Блаженний священомученик Антон Дурковічі – ревний пастир та героїчний свідок віри
  • Суб, 17/05/2014 - 15:43

У суботу, 17 травня 2014 р., в місті Ясси на північному сході Румунії, кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації у справах святих, як представник Святішого Отця Франциска, проголосив блаженним Католицької Церкви священомученика Антона Дурковічі, Єпископа Ясського, який помер в комуністичній тюрмі наприкінці 1951 року.

Майбутній блаженний народився 17 травня 1888 року у Австрії. Після смерті батька, коли Антонові було лише 6 років, родина переїхала до Румунії. Там, після закінчення школи, він вступив до семінарії в Бухаресті, після закінчення якої продовжив навчання у Римі, здобувши докторати з філософії, богослов’я та канонічного права. Отримавши 1910 року священиче рукоположення, протягом довгих років займався викладанням та душпастирською працею на парафіях. Призначений 1947 року єпископом Ясси, наступного року отримав єпископські свячення, відразу розпочавши інтенсивне служіння, візитуючи парафії та заохочуючи католиків до витривалості у вірі.

Про єпископа Антона Дурковічі розповідають, що це була лагідна, мирна, сповнена віри та милосердної любові людина. Особливу увагу єпископ приділяв бідним. У нього не було ворогів, він не втручався до політики, а всіх називав своїми братами, пам’ятаючи, однак, Христові слова: «Переслідували мене, то переслідуватимуть також і вас».

Незважаючи на крайню розсудливість та обережність, його було обвинувачено у ворожості до соціалізму. Наприкінці червня єпископ Антон мав уділити Святе Таїнство Миропомазання 650 юнакам і дівчатам на одній з парафій на околицях Бухаресту. Він вирушив туди пішки; його наздогнав автомобіль спецслужб, і відтоді ревний пастир назавжди пропав у комуністичних в’язницях. Після тривалих і жорстоких допитів, які іноді безперервно тривали протягом дня і ночі, єпископа поміщено у камері смертників у сумнозвісній Сіґетській в’язниці. Вночі між 10 та 11 грудня 1951 р., на 63 році життя, блаженний священомученик Антон Дурковічі віддав свою душу Небесному Отцеві.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va