Блаженніший Святослав на свято Преображення: «Бог сяє на нас Своїм обличчям»
  • Втр, 19/08/2014 - 23:10

Селяни кажуть, що цього року земля вродила, можливо, більше врожаю, ніж в попередні роки. Це ознака того, що Господь сяє своїм обличчям на свій народ.

Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового на свято Преображення Господнього.

Предстоятель пригадав, що Преображення Господнє – одне з найбільших 12-ти свят у році.

«Сьогодні в євангельському читанні ми чули, як Ісус Христос вивів своїх учнів Петра, Якова та Івана на гору Тавор і преобразився перед ними. Його обличчя засяяло наче сонце», – розповів Блаженніший Святослав.

 

Проповідник пригадав слова євангелиста Матея: Бог просвітив своє обличчя щодо людини через обличчя самої людини. Апостоли побачили сяйво божества Ісуса Христа в його людському обличчі, обличчі воплоченого Бога.

«Святий апостол Павло каже, що в Ісуса Христа Бог раз і назавжди сказав людині «так». Усі щедроти і благословення, які потребує людина, вона знаходить в особі Ісуса Христа», – відзначив Верховний Архиєпископ.

«Боже ущедри нас і благослови нас. Просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас». «Ось ці слова відкривають нам глибинний зміст того благословення і освячення, яке в цей день ми здійснюємо в наших храмах», – пояснив Блаженніший Святослав.

 

Традиційно цього дня в храмах люди приносять первоплоди для благословення.

«Те, що земля плодоносить і те, що ми сьогодні маємо, що принести до Господнього храму, є ніщо інше як символом Божого благословення. Незважаючи на ці виклики, непевності і страхи, в яких ми з вами сьогодні перебуваємо, Бог сяє на нас Своїм обличчям. Він благословляє нас, наш народ, нашу землю», – переконаний Глава Церкви.


Паломництво Святими місцями