Caritas Internationalis: новий заклик до солідарності з Україною
  • Суб, 01/07/2023 - 16:41

В контексті трагедії, спричиненої руйнуванням греблі Каховської ГЕС, міжнародна конфедерація Карітас поновлює заклик підтримати місцеві представництва в несенні допомоги населенню, яке страждає від наслідків повномасштабної війни, що триває вже понад 16 місяців.

«Вибух 6 червня Каховської дамби поглибив глибоку гуманітарну кризу в Україні, яка перебуває у стані війни вже майже 500 днів. Крім негайних руйнівних наслідків для населення, знищення дамби спричинить, можливо, ще більш серйозні труднощі в довгостроковій перспективі», – про це нагадує поширена наприкінці червня відозва Caritas Internationalis, в якій зазначається, що «точну оцінку дати неможливо, оскільки немає офіційних даних про ситуацію на тимчасово окупованих територіях».

Присутні в країні члени благодійної конфедерації «Карітас України» та «Карітас-Спес Україна», як наголошується в заяві, «від перших хвилин були активними, надаючи не лише гуманітарну, а й психологічну допомогу місцевому населенню». Першими кроками була допомога в евакуації людей з їхніх домівок та забезпечення їх питною водою, продуктами харчування, засобами гігієни та одягом.

«Благодійні організації можуть надати допомогу швидше, ніж державні органи. Це наша місія, і ми сподіваємося її виконувати, надаючи допомогу та реагуючи на потреби тих, кого торкнулася ця трагедія. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти людям повернутися до своїх домівок», – стверджує отець В'ячеслав Гриневич, виконавчий директор БФ «Карітас-Спес Україна», слова якого наводяться в комюніке.

Після вибуху Каховської дамби «занепокоєння викликає не тільки затоплення і пошкодження будинків та іншої життєво важливої інфраструктури, а й довгострокові наслідки, які катастрофа матиме як для життя людей, так і з точки зору впливу на довкіддя», як читаємо в повідомленні Caritas Internationalis. «Йдеться про кризу, яка триває та впливатиме на весь регіон у найближчі місяці, особливо щодо доступу до води, але не тільки», – підкреслює Тетяна Ставнича, президент БФ «Карітас України».

Попередньо оцінюється, що в деяких районах населення потребуватиме питної води протягом кількох місяців. Крім того, оскільки постраждалі райони є переважно сільськогосподарськими територіями, знадобиться підтримка для відновлення різних видів сільського господарства. Це також буде необхідно через забруднення ґрунту промисловими хімікатами та нафтопродуктами з гідроелектростанції. Ще однією складністю є протипіхотні міни, які були змиті водою. Це не тільки ускладнює очисні роботи, але й створює додаткову загрозу для місцевого населення, бо невідомо, куди вони були переміщені.

«“Карітас України” та “Карітас-Спес Україна”, – йдеться у повідомленні, – надалі надаватимуть допомогу населенню та готуватимуть довгострокові плани реагування. Пріоритетами на найближчий час залишатимуться забезпечення питною водою та засобами гігієни, а також відновлення доступу до води, оскільки більшість фільтрувальних станцій та свердловин не функціонують. У середньостроковій і довгостроковій перспективі буде проводитися робота з необхідного відновлення пошкоджених будинків, надаватиметься підтримка у придбанні меблів і побутової техніки, а також відновленні засобів до існування».