Чин інтронізації нового Єпарха Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
  • Суб, 22/03/2014 - 15:16

22 березня в день пам’яті 40-ка Севастійських мучеників у катедральному соборі Преображення Христового УГКЦ, що в Коломиї на Івано-Франківщині, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію, під час якої відбувся Чин інтронізації нового Єпарха Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

Як відомо, першим єпископом Коломийсько-Чернівецької єпархії став у 1993 році довголітній в’язень московських таборів владика Павло (Василик). Єпископ Павло започаткував будівництво Катедрального Собору Переображення Господнього в м.Коломиї, як центру єпархіального життя. Після його смерті у 2005 році своє єпископське служіння тут здійснював владика Микола (Сімкайло), який раптово відійшов до вічності 21 травня 2013 року.

Відтепер же новим Архипастерем єпархії став владика Василь (Івасюк), дотеперішній Екзарх Одесько-Кримський УГКЦ.

Варто зазначити, що участь в богослуженні взяв Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Томас Едвард Ґаліксон, владика Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський, владика Василь (Семенюк), Митрополит Тернопільський, владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріршої курії УГКЦ, владика Мілан (Шашік) із Мукачівської єпархії ГКЦ,  владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та інші єпископи РКЦ та духовенство УГКЦ та РКЦ.

«Історія життя та смерті сорока воїнів-мучеників  сьогодні для нас є особливим Божим посланням і Словом», - розпочав своє проповідницьке слово Глава Церкви після євангельського читання. За словами проповідника, 40 мучеників були солдатами із Кападокії, які віддали своє життя у м. Севастії на території колишньої Вірменії. Сталося це на початку IV століття в часи правління імператора Лікії, який жорстоко переслідував християн на теренах сходу Римської імперії. «Житіє цих святих каже, що вони були надзвичайно мужніми. Їхнім сотником був воїн Кіріон, знавець Святого Письма і Божого Слова. Так  вони і перемагали, не лише мечем, а й Силою Слова Божого», - продовжив він. Ці святі були вірними присязі Цареві Небесному, через що і зазнали особливих знущань. В морозну ніч їх завели у Севастійське озеро, щоб покарати їх смертю від переохолодження. За словами Верховного Архиєпископа УГКЦ, посланням для нашого народу сьогодні є «оця мужність сорока севастійських мучеників під проводом Божого Кіріона». «Ми, українці, та інші національності, що живуть на території України, відчуваємо гордість за те, що маємо силу вистояти. Можливо в ці часи хтось засумнівався і відійшов, проте, попри всі негаразди та незгоди, УГКЦ розвивається і росте», - підкреслив він.

Блаженніший Святослав зауважив, що Господь посилає свого Святого Духа, щоб «церковне Христове тіло, було запевненням стабільності та непорушності і розвитку української незалежної держави». Він також додав, що за Божою милістю і Його повелінням сьогодні відбулася інтронізація владики Василя. Символом вступлення на престіл єпископа є Акт інтронізації: «Цей акт возсідання на троні є образом того, що Господь є той, хто возсідає на престол своєї слави, а єпископ на своєму троні є Його іконою».Наприкінці Першоієрарх УГКЦ сказав, що Господній престіл і його храм ніхто не може захитати. Він є найсильнішим фундаментом, який ніхто не зможе порушити.

«Сьогодні Господь посилає владику, тому прийміть його, як Божого посланця. Він є тим Кіріоном, який має проповідувати Боже Слово, освячувати Божий люд і скеровувати його до Царства Небесного», - завершив Блаженніший Святослав.

  Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями