Чудо за заступництвом Павла VI
  • Птн, 13/12/2013 - 18:43

Лікарська комісія при Конгрегації у справах канонізацій визнала 12 грудня 2013 р. як «непояснюване» зцілення дитини за заступництвом Джованні Баттіста Монтіні, тобто папи Павла VI (1963–1978).

Імовірний чудесний випадок ще має бути досліджений та оцінений богословами і кардиналами, після чого його має затвердити Папа, й лише після цього буде усталено дату беатифікації. Тобто ще довгий шлях до проголошення цього папи блаженним, але, тим не менше, те, що гроно фахівців визнали зцілення чудом, значно наближає осягнення цієї мети.

20 грудня минулого року Бенедикт XVI підписав декрет про героїчність чеснот Слуги Божого Павла VI, закриваючи таким чином перший етап канонічного процесу прославлення. До визначення дати беатифікації бракувало чуда, яке мало підтвердити, що ця людина справді є обранцем Божим. Тепер ця перешкода зникла. Засідання медичної консультативної комісії, яка сформулювала цю заяву, очолив доктор Патріціо Поліска — особистий лікар спершу Бенедикта XVI, а тепер Папи Франциска.

Постулатор справи о. Антоніо Марраццо вибрав для експертного дослідження випадок ще не народженої дитини з початку 1990‑х років у Каліфорнії. У молодої вагітної жінки лікарі виявили серйозні проблеми з плодом, і з огляду на наслідки для мозку, які настають в таких ситуаціях, запропонувати матері усунути вагітність, як єдиний шлях розв’язання ситуації. Однак молода мати відмовилася й вирішила доносити зачату дитину, уповаючи при цьому — як сама зізналася — на заступництво Павла VI. Саме цей папа не раз висловлювався по стороні гідності життя, також і ненародженого, і 1968 року проголосив енцикліку «Humanae vitae».

Дитина народилася без проблем, але з розкриттям цілої справи чекали довго, аж поки дитина підросте, аби остаточно ствердити відсутність будь-яких проблем із періоду вагітності, й тим самим могти ствердити чудесне зцілення.

Ідеться про «подію справді незвичайну і надприродну, яка сталася завдяки заступництву Павла VI», — сказав о. Марраццо. Він звернув увагу, що це зцілення вписується «у лінію вчення» папи, який дав світові таку енцикліку, а чудо це єднається «із захистом життя, вираженим у цьому документі, та з захистом сім’ї, оскільки енцикліка говорить про подружню любов, а не тільки про зачате життя».

Протягом усього минулого року тривали жваві дискусії довкола цього випадку, насамперед у середовищі лікарів, і вчорашня заява комісії цю справу закриває. У листопаді ц. р. наступник кардинала Монтіні на посаді архиєпископа Мілана, кардинал Анджело Скола, у промові до учасників симпозіуму, присвяченого подорожі Павла VI до Святої Землі (січень 1964), згадував про його беатифікацію, «яка має настати досить швидко».

Джерело: CREDO