Церква Гонконгу про демократичні протести громадян
  • Втр, 30/09/2014 - 11:13

Церква Гонконгу підтримала демократичні протести, що відбуваються на цій території. У цій належній від Китаю колишній британській колонії вже кілька днів тривають демонстрації, учасники яких вимагають проводити демократичні реформи. Протестують також проти правил, які запровадив Пекін щодо обрання глави місцевої адміністрації.

До прихильників демократичних реформ приєднався кардинал Йосип Чен Жицзюнь. Єрарх взяв участь у кількох демонстраціях, які пройшли вулицями Гонконгу, блокуючи фінансовий район міста та багато основних маршрутів. Дійшло до сутичок з поліцією, яка використовувала проти демонстрантів сльозогінний газ і кийки.

Місцевий ординарій кардинал Джон Тонг Хон закликав владу не вдаватися до насильства і гарантувати безпеку жителів, а також уважно прислухатися до голосу демонстрантів, серед яких переважають молоді люди.

Католицька Церква завжди закликала до мирного діалогу в цій сфері. У липні 2013 року єпархія видала документ, в якому виступила за право громадян на вільні вибори, які мають відбутися 2017 року. Якщо Пекін на це не погодитися – йдеться в документі – слушною буде громадянська непокора.