Делегація УГКЦ на Святій Землі зустрілася з Апостольським нунцієм в Ізраїлі та Патріархом РКЦ Єрусалима
  • Втр, 09/04/2013 - 15:09

8 квітня делегація УГКЦ на чолі з Предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом Шевчуком провела на Святій Землі дві важливі  зустрічі – з Апостольським нунцієм в Ізраїлі Джузеппе Лаццаротто та Патріархом Римо-Католицької Церкви Єрусалима Фуадом Твалем.

Перша зустріч, з владикою Джузеппе Лаццаротто, відбулася в приміщенні Апостольської нунціатури в Єрусалимі.

«З нунцієм ми найперше обговорили питання допомоги в душпастирській опіці для наших емігрантів на Святій Землі, адже за двадцять років після розвалу Радянського союзу до Ізраїлю приїхало близько мільйона емігрантів з колишнього СРСР, які тут стали громадянами. Більшість із них – це були люди похилого віку, які сьогодні потребують догляду. І, мабуть, якраз наші жінки сьогодні доглядають за цими людьми», – зазначив Блаженніший Святослав.

Апостольський нунцій зауважив, що феномен еміграції до Ізраїлю є досить мінливим, який потребує постійного моніторингу та вивчення. Більшість емігрантів, які сюди прибувають, не завжди мають дозвіл на роботу. Таким чином, згідно з ізраїльським законодавством, вони не завжди захищені у своїх правах, зокрема якщо декларують, що є християнами.

«Отож я попросив Апостольського нунція про необхідну допомогу, щоб можна було отримати для нашої Церкви достатньо інформації, а відтак розробити необхідну програму моніторингу та стратегію душпастирської опіки над нашими вірними тут, у державі Ізраїль», – розповів Глава УГКЦ.

Друга зустріч, як було зазначено на початку, була з Патріархом Римо-Католицької Церкви Єрусалима Фуадом Твалем, який є також Головою Єпископської Конференції Ізраїлю. Крім того, під його душпастирською опікою знаходяться християни Йорданії.

За словами Предстоятеля УГКЦ, Його Святість дуже радо зустрів делегацію українських греко-католиків і сказав, що це чи не вперше Католицька Церква східного обряду прибуває до Єрусалима й, зокрема, відвідує Єрусалимський патріархат латинського обряду.

«Поїздка нашої делегації – це насамперед паломництво, яке ми здійснюємо з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі-України. Більше як століття тому Митрополит Андрей Шептицький організував схоже паломництво на Святу Землю для прочан з Галичини. І ми якимось чином хочемо повторити шлях Митрополити Андрея. Крім нашої делегації, зараз Святу Землю відвідує кілька груп прочан», – сказав Блаженніший Святослав Патріархові РКЦ Єрусалима.

Крім того, Глава УГКЦ пригадав Його Святості, що в 2011 році він приїжджав на Єпископську Конференцію Європи, яка тоді відбувалася в Тірані, і дуже просив про те, щоб християни з усіх країн підтримали християн у Святій Землі. Одним зі способів такої підтримки є не тільки щорічний збір коштів, який проводить і УГКЦ, а й паломництво. Бо саме паломництво є надзвичайною підтримкою для християн на цих теренах.

«Патріарх був дуже вдячний, що УГКЦ так чисельно висилає паломників на Святу Землю і що ми відтворили паломництво, яке колись здійснив був Митрополит Андрей. Бо саме один зі способів, як справді можна зробити живою та діяльною віру сучасного християнина, – дати йому доторкнутися до витоків життя Церкви тут. На це я сказав, що, святкуючи наш ювілей – 1025-річчя Хрещення, ми не могли обійтися без відвідин Єрусалимської Церкви», – розповів про зустріч Глава і Отець греко-католиків.

Також українська греко-католицька делегація на чолі з Блаженнішим Святославом відвідала храм Гробу Господнього. Паломники вшанували місце, де був розіп’ятий і помер Господь Ісус Христос, та взяли участь у молитовній процесії разом з отцями францисканами, молячись Хресну дорогу зі стаціями на всіх святих місцях - страстей, смерті і воскресіння Спасителя.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями