«Без сповіді і причастя не можемо подорожувати ані Великим постом, ані дорогою нашого життя», – Глава УГКЦ у Нововолинську
  • Нед, 31/03/2013 - 20:40

«Під час великопосної мандрівки, щоб ми не знеохотилися, Господь посилає нам небесний хліб, яким не є старозавітна манна, а Тіло і Кров нашого Спасителя. Під час особливого Богослужіння, що правиться тільки протягом Великого посту у будні дні, Господь нас кормить небесним хлібом – Тілом і Кров’ю Ісуса Христа. Тому ця Літургія і називається Літургією Напередосвячених дарів», – сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, після Літургії Напередосвячених дарів, що відбулася у церкві Святих апостолів Петра і Павла у Нововолинську 29 березня 2013 року.

Глава Церкви закликав чисельно присутніх прихожан храму протягом Великого посту приступити до Святих таїнств Покаяння і Євхаристії, бо «без цього не можемо подорожувати ані Великим постом, ані дорогою нашого життя». Він наголосив, що християнське життя не походить лише від нашої сили та здатності робити добрі справи, а походить від Бога, який є джерелом, як земного, так і вічного життя. Насамкінець свого слова Предстоятель УГКЦ подякував усім присутнім за спільну молитву, що стала «спільною мандрівкою Великим постом». «Нехай Господь – істинний небесний хліб, завжди сходить на вас із неба, щоб вас укріпити», – завершив він.

Також із вітальним словом звернувся і о. Володимир Кметь, який здійснює харитативну діяльність БФ «Карітас Волинь» у цьому місті та є парохом церкви Святих апостолів Петра і Павла у Нововолинську. Священик пригадав історію УГКЦ на Волині, зазначивши, що біля Нововолинська знаходиться монастир, який свого часу був греко-католицьким.

Священик також розповів про харитативну діяльність, яку провадить БФ «Карітас» на цих теренах. Він подякував владиці Йосафату (Говері), Екзарху Луцькому, і парафіянам за підтримку, зауваживши, що попри те, що БФ отримує допомогу із-закордону, люди повинні також старатися допомагати одне одному. Крім цього о. Володимир звернув увагу на те, що у храмі є багато ікон, вишитих парафіянами-умільцями. Одну із них – вишиту ікону Київської Оранти, священик подарував на згадку і Блаженнішому Святославу (Шевчуку), Главі УГКЦ.

Уділивши архипастирське благословення Блаженніший Святослав подарував на згадку іконку Київської Оранти, щоби вона оберігала Нововолинськ та усіх вірних волинської землі.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями