Асамблея Папської Комісії захисту неповнолітніх: внесок у поступ на місцях
  • Пон, 25/09/2023 - 17:39
У Римі відбулася пленарна зустріч Папської Комісії захисту неповнолітніх, в рамках якої Папа зустрівся із представниками асоціації «LOUDfence», що допомагає постраждалим від зловживань.

Прозорість і відповідальність: такими є підсумки праць пленарної асамблеї Папської Комісії у справах захисту неповнолітніх, що проходила в Римі від 20 до 22 вересня 2023 року. Засідання відкрилося свідченням Антонії Собоцкі та Меґґі Метьюз, представниць асоціації «LOUDfence», яка займається підтримкою жертв насильства. У четвер, 21 вересня, цих двох жінок у «Домі святої Марти» прийняв Папа Франциск, який назвав LOUDfence «знаком надії».

Пленарна асамблея присвятила перший день своєї роботи обговоренню політик і процедур запобігання у Церкві. Комісія затвердила проект Річного звіту, який буде доступний на веб-сайті до кінця вересня, з огляду на приготування до публікації навесні 2024 року першого Річного звіту. У рамках цього процесу Комісія розглянула стан угод про співпрацю з Римською курією. Вона також зустрілася з керівництвом Дикастерії для Східних Церков.

Комісія розглянула плани розширення програми розбудови потенціалу запобігання у місцевих Церквах. Деякі донори пообіцяли надати 2,5 млн. доларів США фінансування для Церков з обмеженими ресурсами. Механізм фінансової підзвітності за використання цих коштів був опублікований і впроваджений в рамках програми під назвою «Memorare» і доступний на веб-сайті Комісії.

Асамблея заслухала звіти регіональних груп про поступ, досягнутий у їхніх регіонах, з особливим акцентом на потребах Африки. Двадцять місцевих Церков, включаючи єпископські конференції та конференції богопосвячених осіб, висловили бажання долучитися до цієї програми. Під час зустрічі голова Комісії кардинал Шон Патрік О'Меллі підписав меморандум про взаєморозуміння з Церквою Центральноафриканської Республіки, другий такий документ після підписаного в травні цього року з Руандою. Крім того, було вирішено продовжити до 2024 року опитування щодо оновлення напрямних, призначених посилити протидію лихові сексуальних зловживань у Церкві.


Паломництво Святими місцями