Блаженніший Святослав у першу річницю Революції гідності закликав «не боятися, а вірувати і йти далі»
  • Нед, 23/11/2014 - 20:52

«Віра – не означає прийняти щось, чого я не розумію. Віра – це не є щось суто раціонального. Віра – не якесь релігійне переконання. Віра – це цілковита відкритість людини до Бога. Так як відкритою була хвора жінка, яка торкнулася одежі Христа…» – сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в неділю, 23 листопада.

У сьогоднішньому євангельському читанні ми бачимо Ісуса Христа як цілителя… «Просімо Господа про зцілення наших духовних ран. Просімо навіть там, де, по-людськи собі скажемо, може все пропало, бо він прийшов шукати те, що загинуло, і дати нам життя і воскресіння», – наголосив проповідник.

Говорячи про річницю Революції гідності, Блаженніший Святослав сказав, що сьогодні ми почуваємося розчарованими, можливо хтось втрачає надію. І тут, на переконання проповідника, нам потрібно пам’ятати слова Господні з сьогоднішнього Євангелія.

«Сьогодні Христос каже нам: не бійся, тільки віруй, – продовжив Блаженніший Святослав. – Він запрошує нас вірою торкнутися Його присутнього серед нас у церкві. Він запрошує нас набратися в Нього тої сили, яка може вийти, щоб дати нам нового поштовху на шляху, який ми розпочали. Бо чисто по-людськи цю дорогу не можна було розпочати, і не можливо її закінчити. Як по-людськи не можливо підняти мертвого назад до життя».

На завершення проповіді Предстоятель УГКЦ звернув увагу учасників спільної молитви на мощі св. Івана Павла ІІ, які напередодні у Патріаршому соборі урочисто були виставлені для почитання.


Паломництво Святими місцями