“Блаженніший Любомир провадив Церкву на основі Традиції, яка дихає двома легенями”, - владика Діонісій у соборі Святої Софії в Римі
  • Птн, 01/06/2018 - 15:51

З нагоди  першої річниці відходу до вічності Блаженнішого Любомира, у четвер 31 травня,  у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі відбулись поминальні богослужіння, які очолив владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії.

Звертаючись до присутніх на молитві, архієрей поділився своїми спогадами про Блаженнішого Любомира: “Я мав благодать жити разом з Блаженнішим Любомиром у селі Княжичі, біля Києва, упродовж неповних трьох років.  Блаженніший повертаючись з різних богослужінь чи зустрічей, інколи  виснажений працею, завжди казав: «Богові дякувати і це вже позаду нас!». Спогад за нами, а майбутність – надія! В усіх розмовах покійного Блаженнішого проявлялася глибока мудрість, симпатія, лагідність, спокій, батьківська любов, їх пронизував здоровий гумор. Він мав ваду зору, проте втішався проникливим світлом мудрості, пам’яті та віри; віри чистої, щирої, відкритої, прозорої. Одним словом -був батько, що любить своїх дітей”.

Споминаючи історію життя Блаженнішого Любомира, наголосив у своїй проповіді владика Діонісій, ми водночас споминаємо історію Церкви, яку він провадив: “Блаженніший Любомир провадив цю новітню історії нашої Церкви на основі Ісуса Христа і Його Святого Євангелія; одночасно і на основі патріархів, пророків, апостолів, проповідників, мучеників, ісповідників, посників - яких ми споминаємо на кожній Літургії; і провадив нашу Церкву рівно ж на основі Володимирового Хрещення, на подвигах Теодозія Печерського; на змаганнях  Йосифа Рутського і Йосафата Кунчевича; на фундаментах закладених Андреєм Шиптицьким, Йосифом Сліпим, Мирославом Любачівським і на святості всіх тих, що нам відомі і не відомі. Він провадив її на основі Традиції, яка дихає двома легенями, в євхаристійному сопричасті з католицьким заходом, а будучи  східними – у  пошуку  єдності з братами по Володимирову Хрещенні”.

Разом з архієреєм Божественну Літургію співслужили о. Марко Семеген, президент Товариства “Свята Софія” та ректор собору, о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ в Римі та віце-ректор собору, о. Маврикій Попадюк, головний економ ЧСВВ. У богослужінні взяли участь представники різних монаших чинів та згромаджень, прихожани собору.

Додамо, що світлої пам’яті Блаженніший Любомир також здійснював своє служіння в соборі Святої Софії в Римі та обрав собі його як кардинальський осідок.

Проповідь владики Діонісія

Прес-служба Товариства “Свята Софія”


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць