«Ave Maria»: Папа Франциск про святість
  • Птн, 16/11/2018 - 09:31

У черговому випуску передачі «Ave Maria» на телеканалі TV2000 Папа Франциск поділився думками про святість

«Святість – це дозволити діяти Богові». Таке ствердження пролунало з уст Святішого Отця під час п’ятого випуску передачі «Ave Maria» на телеканалі Італійської Єпископської Конференції «Tv2000», що приготована завдяки співпраці з Дикастерією в справах комунікації. Цикл передач, присвячений молитві «Радуйся, Маріє», виходить на екрани кожного вівторка та розпочинається розмовою її ведучого отця Марка Поцци, богослова та в’язничного капелана, з Папою Франциском.

Неприятель святості

Відповідаючи на запитання священика, Святіший Отець звернув увагу на те, що одним із ворогів святості є «пелагіянський дух», який полягає в переконаності в тому, що всього можу досягнути власними силами, мовляв: «Я хочу це зробити. Це зроблю я, я, я…», в той час, як «все робить Бог, бо Бог завжди виступає з ініціативою».

Марія і святість

«Про святість Марії легко говорити, але, мабуть, не є настільки просто зрозуміти», – стверджує Папа, вказуючи на те, що йдеться про «повноту Святого Духа саму в собі». «Марія є тією, якою є, – пояснює він, – саме через те, що є сповненою Святим Духом».

«Середній клас» святості

Під час розмови було заторкнуто також концепцію «середнього класу святості». Папа зазначив, що він запозичив це поняття у французького письменника Йозефа Малеґа. Він наважився сказати: «Скандал і трудність полягає не в тому, щоб зрозуміти, чи Бог існує, але зрозуміти, що Бог став Христом». «А Богородиця, – сказав Святіший Отець, – перебуває у центрі цього скандалу».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць