«Це амбітне завдання для нашої Церкви, але незабаром ми матимемо свій повний Кодекс канонів УГКЦ», — Митрополит Євген (Попович)
  • Втр, 11/09/2018 - 13:42

Під час засідань Синод Єпископів УГКЦ уже традиційно у програмі був блок канонічних питань. Владик поінформували про стан формування Кодексу канонів УГКЦ, який у найближчому майбутньому має побачити світ та про стан суддівства в УГКЦ. Про це розповів владика Євген (Попович), керівник Правничого відділу, Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ.

«Владики Синоду мали можливість почути звіт про стан судочинства нашої Церкви, який представив владика Ігор (Возьняк), Генеральний керівник Управління справедливості УГКЦ, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Він розповів про ситуацію наших церковних трибуналів, їх стан та потреби на майбутнє. Очевидно, що кожен єпископ мав можливість поставити різні запитання та почути фахові відповіді», — поділився владика Євген.

Він також розповів, що Синод затвердив статут Вищого трибуналу Синоду Єпископів УГКЦ. «Цей трибунал повинен працювати і вирішувати усі справи, які йому належать. УГКЦ такий трибунал був потрібний», — пояснив владика.

«Цього року нашим Синодом Єпископів було прийнято два статути, які належать до літургійного життя нашої Церкви, — типовий статут єпархіальної літургійної комісії та типовий статут митрополичої літургійної комісії. Ці статути є зразком, щоб люди могли у своїх єпархіях ухвалити їх, або зробити свої. Тоді комісії зможуть належно працювати», — зазначив Митрополит Євген.

Він також розповів, що одна з важливих тем Синоду — це праця і дискусія над партикулярним правом нашої Церкви. Синод Єпископів УГКЦ раніше створив робочу групу, яка працює над цілісною кодифікацією нашого помісного права. Адже коли йдеться про помісну Церкву, то вона повинна мати своє помісне право.

«Єпископи Синоду мали можливість спостерігати як триває робота над майбутнім Кодексом канонів УГКЦ. Зараз зроблено одну третину праці. Перед нами ще багато роботи, але я сподіваюся, що з 2020 року наша Церква матиме свою нову збірку канонів у формі кодексу, який буде організовувати цілу нашу Церкву. Це амбітне завдання нашої Церкви, але так само, як ми добилися і маємо свій Катехизм та інші законодавчі акти, то сподіваюся, що незабаром ми матимемо свій повний Кодекс канонів нашої Церкви», — сказав владика Євген (Попович), Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць