Члени Конгрегації для Східних Церков молилися в базиліці Святого Петра за мир у Святій Землі
  • Птн, 22/11/2013 - 14:21

У середу, 21 листопада 2013 року, у празник Входу у храм Пресвятої Богородиці, за новим календарним стилем, кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації для Східних Церков, очолив на гробі святого Івана Золотоустого у ватиканській базиліці Святого Петра Святу Месу за мир у Святій Землі. З ним співслужили члени цієї Конгрегації, які у ці дні беруть участь у пленарних засіданнях, серед них: кардинали, патріархи, верховні архиєпископи, єпископи та монсеньйори. У Євхаристійному богослуженні взяли участь також численні священики, зокрема із папських східних колегій, сестри монахині, студенти та представники інших східних інституцій Риму. Серед членів Конгрегації для Східних Церков є теж Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, який також приєднався до цієї спільної молитви.

У своїй проповіді Префект Східної Конгрегації зазначив, що прочитання євангельського уривку латинською та грецькою мовами, у якому йшлося про те, що родичами Ісуса Христа є ті, які слухають Його слова та їх виконують, було символічною пригадкою про те, що Вселенська Церква «двома легенями» ісповідує істинну віру. Він підкреслив, що словами «хто чинить волю Мого Отця, що на небі, той мій брат, сестра і мати», Ісус закликає усіх нас, усі Церкви, до вірності Божій волі, бо лише у ній людське серце може знайти правдивий мир. А Пресвята Богородиця супроводжує нас Своїми молитвами та прикладом, піклуючись про те, щоб ми прийняли у наші душі Боже зерно, яке Він засіває, та відповіли Спасителеві нашим життям.

Кардинал Леонардо Сандрі зазначив, що у цей день Глави та Отці усіх Східних Католицьких Церков разом із кардиналами та єпископами Латинської Церкви, як брати, служили Літургію Римської Церкви і, таким чином, виявили єдність між собою, відкриваючись на дію Святого Духа для ще досконалішої єдності, та молячись за Церкву у Святій Землі.

Після завершення Святої Меси учасники богослуження перейшли до центрального престолу Ватиканської базиліки, щоб помолитися біля гробу святого Апостола Петра.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va