Блаженніший Святослав зустрівся з Патріархом Філаретом
  • Пон, 26/11/2018 - 09:49

25 листопада 2018 року у Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, з Патріархом Філаретом, Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату. Мета візиту Глави УГКЦ до резиденції Патріарха Філарета: подарувати йому факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 року, презентація якого відбулася 23 листопада у Софії Київській.

Галицьке Євангеліє - це унікальна пам’ятка української домонгольської доби, яка свідчить про спільне коріння усіх спадкоємців єдиної Київської Церкви. Тому Блаженніший Святослав переконаний, що вона має бути у кожного з предстоятелів колись єдиної Київської Церкви Володимирового Хрещення.

При цій нагоді співрозмовники обговорили низку питаннь. “Передусім ми говорили про нашу спільну спадщину, нашу спільну традицію, історію. Було наголошено, що між нами є більше того, що нас єднає, аніж того, що нас роз’єднює. Ми говорили про важливість пошуку спільних корінь між усіма частинами колись єдиної Київської Церкви”, - розповів про цю зустріч у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Блаженніший Святослав.

Ще однією темою стали сучасні процеси у середовищі українського православ’я. Глава УГКЦ зі свого боку ще раз засвідчив позицію Греко-Католицької Церкви. “Наша Церква підтримує і вважає позитивними всі ті процеси, які ведуть до об’єднання україського православ’я. Проте, ми не беремо у них участі, тому що вважаємо їх внутрішньою справою самих православних. При цьому ми прагнемо і надалі підтримувати дружні стосунки з усіма нашими православними братами, щоб йти шляхом до відновлення нашої колись єдиної, як засвідчує це Галицьке Євангеліє, Київської Церкви”, - розповів Блаженніший Святослав.

За його словами також йшла мова про участь держави у цих об’єднавчих процесах. “Я наголосив, що для нас важливо, щоб держава однаково ставилася до усіх Церков України і права усіх, навіть найменших Церков і релігійних організацій були належно пошановані”, - сказав Глава УГКЦ.

Зустріч завершилася на позитивній, конструктивній ноті відкритості до діалогу і співпраці у майбутньому.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць