розумів то зло і фальш, які щедро роздавав поважний чоловік.

    І в цій притчі я чітко бачу батька, який розуміє чим дихають його сини, як він їх супроводжує до покаяння метаної.

    А також закликаю розважити біль Отця, котрий розуміє деструктивну поведінку своїх дітей.

  • 1 Березень 2024 (12:08)

    Чому католики моляться за заступництвом Святих?

    - Аргумент християн протестантів: До святих не можна звертатись, бо:

    1) є один Посередник - Ісус Христос;

    2) святі вже померли.

    - Чого стосується посередництво Христа?

    - Посередництво стосується Завіту, тобто діла відкуплення у Крові Христа!

    - Чи Христос забороняв безпосередньо звертатися до Бога?

    - "Отче наш" - Заступництво святих і посередництво Христа.

    - В історії спасіння Богу подобається залучати людей у свої справи.

    - Чи померлі християни є мертвими?

  • 26 Лютий 2024 (11:40)

    Чи може через війну промовляти Бог?

    - Християнам усе співдіє на добро (Рим 8, 28).

    - Християнин живе кожним словом, тобто кожною подією, яку Бог допустив у його житті.

    - 10 катехез війни.

    - Війна спонукає жити і навертатися СЬОГОДНІ.

    - Війна пригадує, що нам є за що каятися.

    - Війна викриває слабкість і силу людини.

    - Війна викриває слабкість цього світу і спрямовує наші очі до Божого Царства.

    - Війна показує важливість однієї людини.

    - Війна показує цінність спільноти.

    - Війна показує суспільний вимір наших вчинків.

  • 25 Лютий 2024 (18:09)

    Не вигадана історія про інцидент на малярсько-мистецькому тлі.
    Тут і фарисей з притчі, і митець мають спільний его-корінь, який першому може не дати можливість динамічно зростати як митцеві.
    А его другого не дає прагнути змін і тягнутися до повноти добра, правди і краси.
    А ще тут мова про красуню і її страшну подружку.
    Про потребу і бажання бути обсервованим з боку, і бажано очима Люблячого Бога.

     

  • 25 Лютий 2024 (17:42)

    І чоловікам, і жінкам, характерні стани «маятника» у відносинах з протилежною статтю. Жодна крайня точка не є здоровою позицією. Ми не покликані хитатися з цією амплітудою, Теологія Тіла дає відповіді :)

  • 17 Лютий 2024 (15:10)

    Не дивно, що у християнських колах некомфортно почувають себе мужчини. Досвід переживання в тілі сильно контрастує з тим високим ідеалом, який пропонує Євангеліє.

    Добра Новина у тому, що Теологія Тіла дає реальну і дуже конкретну надію на життя в повноті, на реалізацію прагнень чоловічого серця!
  • 17 Лютий 2024 (10:43)

    Якихось чотири роки тому українська влада, слідуючи практиці за кордоном, ступила на шлях залякування населення і суттєвого обмеження його прав і свобод. Натомість зараз, коли триває повномасштабна фаза російсько-української війни, ми можемо спостерігати досить дивну ситуацію: наслідком державної інформаційної політики стало своєрідне заколисування населення, а одним із основних чинників провалу мобілізації виявилася неготовність влади вдаватися до належного примусу.

  • 17 Лютий 2024 (09:21)

    Битва під Рефідим (Книга Вихід 17).

    - Хто такі Амалекитяни?

    - Відносини між Амалеком та Ізраїлем.

    - Ким є духовні амалекитяни?

    - Коли вони атакують?

    - Мойсей та Ісус Навин: два аспекти битви.

    - Мойсей, Аарон і Хур - заступницька молитва.

    - Молитва Мойсея, перемога Ісуса Навина і Пасхальна Тайна.

    - Молитва за Воїнів під Авдіївкою.

  • 14 Лютий 2024 (16:29)

    Про Серце, яке може заповнити голод любові

  • 12 Лютий 2024 (19:15)

    Люди будь-якої культури без слів розуміють, що таке любов між чоловіком і жінкою, як вона формується на основі їх тілесності і статевих різниць. З іншого боку, любов – це суть заповідей, які Ісус Христос залишив своїм послідовникам.

  • 11 Лютий 2024 (15:32)

    Уявіть собі лося, котрий має добратися з Миколаєва до Одеси. Але він, зваживши деякі факти, вирішив плисти по морю, а не галопувати по узбережжю. Десь так виглядає людина, котра бувши сотвореною жити та керуватися любов'ю, і то правдивою, біблійною, натомість живе злобою, непрощенням, ненавистю та іншими моделями. Втіловлена Любов нагадує, що лосеві легше бігти, рибі ефективніше плисти, а людині властиво любити.

  • 10 Лютий 2024 (12:37)

    Велика подяка, повага і честь Генералу Валерію Залужному.

    - Яку проблему серед християн викрило звільнення генерала Валерія Залужного?

    - Що говорить Біблія про уповання на людину?

    - Уповання на колісниці (mercava) Чи на танки?

    - Політичний месіанізм і Антихрист.

Сторінки