Беатифікація сиро-католицького священномученика відбудеться 29 серпня
  • Срд, 26/08/2015 - 17:10

Сиро-католицький єпископ Флавіан Мішель Мельки, убитий в 1915 році в ході так званого «ассірійського геноциду», буде прославлений у лику блаженних 29 серпня.

Церемонія беатифікації, яку очолить патріарх сиро-католицької Церкви Ігнатій Юсеф III, відбудеться в патріаршому монастирі Богоматері Визволення в Харіссі (Ліван). На ній будуть присутні кілька східних патріархів і глав Церков з Лівану, Сирії та Іраку. Декрет про зарахування Флавіана Мельки до лику блаженних мучеників оголосить префект конгрегації канонізації святих кардинал Анджело Амато.

Флавіан Мішель Мельки був убитий з ненависті до віри рівно 100 років тому - 29 серпня 1915 року - в місті Джезирі (нині на території Туреччини). Він став жертвою геноциду християн Османської імперії, який був здійснений з ініціативи младотурків, що  тоді перебували при владі.

«У нашій Церкві вже давно не прославляли нових блаженних, - розповів сиро-католицький священик Нізар Самаан. - Єпископ Мельки буде перший сиро-католиком, убитим в ході геноциду, який буде офіційно прославлений Церквою. Його беатифікація - це дар Божий християнам Сходу під час нинішніх випробувань. Його образ свідчить про ту величезну віру, з якою він жив в епоху страшних гонінь. Ми молимося, щоб за молитвами нового мученика Господь допоміг християнам Близького Сходу сповідувати свою віру, і про те, щоб політики і воєначальники встали на шлях миру».

Флавіан Мішель Мельки народився 1858 року в Калаат-Маре, селищі на Сході провінції Мардін. У 1913 був поставлений на єпископа Газарти. Єпископ жив у крайній бідності та був відомий тим, що продав свій одяг, щоб допомогти тим, хто був ще біднішими.

28 серпня 1915 року він і ще один єпископ - халдо-католик - були арештовані османською владою. За свідченнями очевидців, на які посилаються мусульманські джерела, обидва архиєрея були страчені після того, як відмовилися відректися від Христа і прийняти іслам. Перед тим як Мішель Мельки був обезголовлений, він зазнав тортур.