Блаженніший Святослав у Києві освятив пам’ятник Героям Небесної сотні
  • Нед, 24/08/2014 - 21:13

У 23 річницю Незалежності України Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав біля міжконфесійного храму святого Миколи Чудотворця при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» освятив пам’ятний Хрест Героям Небесної сотні.

Чому хрест? «Для нас християн, − звернувся Предстоятель до учасників події, − хрест є знаком перемоги, бо на ньому Син Божий Ісус Христос своєю смертю смерть переміг і дав нам з вами життя. Цей знак Він залишив нам, щоб ми з вами перемагали наших ворогів. Сьогодні цей знак перемоги Господь вкладає в наші руки, у руки наших студентів, нашої молоді».

Крім того, за словами Глави Церкви, хрест є знаком примирення. «Апостол Павло навчає, що коли Ісус Христос помер на хресті, людина і Бог примирилися. На хресті наш Спаситель появився нам як наш мир. Хрест є знаком свободи від гріха і смерті, знаком надії на краще майбутнє, ключем, який відкриває небо», − розповів Предстоятель УГКЦ.

«Цей хрест, − каже Блаженніший Святослав, − ми посвятили на честь Небесної сотні. Бо Небесна сотня своєю смертю перемогла. І тих сотень сьогодні вже є не одна. Наші молоді люди, студенти, які зуміли віддати своє життя, цим актом самопожертви перемогли ворога».

«Нехай їхня жертва в День Незалежності буде закликом до примирення, щоб ми вміли обняти один одного, переступити всі перешкоди і поділи, які заважають нам будувати єдине неподільне консолідоване суспільство. Бо в Небесній сотні є представники різних народів. Першими жертвами були сини вірменського і білоруського народів. Нехай сьогодні заклик Небесної сотні буде закликом нашого внутрішнього українського єднання. І нехай цей заклик буде також закликом до свободи, бо щоб віддати своє життя за Батьківщину, треба бути свобідним», − наголосив Верховний Архиєпископ.

Він попросив закликати нашого Спасителя, щоб «Він дарував нам мир у нашій країні, перемогу над нашими ворогами, силу братерського єднання». «А Пречиста Діва Марія, яка стояла під хрестом, жертвуючи свого сина, нехай буде прикладом для кожної матері, яка сьогодні тримає життя своїх синів у своїх руках і молиться за їхнє життя і кращу долю», − сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви привітав усіх присутніх з Днем Незалежності. А також подякував усім, хто долучився до спорудження міжконфесійного храму святого Миколи Чудотворця і відзначив його важливість.

В освяченні пам’ятного Хреста Героям Небесної сотні взяли участь представники різних конфесій та Церков, відомі українські письменники, поети, керівництво КПІ, студенти та викладачі, громадські активісти та представники влади.

Перед освяченням Глава УГКЦ відслужив молебень до Пресвятої Богородиці, просячи нашу Небесну заступницю про мир в Україні.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями