Буря валила дерева, а хрести і статуї святих залишились неушкоджені
  • Втр, 22/08/2017 - 12:11

Гроза з буревієм, що пройшла польськими Кашубами 19 серпня, валила дерева і зривала дахи з будівель.

Постраждав також монастир сестер-францисканок в Орлику. Величезна частина примонастирського лісу полягла, як ламані сірники, весь парк, а також цвинтар… але всі хрести і статуї святих на ньому катаклізм не зачепив.

Монастирська територія після цієї бурі виглядає вражаюче. Повалені дерева, понищені огорожі. Дерева лежали майже повсюди, а сестрам Францисканкам від Покути і Християнської Любові нині допомагає вся місцева спільнота, щоб навести лад на території. Коли поступово поламані стовбури повивозили, сестри помітили, що всі, навіть найменші, скульптури святих, а також повішені на деревах стояння Хресної Дороги, як і хрести на монастирському цвинтарі, залишилися неушкодженими.

— Дякуємо Богові за вцілілі будинки, за хрести і Хресну Дорогу, за статуї, навіть ті, що були завалені величезними деревами. Посеред трагедії це знаки надії, — так оцінюють самі сестри те, що побачили.

Найбільше враження з численних фотознімків після бурі справляють саме стояння Хресної Дороги. Бо ті дерева, на яких стояння розміщені, вистояли в грозу. На одному зі знімків видно зламане дерево просто над головою Розіп’ятого Христа, але самому розп’яттю нічого не сталося.

Францисканкам допомагають як місцеві люди, так і сестри інших згромаджень. Вони якраз готувалися відзначати 150‑річний ювілей прибуття францисканок на польські землі. Тепер усі сили призначено «на впорядкування довколишньої території, аби могти гідно чекати на урочистості, які очолить Примас», — пишуть сестри.

Територію більш-менш очистили, а свято відбулося в неділю 20 серпня у поблизькій базиліці в Хойніцах.

Примонастирський сад повністю знищений, але вигляд збережених стоянь Хресної Дороги, а також не зачепленої бурею скульптури Непорочної Діви, вражає надалі. Єпископ пельплінський Шмігєль каже: люди віруючи вбачають у цьому чудо і знак Божий, а невіруючі та сповнені сумнівів називають це «звичайним збігом обставин», випадковістю.