Блаженніший Святослав очолює Святу Літургію на головному престолі в базиліці Святого Петра
  • Пон, 25/11/2013 - 11:59

У понеділок, 25 листопада 2013 року, у празник святого священомученика Йосафата, Архаєпископа Полоцького, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), з особливого дозволу Єпископа Риму Папи Франциска, очолив урочисту Архиєрейську Святу Літургію на головному престолі Ватиканської Базиліки Святого Петра з нагоди 50-річчя покладення мощів святого Йосафата, мученика за єдність Церкви, у головному храмі Католицької Церкви.

У понеділок, 25 листопада 2013 р., коли за старим стилем припадає празник святого священомученика Йосафата, Архаєпископа Полоцького, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, з особливого дозволу Єпископа Риму Папи Франциска, очолив урочисту Архиєрейську Святу Літургію на головному престолі Ватиканської Базиліки Святого Петра з нагоди 50-річчя покладення мощів святого Йосафата, мученика за єдність Церкви, у головному храмі Католицької Церкви.

З Блаженнішим Святославом співслужать кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації для Східних Церков, майже всі владики Синоду Єпископів УГКЦ, владика Мілан Шашік, Єпарх Мукачівський, представники інших Церков свого права та Апостольської Столиці. Серед понад 200 священиків значну частину становлять духовні сини святого Йосафата – ченці Василіянського Чину Святого Йосафата на чолі з протоархимандритом о. Ґенезієм Віомаром, ЧСВВ. У спільній молитві єднаються кілька тисяч українських, і не тільки, паломників з України, Білорусі, Литви, Італії та інших країн світу. Кожен учасник Євхаристійного богослуження, який своїм чудовим співом прикрасив хор Папських східних Колегій Риму, отримав на згадку пам’ятні образки з гравюрою святого Йосафата із його першого життєпису з 1625 р., репродукцією хреста з катедрального собору у Володимирі Волинському, перед яким молився Іван Кунчевич, майбутній святий, та фото мощей святого під престолом святого Василія у базиліці Святого Петра.

З огляду на присутніх паломників з різних країн, літургійні читання були проспівані українською, білоруською та італійською мовами.

Зазначимо, що виключне право служити на головному престолі Ватиканської базиліки має лише Єпископ Риму та ті, кому він уділить такий привілей. Отож, те, що Блаженніший Святослав отримав таку можливість, є свідченням особливої прихильності Святішого Отця до Української Церкви та народу.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями