"Церква має піклуватись про світ Божий не тому, що це економічно вигідно…" – Екологічний семінар у Мінську
  • Птн, 15/11/2013 - 14:55

14 вересня, у Міжнародному освітньому центрі м. Мінська, відбувся семінар на тему «Екологічний менеджмент у Церкві», участь в якому взяв представник УГКЦ, проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро з питань екології.

Семінар став першим у низці заходів, які мають за мету залучення католицьких церковних установ Білорусі до інтенсифікації сповнення своєї екологічної місії, особливо, через участь у сертифікаційному процесі екологічних стандартів «Зелений півень» та «Білий журавель».

Семінар був відкритий привітальним виступом високопреосвященного Тадеуша Кондрусевича, архієпископа і митрополита Мінсько-Могилевського, в якому було наголошено, що згідно із Вченням Церкви, зокрема енцикліки Папи Франциска «Світло віри»: «Кожен християнин, керуючись своєю вірою, покликаний відповідально ставитись до навколишнього середовища». Рівно ж, і церковні інституції, включно із окремими парафіями, мають робити все, щоб зменшити негативний вплив на створений Богом світ, – наголосив католицький єрарх…

Учасники семінару заслухали низку цікавих доповідей на тему актуальних екологічних проблем, а також шляхів та інструментів їх вирішення: «Раціональне використання ресурсів», «Небезпеки побутової хімії», «Загадки прилавків – на що звертати увагу при поході за покупками», «Поведінка з відходами – як зменшити їх кількість» тощо.

Проф. Володимир Шеремета поділився з присутніми досвідом діяльності УГКЦ для збереження Божого створіння – природи. Зокрема було презентовано основні видання та ініціативи Екобюро УГКЦ, деякі з яких почали набувати міжнародного характеру. Очільник Екологічного бюро УГКЦ наголосив на необхідності системного підходу. «Не можна аргументувати необхідність екологічного менеджменту у Церкві виключно його економічними перевагами, хоч як би це і не було заманливо. Церква має піклуватися про природу не тому, що це модно і економічно вигідно, але передусім тому, що це є невід’ємною складовою її місії і ключовою вимогою християнської віри», – вважає керівник Екобюро УГКЦ.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології