Православні вимагають віддати їм греко-католицькі храми в Києві
  • Птн, 17/01/2014 - 17:54

17 січня близько 13-ї години велика група православних із хрестами та образами зі сторони Києво-Печерської лаври попрямували у напрямку Аскольдової могили. Тут вони зробили обхід, а потім розпочали свою акцію, яка супроводжувалась агресивними викриками з вимогою віддати православним храм Святого Миколая.

Один із активістів - Дмитро Жуков із депутатського об’єднаня «За Каноніческую Церковь», під час зібрання наголошував, що храм – незаконно захоплений уніатами, так само, як незаконно споруджена польова каплиця на Майданні.

«Мені зателефонували із попередженням, що йдуть церковні пікетувальники на Аскольдову могилу. Коли я прибув на місце події, то почав пояснювати мітингувальникам чому ми молимося у цьому храмі. Та мені перешкоджали говорити. Потім люди пішли в сторону Майдану, злобно споглядаючи на мене», - розповів о. Ігор Онишкевич, адміністратор парафії Святого Миколая, що на Аскольдовій Могилі у Києві. За словами священиками, пізніше активіст Дмитро Жуков сказав, що він представляє також ще й один інформаційний ресурс, тому записав на камеру коментар о. Ігоря. «Цей чоловік казав, що УГКЦ підтримує «державний переворот»  і посміла поставити каплицю на Майдані. Він також наголосив, що не розуміє поняття «екуменічної каплиці».  А ще погрозив, що активісти будуть приходити із такими акціями, бо УГКЦ встановила незаконно каплицю на Майдані», - додав наостанок о. Ігор.

Департамент інформації УГКЦ