- Нед, 14/06/2020 - 16:42

Сьогодні ми здійснюємо паломництво в особливий час, коли світ переживає виклики, труднощі та невидиму боротьбу. Ми звершуємо прощу в час, коли маємо багато запитань, але мало відповідей.
На початку своєї проповіді владика Степан передав усім вітання від Глави Церкви Блаженнішого Святослава. «Підозрюю, що Глава Церкви разом з нами сьогодні молиться онлайн. Блаженніший Святослав, коли не має змоги поїхати кудись, то використовує засоби сучасної комунікації, щоб бути разом із людьми і спільно молитися», - запевнив єпископ.
За словами архиєрея, сьогоднішня проща в умовах пандемії є доброю нагодою для медиків і капеланів насамперед зустрітися зі собою, а також з Божою допомогою знайти відповіді на непрості запитання, які ставить сьогодення. Владика Степан пригадав історію одного хірурга, яка з ним сталася під час операції. «Лікар проводив складну операцію. Він використав всі свої навички та вміння і зрозумів, що далі не знає, що робити. У той момент він подумки почав молитися і каже, що якась невидима сила підказала йому, як поступити. Це було проти правил, але такий вчинок врятував життя пацієнту. Він зрозумів, що в тих обставинах став руками Бога», - розповів він.
На його переконання, медичні працівники є руками Бога і Божого милосердя у цьому світі. «Коли в нас все добре, тиск 120 на 80 і нас нічого не турбує, то нам здається, що десь там, далеко, є шпиталі, лікарні, медичні працівники... Але коли занедужаємо, то починаємо розуміти, як важливо зустріти на своєму шляху тих лікарів, медичних працівників, які є руками Бога в цьому світі», – зауважив проповідник.
«Їхній вчинок – це не лише милосердя, а й вияв доброти і уваги. Найважливіше, що коли вони нас не можуть вилікувати, то скажуть: “Я буду поруч”, “Я не покину вас”. І ви знаєте, що є життєві ситуації, коли це слово, що хтось «буде поруч», є значно сильнішим від ліків», - додав він.
Наші капелани, які тут присутні, каже владика Степан, часто відчувають це вміння бути поруч. Нам іноді важко підібрати слова підбадьорення для хворої людини. У цій ситуації можна бути поруч. І це «бути поруч» є знаком того, що через медичного працівника сам Господь дбає про недужу людину.
«Тому, дорогі медичні працівники, а також усі, хто з нами молиться, дорогі капелани, ваше покликання особливе. Ви покликані бути руками Бога в цьому світі. Ви покликані бути руками Божого милосердя і доброти», - наголосив проповідник.
«Але щоб стати тими руками, треба довірити себе Тому, хто дає нам силу. Ми тут всі зібралися, щоб не просто бути разом, а щоб довіритися Богові, щоб поставити Йому ті запитання, які нас турбують, і попросити в Бога сили та витривалості, а також щоб віддатися під покров Матері Божої, нашої Захисниці», - додав він.
«Наше служіння пов’язане з великою любов’ю і жертвою. Бо ті, що люблять, також жертвують, і вони потребують підтримки. Нехай Господь завжди береже нас у своїй ласці і благодаті, щоб ми ніколи не опускали своїх рук, щоб ми ніколи не чули втоми, але відчували те, що відчув цей хірург під час операції: Бог є зі мною, Він веде моїми руками, щоб я робив добро і зціляв людей у цьому світі”, - побажав владика Степан.