Божественна Літургія на руїнах храму Івана Богослова у луцькому замку Любарта
  • Чтв, 11/10/2018 - 11:19

У день переставлення апостола та євангелиста Івана Богослова вірні УГКЦ відслужили Божественну Літургію на території замку Любарта, де розташована найдавніша в нашому краї християнська культова споруда.

Церква Івана Богослова, яка у ХVІ-ХVІІІ століттях була катедральним храмом уніатів, не вперше збирає вірних УГКЦ на спільну молитву. 9 жовтня, у день, коли християни відзначають переставлення Івана Богослова, Службу Божу на історичному місці звершив екзарх Луцький, єпископ УГКЦ Йосафат Говера.

Іван Богослов — один із 12 апостолів, яких покликав Ісус Христос. Разом з апостолами Петром та Яковом він належав до улюблених учнів Господа. Іван написав Євангеліє, три апостольських Послання та єдину новозавітну пророчу книгу — Одкровення. Він  —  єдиний з учнів Ісуса Христа, який помер своєю смертю, відійшовши у Вічність у віці понад сто років, набагато переживши всіх інших, хто бачив Господа, і надовго залишаючись єдиним живим свідком земного шляху Спасителя.

— Сьогоднішня Літургія у колишньому катедральному храмі дає змогу доторкнутися до історії, побачити, яке велике насліддя має Українська Греко-Католицька Церква, — сказав владика Йосафат Говера після читання Євангелія. — Його нам залишили предки, котрі любили Бога, пережили різні випробування, але не боялися труднощів. Крім того, ми вшановуємо пам’ять визначного апостола Івана Богослова. Він не мав змоги вчитися, був простим рибалкою, але залишив нам одне з чотирьох Євангелій, напрочуд глибоке. Євангеліє від Івана передає не стільки хронологію подій,​ скільки сам образ Ісуса Христа. Допомагає зрозуміти, ким Він є для кожного з нас. Апостол Іван Богослов чи не найбільше говорив про любов. Для нього це основна прикмета християнина. Хто не перебуває в любові, той не є учнем Христа. Бо Господь прийшов на землю і віддав своє життя з любові до нас, щоб прийняти на себе всі наші гріхи.

Повідомила: Тамара Трофимчук


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць